Анжеліка Денищук
2018-12-04 14:32:33
Сатурн
Різне, Цікаве
Сатурн — шоста планета від Сонця і друга за розмірами планета в Сонячній системі після Юпітера. Сатурн, а також Юпітер, Уран і Нептун, класифікуються як газові гіганти. Сатурн названий на честь римського бога землеробства.Символ Сатурна — серп (Юнікод: ♄)В основному Сатурн складається з водню з домішками гелію і слідами води, метану, аміаку і важких елементів. Внутрішня область являє собою відносно невелике ядро з заліза, нікелю і льоду, покрите тонким шаром металевого водню і газообразнымвнешним шаром. Зовнішня атмосферапланеты здається з космосу спокійною і однорідною, хоча іноді на ній з'являються довготривалі освіти. Швидкість вітру на Сатурні може досягати місцями 1800 км/год, що значно більше, ніж на Юпітері. У Сатурна є планетарне магнітне поле, що займає проміжне положення по напруженості між магнітним полем Землі і потужним полем Юпітера. Магнітне поле Сатурна простягається на 1 000 000 кілометрів в напрямку Сонця. Ударна хвиля була зафіксована "Вояджер-1" на відстані в 26,2 радіуса Сатурна від самої планети, магнітопаузарасположена на відстані в 22,9 радіуса.
Сатурн володіє помітною системою кілець, що складається головним чином з частинок льоду, меншої кількості важких елементів і пилу. Навколо планети звертається 62 відомих на даний момент супутника[2]. Титан — найбільший з них, а також другий за розмірами супутник у Сонячній системі (після супутника Юпітера Ганімеда), який перевершує за своїми розмірами Меркурій і володіє єдиною серед супутників планет Сонячної системи щільною атмосферою.
На орбіті Сатурна перебувала автоматична міжпланетна станція (АМС) «Кассіні», запущена в 1997 році і досягла системи Сатурна в 2004 році. У завдання АМС входило вивчення структури кілець, а також динаміки атмосфери і магнітосфери планети.
15 вересня 2017 року станція завершила свою місію, згорівши в атмосфері планети.[12].