Честер Фінч
2023-06-11 20:36:47
Антиутопія
Новини, Цікаве, Відгуки та рецензії
Блог📖
Про те, яким може стати світ:
5 найкращих книг-антиутопій
Люди влаштовані так, що їм завжди щось не подобається. Життя – це вічна боротьба та прагнення до утопії. Але чи справді людські помисли такі чисті? Часто, намагаючись змінити світ “на благо” можна досягти абсолютно протилежних результатів. Саме про це нам розповідають автори із цього списку. Йтиметься про антиутопію - майбутнє, що відштовхує і лякає. Саме такі твори змінюють свідомість та ділять життя на “до” та “після”.
За гарною обкладинкою не завжди ховається ідеальний світ і знайдеться герой, який протистоятиме режиму. До цієї теми зверталися зарубіжні класики. Через зміст, через слова, через букви автори намагаються донести важливі думки.
Представляю вам рейтинг найкращих книг-антиутопій усіх часів.
1. Бійня номер п’ять, або Хрестовий похід дітей; Курт Воннегут
2. Колгосп Тварин; Джордж Оруел
3. Процес; Франц Кафка
4. 451 градус за Фаренгейтом; Рей Бредбері
5. 1984; Джордж Оруел
Бійня номер п’ять або Хрестовий похід дітей.
Курт Воннегут
Один із найпопулярніших романів Курта Воннегута . Зміст мріями автобіографічний. Книга написана в незвичайному, але незабутньому стилі "воннегутском", з гострим сюжетом і дещицею своєрідного гумору.
На сторінках “ Бійня номер п'ять, або Хрестовий похід дітей ” зібрані справді страшні історії, страшні вони тому, що до останньої букви правдиві. Йдеться про війну, про солдатів, про жорстокість. І здається, якби свого часу солдати, які беруть до рук зброю , прочитали б цю книгу, війни можна було б уникнути. Сюжет тримає у напрузі до останніх рядків і нікого не залишить байдужим.
Колгосп Тварин
Джордж Оруел
Один із популярних творів даного автора. Письменник пропонує нам поглянути на суспільство у перебільшеній формі. Так, місцями книга “ Колгосп Тварин ” смішна та кумедна, але коли глибоку капнеш, стає сумно.
Дії відбуваються на фермі, де за владу борються тварини, які приречені на бійню. Маленький твір, але з глибокими думками у кожному рядку. Ця сатира змушує задуматися про багато речей і поглянути на світ із нової точки зору.
Процес
Франц Кафка
Бюрократична антиутопія. Франц Кафка показує абсурдні ситуації, але згодом розумієш, що вони так само абсурдні, як і правдиві. Якщо раніше людину могли звинуватити в злочині, який він не робив або ніяк на це не міг вплинути (наприклад, народився не тієї національності), то в книзі “Процес” ніхто навіть не збирається роз'яснювати причину злочину. Тебе просто звинуватили, і тебе просто покарали. За що? Ніхто нічого не пояснюватиме.
Твір складний для розуміння. Але тут автор виступає не художнім письменником, а більше як філософ . Потрібно просто читати і вникати, а не шукати сенсу в тому, що відбувається.
451 градус за Фаренгейтом
Рей Бредбері
Недалеке майбутнє. У світі керує телевізійна інформація, а всі книги безжально знищуються спеціальним загоном “пожежних”. Письмові видання, згідно із законом, не можна зберігати і за порушниками виходить електричний пес.
У книзі багато глибоких думок. Рей Бредбері створює напружену обстановку і змушує нас повірити у те, що відбувається. " 451 градус по Фаренгейту " - температура при якій спалахує папір, саме через цей факт твір отримав таку назву.
1984
Джордж Оруел
Ще один відомий твір Джорджа Оруелла . Так само як і “Колгосп Тварин” події розгортаються у тоталітарній та бюрократичній державі. Тут головний герой виборює право називатися індивідуальної особистістю. Чи зможе він сам піти проти системи?
Автор роману " 1984 " ввів у політичну мову термін "холодна війна", який досі широко використовується.