Світлана Мелашич
2021-01-29 15:51:55
Факти проти про-чейс
Новини
моя критика статті " Планового батьківства" . найбільшого в світа абортарія який на убивствах ненароджених дітей заробляє міліарди:
посилання на статтю
https://www.skeptik.net/clinic/abortion.htm
(фізікалізм , філософія свідомості, нейробіологічні теорії свідомості)
моя критика статті почнеться з того, що в ній яскраво виражена зневага до права на життя ненароджених діток. стаття насичена крайньою зневагою до будь - яких наукових досягнень які засвідчують ознаки свідомості в плоду людини та можливість переживання ним відчуттів, зокрема страждань.
лікарі, деякі з яких не мають відношення до поглибленого вивчення мозку, явно блефують стверджуючи про абсолютну відсутність відчуттів та переживань ненароджених дітей. автори статті (https://www.skeptik.net/clinic/abortion.htm) зокрема стверджують, що навіть дев'ятимісячний плід не має ознак зародження свідомості. позаяк знаходиться в стані гормонально спровокованого сну.
отже, я поглиблено вивчаючи філософський фізікалізм та пов'язані з ним науки психологію та неврологію( як філософ) можу навести гіпотези та факти розгромлюючі цинічну статтю " факти говорять голоснійше ніж німий крик" . "ніж передсмертний крик", - додам я.
1. допустим, що вкрай маленький ембріон людини не має свідомості. але має власні гени, початок життя та розвиток тіла на певному етапі.
якщо вам наведуть приклад: людина знаходиться в комі 9 місяців , а опісля пробуджується. чи можно цю людину з відключеною свідомістю вбити ? ні. бо її стан не робить її не людиною. зокрема в неї навіть може бути звужена свідомість або вона може бачити сни. але навіть якщо ця людина повністю відключена, то загарбати її життя та тіло не має права ніхто.
2. тепер про те, чи може ненароджена дитина відчувати біль. та інші відчуття.
якщо ми говоримо про певні відчуття, зокрема неприємні, перш всього варто говорити про свідомість.
свідомість - це можливість організму переживати певні відчуття . перебувати в свідомості значить мати певний внутрішній світ. не має значення чи це примітивні перші переживання ненародженої дитини чи це самосвідомість дорослого індивіда. і того і того пов'язує феномен: перебування в стані переживання та відчуття будь - чого.
а , тепер наведу приклад чотирьох найпопулярнійших нейробіологічних теорій які гіпотетично припускають яка частина мозгу або він весь несе відповідальність за свідомість.
гіпотеза 1. теорія функціональних систем стверджує, що певна сукупність нейросітей відповідає за свідомість. зокрема, ці системи знаходяться по всьому мозку. коли людина потрапляє в невідому ситуацію мозок намагаючись зрозуміти її створює нову функціональну систему та переживає усвідомлення ситуації.
нічого не нагадує? а тепер подумаймо: атмосфера навколо ненародженої дитини завжди нова та інформаційно забарвлена. мозок активно розвивається та формує нові нейрозв'язки. поглинає массу нової інформації. то може на певному етапі розвитку плід починає відчувати цю інфомацію ще в утробі? формуючі свої перші функціональні системи??
автори статті (https://www.skeptik.net/clinic/abortion.htm) стверджують що 70% часу плід спить на останніх місяцях. це не значить, що він спить весь час та нічого не відчуває . в тому числі з допомогою ЕЕГ задокументовано, що плід бачить сни або з 8 тижня від зачаття або з 18 . зокрема світилом психіатрії Аланом Хобсоном . а якщо плід чи ембріон бачить сни, то де він взяв інформацію для цих видінь? явно з навколишнього світу. та і самі сни являються феноменом : можливістю відчувати. а отже перебувати в певній свідомості.
теорія 2. Теория Ф. Крика и К. Коха.
теорія стверджує що в мозку маються спільні за будовою та медіаторним складом нейросіті які корригують весь мозок з допомогою уваги. зокрема вчені висувають на роль такого корригувача ограду або клауструм. який формується до 12 тижня від зачаття та є залом очікування розподілу імпульсів по всьому мозку. отже коли плоду 12 тижнів клауструм вже активний і приймає нейроімпульси.
при єкспериментальному пошуку нейросітей в хворої на епілепсію жинки вчені ненароком відключили клауструм і вона поступово завмерла. отже клауструм має відношення до свідомості . а чи ще є які досліди в цьому плані?
також нагадаю, що риби не мають неокортекса а лиш кортикальну пластинку схожу на клауструм. але вчені довели в них ознаки свідомості та емоцій з допомогою емоційної лихоманки. а недоношені діти пройшли тест на емоційну лихоманку?( я розумію, що в них важно фіксувати температурну криву. але все ж можливо)
теорія 3. теорія селекційних нейрональних груп. яка стверджує , що за свідомість відповідають схожі за будовою та прийняттям імпульсів нейросіті, які об'єднуються в групи. зокрема подібним об'єднанням є кора таламуса ссавців. за теорією селекційних нейрональних груп саме кора таламуса дає свідомість всім ссавцям, зокрема людям.
можливо, адже перші відчуття починаються з підкорочних структур. зокрема відчуття болю, як стверджував Б. Натансон в "німому крику" . я доводжу це навівши приклад людей які пережили лоботамію( жахлива , заборонена операція з перерізання звязку з лобною корою яка відповідає за емоції) . людина переставала лише емоційно переживати біль, але так само його відчувала. отже , за біль несе відповідальність таламус. а кора лише емоційно забарвлює це переживання. а якщо таламус відповідає за певне відчуття значить від надає певну свідомість, тобто можливість відчувати.
можливо плід відчуває світ як людина з тією жахливою лоботомією.
теорія 4.концепція розподіленої свідомості . теорія Соколова. за цією теорією кожна частина мозку як мозаїка складає свідомість. зокрема якщо за біль відповідає і підкорка і неокортекс , мов мозаїка складаючи певні больові переживання, то ця теорія цілком логічна . зокрема вона частково об'єднує перші три теорії . наведу приклад : під час наркозу кора мозку розсинхронізовується. активність починаючись в одній її частині там і закінчується. отже наркозом " мозаїка роз'єднується" . але : хто не бачив сновидінь під час наркозу? а якщо сновидіння це певні нелогічні , але феноменальні переживання(ознаки звуженої свідомості) то і разсинхронізований мозок має здатність відчувати. а що як не певні відчуття є складовими свідомості ? за ці складові розподіленої свідомості відповідають різні складові всього мозку : нейросіті.
логічно. але на доведення потрібна маса безпечних експериментів.
зокрема: нейрофейс- зчитування думок та переживань з мозку фіксацією активності з допомогою чіпів ЕЕГ та фМРТ.
досі Девід Чемберлен перинатальний психолог проводив експерименти з фіксації мозкової активності малюків з допомогою ЕЕГ. та вводив людей в регресивний гіпноз змушуючи згадувати картини з немовлячого віку. я ж пропоную поєднати зчитування думок та емоцій з гіпнитичними спогадами. ось так: треба певну дорослу людину ввсести в регресивний гіпноз. до віку немовля. а якщо можно і до спогадів з утроби. досі таке не вдавалося бо людина переставала дихати уявивши себе плодом . але я би погодилась на такий гіпноз з підключення до вентиляції легенів.( чого не зробиш ради життя дітей та науки) увага це небезпечно!!!
а потім у введеного гіпнозом в немовлячий період піддослідного варто зафіксувати активність мозку з допомогою ф мрт . практично зчитавши мисленні та переживання. внушити гіпнозом можно і певні переживання які повинен би переживати малюк в ранньму віці.
ось так буде готовий так званий словник зчитування мислення (нейрофейс) . потім варто знайти немовля якому показано по мед.показникам ф МРТ.( по моєму це показано після родових травмах) . та спробувати знайти з допомогою ф МРТ подібну активність відповідаючу за переживання в немовля. дуже складно,складно позаяк робота та зв'язки в мозку людей різного періоду різняться. але все ж колись медицина зможе зчитувати переживання та емоції з мозку навіть ненароджених діток, практично давши змогу з ними говорити. ми можемо зробити перший крок до цього. зупинивши цинічне та науково невиправдане глумління над життям ненароджених діток .
думаю , що визнати ненароджену дитину людиною визнання її внутрішного психологічного світу допоможе. перед нами буде не тільки сплячий без сновидінь крихітний малюк який має право на життя з зачаття, а ще й дитина яка бачить сон про дотики мами, або свідомо вивчає їх коли її вбивають.
дякую за увагу, Світлана Рустамівна