Коли квіти, краще за небо
Сірі будні та пусте життя
Чи це любов?
Мрії про казку
Іронія долі?
Пам'ять для всіх
Чи це любов?
    «Фальш згуртовує воєдино тих, хто пов'язаний круговою порукою лицемірства»
    © Мольєр

    Незабаром мало настати свято, яке люблять усі люди. Майже всі. Вона найбільше ненавиділа це свято. Знала, що нічого доброго не принесе.
    Новий рік. Що в ньому такого особливого? Чому люди його так люблять? Чому святкують? Чому не люблять красу навколо себе, але люблять те, що створює сама людина настільки, що забуває про інші творіння? Люди такі оманливі, такі самозакохані й егоїстичні, що часом, здається, свято лише для того, щоб похвалитися своїм багатством. Вони не помічають цього, але це так. Бажання зібратися всією сім'єю? Не думаю. Чому ж тоді вони не роблять це в іншу пору року? Чому саме тільки на новий рік? Чому не п'ятого квітня, не десятого вересня, не двадцятого серпня? Чому не в ці дні? Чому людина не може зібрати сім'ю не в свято? Чому для людей це так складно?
    Здається, що вся їхня любов закінчується, коли годинник проб'є північ. Новий рік настав. Знову все по-старому. Люди не помічають, що коли приходить їхній довгоочікуваний рік, вони так само нещасливі, сповнені злості, заздрості, ненависті і багато чого іншого. Вони не люблять своїх рідних, вони намагаються їм догодити. Показати себе в найкращому світлі, свої досягнення за весь час, як вони виросли, що зробили. Це настільки гидко, що неможливо дивитися на світ у цей день і в наступний теж.
    Вона ненавиділа це свято. Вона не могла терпіти його, хоч і намагалася. Не могла миритися з тим, що люди не звертали уваги на найголовніше і ніколи цього не робили. Цей світ, як помийне відро. Викликає тільки огиду, якщо не викидати сміття вчасно. На жаль, ніхто не хоче розлучатися з цим сміттям, яке наче скотчем приліпили до чола, і замість того, щоб його здерти і стати чистим, люди бояться це зробити, бо буде боляче.
    Я знав усе, що думають люди. Бачив їхні мотиви, бажання та інше. Що ж вони такі дурні? Переймався цим питанням не один раз. Вона та хто ставила це питання разом зі мною. Бачачи радісні обличчя в цей день, тридцять першого грудня, думаючи, що це кохання, насправді здавалося брехнею і лицемірством.
    Було сумно дивитися на неї, коли всі її родичі валялися напідпитку п'яними, щось там бурмочучи, намагаючись зв'язати кілька слів. Це виглядало безглуздо. Невже люди зустрічаються разом тільки для того, щоб напитися? Чому не можна просто випити і бути задоволеними? Чому треба робити все хороше настільки огидним? Чого повторювати нікому не хочеться, але всі також продовжують це робити. Я завжди дивувався їхнім поглядам. Пити — чинити жахливі речі, а потім жаліти, але замість того, щоб припинити, все повторюється по новій. Новий рік? Адже так? Треба почати спочатку!
© Берніс Кірк,
книга «Небо та квіти».
Мрії про казку
Коментарі
Упорядкувати
  • За популярністю
  • Спочатку нові
  • По порядку
Показати всі коментарі (6)
Норейн Роб
Чи це любов?
Блин такое ощущение, словно ты пишешь отчасти по себя. Хотя я не знаю, было у тебя такое или нет. Заранее извиняюсь) просто так написано, словно ты сама это переживаешь.
Відповісти
2019-08-20 13:46:04
1
Берніс Кірк
Чи це любов?
@Норейн Роб Именно, если брать рамки книги, со мной такого не было. Если брать эту главу, а разве оно не так? Это я ещё про День рождение не писала, вот здесь была бы катастрофа, ибо этот праздник всем сердцем ненавижу, хотя и Новый год тоже сюда включается. Ни тот, ни этот не праздную. Не люблю лицимерие. А в праздники оно прям зашкаливает. Люблю дарить подарки родным в другое время года, и собираемся мы вместе намного чаще, чем 1 день в году)
Відповісти
2019-08-20 14:26:07
1