Оцінювання відбувається за такими параметрами:
– Влучність теми - розгорнута задана завданням тема (від 1 до 10 балів).
– Індивідуальний стиль – легкість сприйняття тексту, стиль його написання, а саме комбіноване світопочування та світогляд автора, використання жанрових форм, формально-змістових чинників у тексті. Відрізняється від шаблонності. Тобто, чи відчуваєте автора у тексті? (від 1 до 10 балів)
– Головні герої – враховуються їх емоції, переживання, характер та розкриття через дії, їхній світогляд. присутній опис зовнішності. Тобто, чи бачите героя та вірите йому? (від 1 до 10 балів)
– Граматика та стилістика – як добре читається текст та чи він відредагований, вичитаний та скільки має помилок (від 1 до 10 балів).
– Оформлення - поділяються на такі аспекти:
- логічність - логічність викладення, реалістичні події, сцени. Дії мають логічне пояснення та правдивість подій (3 бали).
- опис - наскільки розкриті описи явищ, дій, персонажів і т.д., чи відповідає художнім нормам (характерність, доречність, змістовність, функціонування) (2 бали).
- діалоги - відповідає нормам (живість, реальність, характерність, доречність, змістовність, функціонування), правильність написання прямої мови (2 бали). Якщо немає діалогів, журі буде опиратися на цю відсутність та оцінить, чи не ускладнює це текст та, чи передається загальний сенс.
- сюжет - текст має чітку та зрозумілу лінію сюжету; має тему, конфлікт, проблематику; відсутні сюжетні діри, має цікавість та розвиток (3 бали).
– Враження від тексту (від 1 до 10 балів).
Оцінювання повинно мати коментар до кожного пункту або загальний текст. Обсяг не менше 500 знаків;
Термін оцінювання дається від 4-х до 7-ми днів (в залежності від кількості учасників та обсягу тексту) після здачі текстів усіх учасників конкурсу.