Ханна Трунова
2024-03-11 14:36:41
Історія про "Мережа Дім..."
Думки вголос, Особисте, Цитати
"Мережа Дім..." особисто для мене дуже болюча історія. Можна навіть сказати, я ненавиджу власне творіння.🥺 Ні, не через те, що місцями в цьому невеличкому оповіданні (майже 31 000 символи) відчувається наївність, юнацький максималізм... Персонажам 15 років же ж...))
📖
Ось так у світі батьків і підлітків: перші вважають своїх дітей невдячними, а другі самі себе зрозуміти не можуть.
@1...
📖
📌А ненавиджу через те, що... в основі твору моя особиста історія.
Дата (2015 рік), розмови, імена...
✨️Імена не всі справжні) Але головних персонажів я не змогла перейменувати. Намагалася. Однак не вийшло, бо відчувалося, ніби "ламаю" історію. Звісно, логічніше з мого боку було б так "не палитися"..))) Але хіба творчі люди думають про логіку?)))😆
А тепер підтексти..)))
📌1.
Якщо зазирнути до змісту "Мережі Дому", біля звичайних цифр у нас ще є такий символ @. Ті, хто читали "Пори року. Зникнення Зими", знають, що цим символом я позначаю інтернет-листування. Власне, всі діалоги в будинку немов із казки ― це листування.
🖤Зізнайтеся, хто відразу розгадав, що діалоги в будинку ― це інтернет-листування?)
📖
― Як пройшов твій день? ― порушив невловиму тишу Денис. Аня вмах спохмурніла. Долонею почала водити по вовняній оббивці дивана.
― Жахливо… ― нарешті видушила вона. Услід затараторила: ― В принципі, все не так і погано. Так, сімейні негаразди.
― Розповіси? ― обережно поцікавився Денис. Аня краєм ока глянула на нього: той був наче щирим. «Йому можна довіряти», ― прошелестіло дурненьке сердечко. І дівчина наважилася поділитися найсокровеннішим: тим, про що ще нікому раніше не розповідала.
@4...
📖
📌2.
У першому розділі можна помітити дещо цікаве.
📖
― Аня, і де тебе чорти носять? ― відразу накинулися з обіймами подруги.
Неля з веселістю дістала телефон:
― Селфі напам’ять!
― Цей рік був просто пеклом, ― пробурчала Катя, поправляючи волосся.
― Дуєшся, бо тебе не запросив на побачення той блондинчик Макс? ― скорчила невинну міну Неля, налаштовуючи камеру.
― Ой, скажеш таке, ― вмить закотила очі Катя. ― Він хоч і збіса гарний, але жесть який тупоголовий.
Штовхаючись ліктями, дівчата виконали щорічний ритуал: сфотографували навіки всміхнені обличчя.
@1...
📖
Де реальність, жодного слова від головної героїні. Немовби її і немає у справжньому житті. Тільки дім, на який вона натрапить незабаром, ― справжнісінька реальність.
📌3.
Один із підтекстів, який я заклала у дім, що по ходу історії змінюється зі зруйнованого в цілком затишний будиночок, а потім знову відбувається його мертвозна руйнація, ― будова стосунків.
📖
Ба більше, із кожним візитом будинок мало-помалу видозмінювався, стаючи тільки красовитішим.
Поволі на ньому викарбовувалися сріблясті, витіюваті, витончені узори, мов сіть павутиння. Окрім цього, зі стріхи до землі проріс виноградний плющ, беручи дім у тенета, ― немовби намагався зберегти його від несподіваних жахливих небезпек; немовби дім був тендітним створінням і його потрібно оберігати від незримих лісових мешканців.
@5...
📖
📌"Мережа Дім..." написаний для того, щоб продемонструвати пастки інтернет-листування. Сподіваюсь, вийшло вдало.))
📖
По той бік екрану, майстерно одягаючи різні маски, може знаходитися будь-хто, вистукуючи цілком милі та невинні повідомлення.
Але це не означає, що емоції, отримані під час листування в мережі, несправжні. Якоюсь мірою закохатися у власний міраж дуже навіть боляче.
Будьте в мережі, але не вдома.
📖
P.S. Чи бувало у вас таке, що в чаті ви відчуваєте себе комфортніше, ніж у рідному домі? Що чат, власне, й стає вашим домом, куди хочеться бігти знову й знову? Тільки не кажіть, що в мене одної була така історія..))