Анастасія Жукова
@nastya_zhukova
«Щастя кінець-кінцем – це недуга душевної короткозорості» ©В.Підмогильний «Місто»
Книги Всі
Вірші Всі
Дійсність
Багато в школі, пам'ятаю, Розповідали про війну, Яка творила Ад із Раю І злом живила Сатану. Тоді – слова, сьогодні ж дійсність: Війна вже вулицею йде. Моєю вулицею! – Дійсність? Ворожість сіє, смерті жне. Ненависть у повітрі свище. Ми люди... Чи фігури гри, Готові все навколо знищить, Як прозвучить наказ згори? Навіщо коримось абсурду? В людину человек стріляє, Не боячись Страшного Суду, Бо свій Диявол більш лякає. Людина ж, прагнучи розплати, Бере до рук огидну зброю. Йде пішака пішак долати, А хтось спостеріга за грою. Лишатись маємо людьми І попри біль, і попри рани, Тоді побачим світло в тьмі І скинемо з себе кайдани.
5
2
199
До дитинства
Роки дитинства промайнули на селі, Поки гасали ми квітучими степами Або стрибали, як ті білки, по гіллі, (За що й отримували деколи від мами). Поблизу двору річка Лопань протікає, І досі ходимо дивитись на качок: Нас із сестрою це незмінно надихає До філософських і безглуздих балачок. За всі будильники точніші в селах півні, А за солярій ефективніший город. Тут гарантовано позбудетесь ви ліні, Коли потонете у морі із турбот. Пан Інтернет є у селі шановним гостем, Його прикличеш тільки з бубном на горі. Гучні та щирі звідусіль лунають тости, – Немає значення, із приводу чи ні. Сільські дороги як окремий вид мистецтва: Чи то калюжа, чи ставок новий – хто зна? Ну а ранимі душі, схильні до письменства, На всіх поверхнях залишають послання. Ну а весняний акомпанемент косарки, Зимова ковзанка по черзі із заметом, А щонедільні із сусідом любим сварки, – Що, як не це, зростить в мені поета?
3
0
153
Війна все йде
Війна все йде, і не стихає Її важкий кульгавий крок. Моїм районом шкандибає, Лишає дим замість хаток. Тут «зарево» не є світанком, І не із льоду сипле «град». Повзуть полями руські танки, – Спішить «спасітєльний атряд». Тікають люди, а собаки, – Голодні, злі, всіма забуті, – У смітникових лазять баках Й кусають за ноги від люті. Що не зачинено, розбито Ракетой миру, хай їй грець. Туманом сірим місто вкрито. Чи близько тій війні кінець?
8
3
837