Man Vi
2020-01-10 22:23:03
Філософія у літературних тонах. Епізод І. Філософія
Цікаве, Думки вголос
It's time to begin, isn't it? :)
Що таке поезія?
Дійсно, поняття настільки багатогранне, що навіть зараз можна спостерігати епічні holy wars, принаймні в сучасній українській літературній ситуації: хтось топить суто за форму (теж у таких рядах був), хтось топить лише за верлібри, ібо у них вся неприкрита суть, яку бажав передати автор так, як він це бачить, і не обтяжувати себе формою (для когось форма як серпом по одному місцю, сам ловив від неї дискомфорт); а комусь до цимбал на теорію і вони просто пишуть, хтось - заради задоволення, хтось - заради похвали.
Щось китайці у цій поезії побачили, і навіть у якоїсь династії імператорів було правило вітатися та прощатися виключно віршем. Чомусь людям подобалася ця магія переплітання і консонанси звуків, або ж їх дисонанси, подобається і тепер. Звісно, магія і в поєднанні слів, об'єднанні їхнього сенсу.
І так: у цієї магії є теорія.
Зараз з великою ймовірністю посипляться вигуки на кшталт:"Як хочуть люди так і пишуть, що ти причепився!?" Якщо вони все ж не посипалися, то я дуже вдячний, що ви читаєте далі :)
Нашвидкоруч я це ділю на форму, риму, сенс (або ж його відсутність) та сюжет. А художніми прийомами, своїм мисленням, креативністю і багатьма іншими цікавими процесами та речами ми робимо із цього всього прекрасний торт з вішенкой.
Моя інтерпретація може бути дилетантською і пропускати багато аспектів, але як тільки щось знайду, що зможе виправити цей недолік, так зразу поділюся інформацією. Або ж діліться ви :)
P.S. У наступному пості я розповім про форму.