Блог
Всі
English test
Різне, Цікаве
Food is rich in vitamins.There are vitamins in fruit, vegetables, brown bread and other food as well.We need vitamins.They are important for you eyes, your skin and your health.We can find minerals in milk,cheese,eggs and in vegetables.Minerals are important for you teeh and your bones.And don't skip your breakfast.It is most important meal.Don't eat crisps and peanats between your meals.And remember:you must drink at least five glasses of wather every day.
1
29
Нептун
Різне, Цікаве
Нептун-восьма і найдальша від Землі планета Сонячної системи. Нептун також є четвертою за діаметром і третьою за масою планетою. Маса Нептуна в 17,2 рази, а діаметр екватора в 3,9 рази більше земних[10]. Планета була названа на честь римського бога морів. Її астрономічний символ-стилізована версія тризуба Нептуна.Виявлений 23 вересня 1846[1], Нептун став першою планетою, відкритою завдяки математичним розрахунками, а не шляхом регулярних спостережень. Виявлення непередбачених змін в орбіті урану породило гіпотезу про невідому планету, гравітаційнимвозмущающим впливом якої вони і обумовлені. Нептун був знайдений в межах передбаченого положення. Незабаром був відкритий і його супутник Тритон, проте інші 13 супутників, відомі нині, були невідомі до XX століття. Нептун був відвіданий лише одним космічним апаратом, «Вояджером-2», який пролетів поблизу від планети 25 серпня 1989 року.
Нептун за складом близький до Урану, і обидві планети відрізняються за складом від більших планет-гігантів — Юпітера і Сатурна. Іноді Уран і Нептун поміщають в окрему категорію «крижаних гігантів»[11]. Атмосфера Нептуна, подібно атмосфері Юпітера і Сатурна, складається в основному з водню і гелію[12], поряд зі слідами вуглеводнів і, можливо, азоту, однак містить більш високу частку льодів: водного, аміачного, метанового. Надра Нептуна, як і Урана, складаються головним чином з льодів і гірських порід[13]. Сліди метану в зовнішніх шарах атмосфери, зокрема, є причиною синього кольору планети[14].12 липня 2011 року виповнився рівно один Нептунианский рік — або 164,79 земного року — з моменту відкриття Нептуна 23 вересня 1846 року[21][22].
3
37
Уран
Різне, Цікаве
Уран-планета Сонячної системи, сьома за віддаленістю від сонця, третя за діаметром і четверта за масою. Була відкрита в 1781 році англійським астрономом Вільямом Гершелем і названа на честь грецького бога неба Урана.Уран став першою планетою, виявленою в Новий час і за допомогою телескопа[12]. Його відкрив Вільям Гершель 13 березня 1781 року[13], тим самим вперше з часів античності розширивши межі Сонячної системи в очах людини. Незважаючи на те, що часом Уран помітний неозброєним оком, більш ранні спостерігачі брали його за тьмяну зірку[14].
На відміну від газових гігантів — Сатурна і Юпітера, що складаються в основному з водню і гелію, в надрах Урану і схожого з ним Нептуна відсутній металевий водень, але зате багато льоду в його високотемпературних модифікаціях. З цієї причини фахівці виділили ці дві планети в окрему категорію «крижаних гігантів». Основу атмосфери Урану складають водень і гелій. Крім того, в ній виявлені сліди метану та інших вуглеводнів, а також хмари з льоду, твердого аміаку і водню. Це найхолодніша планетарна атмосфера Сонячної системи з мінімальною температурою в 49 К (-224 °C). Вважають, що Уран має складну шарувату будову хмар, де вода становить нижній шар, а метан — верхній[11]. Надра Урану складаються в основному з льодів і гірських порід.У 1986 році американський космічний апарат «Вояджер-2» передав на Землю знімки Урану з близької відстані. На них видно «невиразна» у видимому спектрі планета без хмарних смуг і атмосферних штормів, характерних для інших планет-гігантів[15]. Проте в даний час наземними спостереженнями вдалося розрізнити ознаки сезонних змін і збільшення погодної активності на планеті, викликаних наближенням Урану до точки свого рівнодення. Швидкість вітрів на Урані може досягати 250 м/с (900 км/ч)[16].
2
15