Експертиза людяності: право на життя
Експертиза людяності: право на життя
сценарій
Світлана Рустамівна Мелашич
на Ваш розгляд, читатчі,  сценарій до фільму.

мій вірш  присвячений
пам'яті ненароджених дітей

я не знаю, что сказать:
на ладошке жизнь
снова обрекается...
росы- прорыдать
на ладошке свет
жизнь кончается.
эта капля родных
юных вод.
и очей прикрытых
детский свод.
умирающий шестинедельный
человека плод
на белой ладошке
словно капля надежды цветной.
белой крошки
миг роковой.
это умирает ребенок-
угасает звезда.
засыпает любовь.
пробужденный рок-
неба синева
адская роль.
это умирает зарожденная
любовь.
на ладошке свет,
на ладошке блик,
на ладошке жизнь-
попадает в сеть
неизвестный обелиск
и рыдает синь
глаз
как алмаз,
самый дорогой.
жизнь человека
не уходит просто долой,
в рай - домой...


я представляю вам замальовку сценарію.
зокрема головні та обов'язкові сцени. я хочу бути ведучою цього фільму. може бути декілька ведучих: в кожного своя сцена . акторський досвід маю.
як художник можу працювати з оформленням та костюмами.
пишу сценарій.
дам філософське інтерв'ю.
напишу пісню за неохідності. (саундтрек).
якщо би, не було виходу, я би могла бути режесером. але. варто знайти хорошого режесера.
та нам необхідні : команда для зйомки фільму. режесер - постановщик, оператори та ін.
я хочу зробити дорогий фільм який би транслювався по каналу "діскавері" або інших ведучих каналах України, Європи  та США. з неймовірними науковими експериментами на камеру.
треба запросити до співпраці вчених.
ось : головні аспекти сценарію.
діалоги пропишу після обговорення з тими, хто ці діалоги дасть.


сценарій для фільму " експертиза людяності. право на життя ненароджених дітей". людяність без меж .


сценарій розпишу, описавши кожен жест учасників фільму. та кожне речення з їх діалогів.


має бути ведуча - кореспондент,
вчені:
філософ,
біоетик,
невролог,
нейропсихолог,
психіатр,
психолог,
біолог,
ветеринар,
ембріолог .

свіященники,

люди які пережили аборт:
жінка та дитина

фільм наповнити колоритною обстановкою: ще Тарас Шевченко та Микола Гоголь оспівувала наповнені містичністю слов'янскі простори. Русалки, мавки, в яких перетворилися трагічно загиблі: нехрещені діти, доведені до . Якраз можна торкнутися теми суїцідів та травл
Не варто подавати цю містику так, як правду. Варто просто наповнити фільм колоритною красою природи і древніх вірувань, які можуть стати частиною хоррору. в кінці кінців мавки перетворюються в "охрещених" людським сприйняттям ангелів.
також, можна описати колоритні свята: Пасха, Трійця, Різдво. Цим наповнивши колоритність і священність боротби за гуманізм.

(отже , відразу наведу низку головних питань:
1. чому право на позбавлення дитини вважають невід'ємним для жінки? коли право на вбивство новонародженої дитини рахується найбільшим злочином? коли права на вбивство одного сіамського близнюка , заради іншого ніхто не надав , особливо  за умови того , що обидва будуть благополучно роз'єднані через 9 місяців.
ніхто не давав права на вбивство однієї жінки заради благополуччя іншої. про чейс часто стверджує: тут право наклалося на право. але я додам: так скрізь. скрізь одні права накладаються на інші. наприклад: зобов'язання на плату аліментів. (хоча гроші це власність) зобов'язання на доброзочливе ставлення та заборона мордувань (хоча кожен має право висловлювати емоції) тому ніхто не має права ображати людей  . зобов'язання на заборону сексуальних посягательств, якщо партнер не хоче цього. (хоча кожен має право на кохання) . тому ніхто не має права ґвалтувати  . і так можно називати без кінця. тут видно: з двох зол ми вибираємо менше. тому ніхто заради своєї вигоди не має право знищувати тіло живої дитини. як не можна глумитися над жінкою, так і не можна вбивати ненароджену дитину.
в ось цій статті я даю відповідь на найвідомійшу статтю "в захист абортів" джудіт томсон.
а зокрема на її закид щодо того, що ембріон є агресором так як приєднався до тіла матері та використовує його, я відповім:
він не свідомий. так агресором можно назвати захворівшого та взиваючого про право на лікування. так само цинічно назвати агресором одного з близнюків які зрослися . так само агресором можно назвати дитину яка народилася або інвалідів. цинічно висловилася пані томсон. але я її ловлю на слові: вона говорить" не можна прямо використовувати тіло" . я відповім" хто має право використати тіло дитини аби знищивши його- "визволити" матір" ???
і тут я скажу так: істина все таки криється в тому, чи визнана ненароджена дитина людиною? визнають її людиною, заборонять її страту.
додам: коли про - чейс говорить про право жінок, то не враховує тих жінок яких морально примусили до абортів їх дозволом. та тих дівчат які загинули в утробі від аборту. доречі до 10 тижнів ми всі розвиваємося як жіночий організм.

отже, цим ми займемось в фільмі? тепер ставлю головні питання в визнанні плоду людиною:
1. присутність тіла. зокрема: індивідуального генетичного кода та закладання неповторного індивідуального тіла. біологічний початок життя індивідуальної особи.
2. присутність в тілі певних органів та серцебиття. набуття людських рис.
3 . набуття ненародженою дитиною таких людських якостей як конгнітивний світ. зокрема можливість відчувати та сприймати. отже, набуття ознак свідомості.
тут ловлю на слові про - чейс: гуманне ставлення до почуттів жінки. а як же гуманне ставлення до почуттів дитини? про- чейс скаже: доведіть. приведе в приклад статтю:" факти говорять голоснійше німого крика" . я дала відповідь в статті за посиланням:

і в фільмі ми також дамо цю відповідь з ученими.

5. дамо відповідь з психоаналітиком про складну психологічно вагітність та наведемо приклад її збереження.
6. розкажемо про тих, хто вижив після аборту та їх психологічні травми нанесені про- чейсом. зокрема чайфрі - феміністками, саме тими які активно борються за аборти. я підтримувала феміністичні рухи, які борються за права та людяне ставлення до жінок. сама є про -лайф феміністкою. також , вважаю: чайф-фрі мають право не вагітніти по бажанню. я не борюся за примусову вагітність. я борюся за право на життя з зачаття. але, на жаль, про- чейс є серед всіх верств населення. серед чоловіків , які  відмовчуються , теж маса прихільників абортів: насправді аборт їм вигідний. та серед дітей в утробі, які розвиваються як дівчинка до десяти тижнів життя, найбільше постраждалих. і сьогодні я дам ним ім'я і право говорити.

отже, вчений номер 1. прокоментує біологічний розвиток ненародженої дитини. (ембріолог)

вчений номер 2. з допомогою експериментів та опираючись на світові нейробіологічні теорії разом зі мною(філософом) спробує відповісти, коли в ненародженої дитини прокидається свідомість та вміння відчувати та сприймати?
зокрема безпечні досліди та експерименти на камеру: емоційна лихоманка, зчитування переживань та думок з допомогою чіпів еег та ф мрт, регресивний гіпноз. (філософ, психіатр, нейропсихолог, невролог) .

вчений номер 3. розкаже про психологію політики аборту та її вплив на суспільство та окремих жінок.  історії з життя( психіатр, психолог) .

вчений номер 4 . покажемо аборт з допомогою 4 д узд. також: реакції ненароджених дітей на дотики датчіків узд(тільки враховуючи безпечність) . замість аборту, також враховуючи безпечність, можна показати внутрішньоутробні операції на плоду. також можно показати реакції на новонароджених кенгуру або щурах які народжуються відповідаючи внутрішньоутробному розвитку людини на певному етапі. також не зашкодивши тваринам.

5. інтерв'ю людей, які вижили після аборту. або народилися з інвалідністю. або народилися у вкрай стресовий період. (психіатр , психолог)

6. інтерв'ю. жінок які пережили або відмовились від аборту. (психіатр, психолог).

7. погляд священників на проблему аборту( святі отці )

заключне слово ведучої.

сцена 1. я створю вставки до фільму в стилі хоррору.
перша з них починається з крику. проміння сходячого сонця освітлює жінку в білій сорочці яка народила дитину. вона летить над полем , а її дитина : теж в білій сорочці, летить в протилежний бік.
голос з-за кадру: такі близькі, і розійшлися в різні береги. символ вічної проблеми батьків та дітей.

Краєвиди, ліси і гори . Я хочу бачити в фільмі красу природи  і колорит людей
фільм розпочинається зі зйомки неба, сонця та зеленого поля. далі показано нічне небо. і очі людини, що спить. це дитина в утробі. вона відкриває очі і в її зіницях видно відображення світу.
сцена 2.
ведуча в образі людини в білій сукні йде по дну моря. це образ утроби . зйомка в воді. макіяж в образу фешен айс: образ людини в утробі. чорні зіниці , великі очі, великі світлі вії, туго зачесане волосся, одяг схожий на прозорий шовк.
слова ведучої:
вчені певні: життя вийшло з води. в ній ми і досі зароджуємося. і в ній починається перше серцебиття. перша свідомість. перша мука і радість. ми на 80% складаємося з води.
сцена 3.
дитина в утробі 6 , 8 та 10 тижнів знята на камеру з підсвітлювачем. з д зображення де добре видно лице, риси, привідкритий рот з хвилями околоплідних вод, невміле ковтання. і головне очі. зіниці, що світяться крізь вії. крім зйомки з підсвіткою  додається зйомка з 4 д узд. рухи, милі повороти та інше.
додаток по сцені. лікарі , які зніматимуть кадри з 4 Д узі, мають коментувати те, що провокує рухи плоду : що саме спричинило реакцію дитини в утробі? - дотик датчика, чи ще щось. бажано зняти ці провокуючі рухи дитини на камеру  .

сцена 4.
ведуча в образі жінки - янгола та жінки- демона. сонячно, поле залите денним сонцем . ведуча або акторка в образі демонічної жінки тримає в руках череп дитини. зйомка в профіль. жінка красива, чорнява з довгими віями та злим профілем.
голос з - за кадру: ким бути для дитини вірішує жінка. але сьогодні ми будемо говорити не лише з однією стороною яку представляє доросла жінка. сьогодні ми поговоримо з її дитиною. в утробі. це не фантазія і не божевілля. не містика з викликом душ. це реальність.  розмова з людиною,  що живе в утробі- апогей цього фільму.
кадр : губи дитини, просвічений мозок, лабораторія, уривки з розмови з лікарем.
слова ведучої: ця ідея була моєю одержимістю з 16 років. я шукала вихід.
слова лікаря які створять інтригу.
( те, що ми плануємо зчитати відчуття з мозку новонародженого або недоношеного малюка має бути таємницею до кінця в фільмі .  дитина,  відчуття якої я та вчені шукатимемо в досліді. легкий натяк на божевілля ідеї, гротеск життєвих ситуацій, переслідує картину. страх за дитину, яка приймає участь в зйомці фільму, опасіння за невдачу довести її відчуття, хвилювання за долю жінки. ми маємо тримати напругу) .
сцена 5. жінка в образі янгола. тримає в руках маленьку дитину. ніби простягає її. на фоні неба. за мить кадр змінює дощова погода. жінка в образі чи мадонни в лахмітті чи то смерті. на руках простягнений скелет дитини. наступний кадр: лице акторки с маскою розпачу чи крику. дощу. скло. краплини дочу червоні. на склі вони формують надпис : викинуті за межу.
20-25 хв

сцена 6.
людна вулиця. ведуча серед людей в образі кореспондента.
ведуча після перших кадрів:
коли мова заходить про аборт, то світ розділяється на дві частини: одні на стороні емоцій та почуттів жінки. інші на стороні головного людського права на життя. перші говорять, що ембріон людини- це не людина, зовсім. тож його життя не варте страждань матері. другі відповідають, що ненароджена дитина з зачаття людина. та ще і з ранньго часу також має духовний світ: відчуває та страждає...
і так вони можуть сперечатися до безкінечності...це не тільки виснажує, але ще і плутає неосвідчених в питанні абортів людей.
сьогодні я вирішила поставити крапку в цих питаннях. з'єднавши всі головні теги " за" та "проти" і вирішити: яке з прав переможе?
я довго думала, яким чином мені дати відповідь на ті питання, які можуть змінити світ?? і знайшла вихід.
сьогодні на головні питання в полеміці про аборт будуть ставити всі крапки над "і" вчені , священники та пересічні люди з якими трапилися нагальні історії, зокрема- це діти які вижили після аборту.
всі ці науковці зібралися, щоб врятувати життя та знищити страждання.
карди з розмов з науковцями . має зберігатися інтрига. кадри з експериментів.
в основному це лікарі. я виступлю, як філософ.
сьогодні ми будемо благородними:
станемо на сторону яка не спричиняє страждань і смерті.
совісними : скажемо правду.
геніальними: зробимо не один вирішаючий і неймовірний експеримент.
правдивими: покажемо смерть...муки...сльози... покажемо декілька сучасних "німих криків" - рутина абортарія. чи правда була показана в 1985 році в найпопулярнійшому фільми проти абортів?
кадри з внутрішньоутробних операцій або абортів знятих на 4 д узд. має зберігатися інтрига.

5 хв

сцена 7. зустріч ведучої з лікарем який прокоментує розвиток дитини в утробі по місяцях з картинками . добре зняті неповторні кадри з утроби. 
(близько 15 хвилин. після розмови про те, що може відчувати плід починаються кадри про експерименти. розмова з лікарем має бути обговорена спершу з ним(ю) , а потім вже написана. головне тут яскраво та зворушливо показати розвиток людини в утробі та оформити неповторними відео . з клініками про зйомку на 4 д узд розвитку дитини я починаю домовлятися.)

15-30 хв
сцена 8. опитування пересічних людей про проблему абортів та право на життя. подібні кадри можуть супроводжувати розповідь про розвиток дитини в утробі.  
питання до пересічних людей:
1. дитина з якого часу має право на власне тіло та життя?
2. може з початку життя: зачаття?
3. а може з початку серцевих ритмів (3 тиждень)
4. може коли стає схожою на людину (після 6- 8 тижня )?
5. а може коли починає відчувати відчуття: дотики, біль? коли отримує свідомість?
6. а чому бажання жінки переважає бажання дитини?
7. а що би ви сказали дитині в утробі яка вміла би з вами поговорити?
8. за умови того , що дитина звертається до вас голосом  людини . просить не вбивати її.  чи змогли би ви її вбити?
9. обговорити думкові експерименти
10. які особливості розвитку та функції перетворюють на людину ембріон по вашому?
генетичний код?
мозок?
серцебиття?
свідомість: вміння відчувати?
10. та інші питання.
10 хвилин
5-10 хвилин

сцена 9. думкові філософські експерименти.
1. експеримент.
ведуча : пам'ятає думковий експеримент з найпопулярнійшої статті " в захист абортів" про скрипаля ?
там чоловік після випивки потрапив в диво-халепу: був підключений до організму скрипаля без свідомості , щоб тіло полоненого працювало за нирки обидвох . скрипаль з хворими нирками. чоловік-  це вагітна жінка. скрипаль - ембріон в ній.
я спростувала статтю " в захист абортів"   в своїй статті "відповідь Джудіт Томсон. в захист життя"  . зокрема нагадавши: Джудіт проти прямого використання тіла для скрипаля. а чому вона не проти прямого використання тіла дитини для матері (розчленування дитини )? чому з'єднані скрипаль та чоловік людьми , а не природою як сіамські близнюки? адже вбивати одного близнюка заради іншого не можна...також, за логікою покійної Томсон , дитина не використовує тіло матері, а просто живе  через з'єднання природою з її організмом.
сцена 10.
цю розповідь мають супроводжувати відповідні кадри з акторами.

сцена 11. ведуча: мій експеримент подумки.
сцена 12. диво планета.  декілька сонців, дивовижні рослини,  чудернацькі птахи .
голос ведучої , яка  іде по фантастичній траві: в чотирнадцятирічної феї Майї горе: над нею поглумилися злі чарівники. по волі гоблінів Майя потрапила на диво планету, аби не могла пожалітися батькам та покарати кривдників. дівчина стала привидом на планеті Сіріусі. для неї тут все нове. але одна умова: Майю не бачать жителі Сіріуса.
сцена 13. акторка в ролі Майї йде оглядаючи диво планету.
Раптово вона бачить  янгола. він єдиний звернув увагу на її голос і побачив сумну дівчину Майю.
Майя просить янгола про повернення додому.
Янгол: не можу тебе повернути відразу. не маю такої сили . але не бійся. я дам тобі чарівну лілею. і ти знайдеш з її допомогою вихід. тутешні жителі - телепати. вони чують думки . з допомогою цієї лілії ти зможеш поговорити з будь- ким.  на тебе чекає багато небезпек. тому, щоб тебе почули ти маєш подумки звертатися до всіх жителів цієї планети  . шукай браму. це двері на твою планету, додому.
майя дякує доброму небожителю та йде далі . тепер дівчина відчуває голод . чим далі тим сильнійший. тоді дівчина подумала про свій голод і подивилася на лілію.
сцена 14.  і тут Майя бачить  на горизонті диво- будівлю в формі бутона квітки  : диво-квітка велика та розмальоване, мов писанка.  на ній зображене неймовірної краси лице жінки. а дорога до бутона встелена цукерками . на самому бутоні розписи з диво ягід та плодів. Майя забувши, від нервувань, про настанови  Янгола збирає цукерки, їсть та підходить до Яйця. а подумки через лілію не звертається. вона думає, що поряд немає нікого живого. пібійшовши до квітки,  Майя розуміє, що її звуть Маргатер . І бачить двері . і вирішивши , що це вихід дівчина заходить в середину бутона квітки. в туж мить двері та лілія з руки дівчини зникають. лишається лиш одна пелюстка.  без лілії її думки для місцевих нечутні. а голос вони не вміють розуміти.
сцена 15. Майя , оглянувшись бачить, що дивна квітка жива істота: вона дихає, її стіни - це м'язи та судини , а  стеля - це нейронні сплетіння з біотоками. дівчина підбирає останній листок з лотоса , який раптом знайшла, і бачить на ньому напис : " це -  Маргарет . жителька Сіріуса. Маргарет надрозумна жінка- утроба. вона поглинає інших істот та  виношує 9 місяців, наділяючи розумом та красою, які є в неї. зазвичай, вона не страждає від цього.  іноді поглинає ненароком. будь добра до Маргарет і через дев'ять місяців жінка- бутон телепортує тебе на землю. і ви благополучно розійдетеся " Майя в шоці. їй страшно. та що поробиш.
вона п'є нектар з багрових судин на стінах Маргарет. Маргарет посилає через нейронні дендрити їй інтелект . і поступово Майя починає розуміти бажання Маргарет. Через місяць Маргарет дізнається про Майю яка живе в його утробі. це шокує над інтелектуальну Маргарет. вона розгублена. і хаотично шукає вихід як позбавитися Майї. Одного дня інопланетна квітка телепортується до казкової злої чарівниці Яги.
сцена . 16. Хата наповнена смогу від узвару. акторка в образі Яги. худорлява з великими рисами бабця - відунка.
Яга дає час Маргарет для роздумів. до трьох місяців змахом чарівної кочерги Яга може разрізати Майю на частини, зруйнувати їх на атоми та позбавити Маргарет жительки Майї.
Яга:  Майя потрапивши в тебе втратила вміння страждати від болю.
не бійся її вбити. вона не є такою як ти розумною та чутливою...
Яга може обманювати або не знати правду. Майя в розпачі. її думки про порятунок не чує ніхто.
Маргарет теж в розпачі: не хоче терпіти Майю 9 місяців до благополучного роз'єднання. в жінки Маргарет: свої плани.
є таємниця: Маргарет - зачарована гоблінами,  матір Майї. за 9 місяців вона має полюбити Майю знову та повернутися на землю в образі Феї. та їй цього вже  не хочеться. їй сподобалася планета Сіріус . могутні чари гоблінів позбавили її пам'яті. тепер задача Маргарет : позбавитися Майї, найшвидше. а швидко це зробити можна лише вбивши Майю.
на чиїй ви стороні? чому?
а якщо би ми люди опинилися в тілі над істоти, яка розумнійша нас, чи мала би право вона нас вбити???

задача друга.
уявімо. експеримент подумки три.
на фантастичній планеті позбавлятися дітей матері не можуть. бо під час вагітності огранізм матері починає залежати від організму дитини в ній. та діти можуть позбавлятися матерів навпаки. наприклад через недобре відношення та інше. чи підтримали би ви такий спецефічний аборт? чому?

задача треття. серце велетня. уявімо: ви опинилися в зачарованому місці. і на лихо потрапили в серце велетня. у вас є варіант вибратися: розрізати судину в серці велетня. тоді його серце розірветься і ви повернетеся додому. є ще один варіант: чекати 9 місяців і без убивства велетня повернутися додому. саме через 9 місяців чари розвіються. ваше рішення?

розглядаючи філософію джудіт томсон скажу: з двох зол вибирають менше. не власник чужого життя ніхто . не той, що волею випадку, потрапив в середину когось  . і навпаки: не той , в утробу кого потрапили(жінка)  над потрапленим (дитина). але за умов виживання обоїх індивидів, без убивства  одного з них , убивати когось з них не варто.
я би хотіла, щоб ярі захисники абортів пережили цю ситуацію(експеримент подумки)  під гіпнозом.  наприклад експеримент подумки: ви потрапили в серце велетня. щоб звільнитися в цю ж мить ви маєте розрізати серце і вбити велетня. є ще варіант: мирно і без убивства розійтися. але варто для цього всім чекати дев'ять місяців. ваше рішення?

задача 4.37. ситуація протилежна аборту: коли тіло людини використовують для органів іншим людям. коли людина на сто відсотків помирає. а якщо вона би вижила? диво буває. оживали люди і з діагнозом " смерть мозку" ...?

зо хвилин

сцена 17. перед нами Земля в космосі стрімко наближається, показуючи себе у всій красі природи: ліси і моря, синьоокі озера і зелень трав, під синім куполом.
сцена 18. політ птаха, погляд рисі, стрибок білки, дитина кенгуру в сумці, жебіт, скрики.
сцена 19. ведуча в зеленій сукні в образі Артеміди.
ведуча: Земля єдина досі відома планета, де так розвинулося життя. холодний Марс  покритий малорозвиненою травою в деяких зонах, на венері є анаєроби...на деяких метеоритах вчені виявляли бактеріальні клітини...а на Землі , ця неосяжна пісня життя, розлилася різнобарвними куплетами.  світ тварин , особливо ссавців, на думку багатьох вчених наділений мисленням та свідомістю. птахи і звірі відчувають холод і біль. з - за емоційного стресу в них може розвинутися лихоманка. я теж вірю, що тварини - свідомі істоти. зокрема в статті :" нейробіологічні теорії свідомості. початок - життя в утробі" я детально дала визначення поняттю свідомість тварин, людей, дітей. сьогодні я дам інтерв'ю філософа , в якому ми говоритимемо про права і життя .
але зараз я та ветеринар проведемо безпечний дослід під назвою " емоційна лихоманка" в якому спробуємо довести: перше - тварини вміють страждати. друге: якщо вміє страждати та відчувати новонароджений щур , то і дитина в утробі також вміє відчувати. чому? поговоримо і доведемо.
сцена 20. розмова з ветиренаром . мозок, в плоду людини двадцяти тижнів, так зв'язаний з периферією як і в новонародженого щура. тому експериментуємо з щурами.
сцена 21. експеримент емоційна лихоманка.
ведуча: я захищаю права тварин. вони і так багато часу страждають та працюють на людину. інтелект кота дорівнює інтелекту трирічної дитини. і взагалі між твариною і дитиною можна провести паралелі. обидва довірливі, залежні від дорослих людей, щирі і добрі... ми маємо цінити дітей. це наше дороге майбутнє. не кривдити тварин.  це  наше далеке минуле. без тварин ми би не вижили. ось ця маленька тварина отримала емоційний шквал від дотику моїх рук та купання в воді. а що отримують тварини від знімання з них шкіри живцем : для одягу? а що відчуває бик коли його ріжуть перед натовпом. я люблю Іспанію так само як ненавиджу кориду.
але сьогодні мучителів і мучеників, говорячих неправду і правду, тих хто помиляється і тих хто каявся про помилку чекає особливий подарунок: я навчила з друзями говорити вкрай малих дітей. і тварин. деяких. що нам розкаже немовля? я несу йому ось цю іграшку? а мавпа? що нам розкаже цей пес? миша? це незвичайна пісня. пісня життя!
проведений перший експеримент.
зокрема допустимий подвійний експеримент : вимірювання температури в недоношених дітей до і після стресу.
сцена 22. показати як рятують недоношених дітей. як виглядають ці діти .
20 хвилин

сцена 23.  зняті тіла мертвих від абортів дітей. особливо їх завмерлі погляди, застиглі повіки. стиснуті ручки. замерлі губи .
ведуча в чорній сукні.
ведуча: я довго думала, як показати вам це. як це зняти. ми мали повторити зйомку "німого крику" . і ми зняли не одну процедуру. щоб мати точні дані. особливо мімічну реакцію яка свідчить про біль. я не могла це спинити. знеболити цих дітей заборонено. досі перинатальні хірурги рятуючи дітей не знають знеболювати їх чи ні?
так ненароджені діти поводять себе під час аборту. це видно і по реакції під час контрольного узд.
зняти або аборт. на 4  д узд. в тому числі пізній. або внутрішньоутробну рятуючу життя операцію. якщо це безпечно.
можна зняти плід не під час штучного аборту, а природного.

20 хвилин

сцена 24. розмова ведучих з філософом. розповідь про вивчення свідомості та її розвитку в утробі.
відпрацюю діалог. я ,як філософ ,  сама дам інтерв'ю. розкажу про останні теорії з вивчення мозку та конгнітивних функцій. поєднаю вчення з нейробіології та філософії. розкажу, що можуть відчувати ненароджені діти під час аборту.
15 хвилин з показом кліпу до розмови

сцена 25. розмова з неонатанальним психологом. розповідь про те, що може відчувати дитина в утробі.
як формується перша психологія людини.
обговорити діалог спершу з психологом.
15 хвилин

сцена 26. розмова з психотерапевтом про те, як аборт травмує психіку жінки та її виживших дітей.
обговорити спершу з психотерапевтом
про те як жінок змушують до абортів. про те як абортне мислення руйнує психіку суспільства.
15 хвилин

сцена 27. історія з життя. виживші діти після аборту. розповідь, опитування.
знайти таку людину
10 хвилин

сцена 28. жінка яка в критичному випадку відмовилася від аборту. розповідь. психологічний стан жінки, хто її підтримав, а хто ні.
10 хвилин

знайти людей

сцена 29. жінка яка пережила аборт. розповідь. розказати про страждання цієї людини, про те хто змусив її до цього. чи винне в цьому абортне мислення суспільства. моя мама може розказати історію свою. і як це вплинуло на її життя.
10 хвилин

сцена 30.
розмова зі священником.
15 хвилин
головні релігійні погляди на материнство та аборт

сцена 31. я розповім особисту історію з життя.

сцена 32. розмова з гінекологом. вплив абортів на психіку лікарів. розмова про можливість мати право лікарю, щоб відмовитися від абортів. розповідь про тяжкий випадок з практики.

33.  чути космічний гул. голос ведучої: так говорить всесвіт.
чути щебіт солов'я. скрики птахів. чути плач дитини.
акторка в образі колоритної жінки . готується вечеря. тісто як сонце підходить в діжі. відунка вливає в нього свою кров. ліпить з нього дитину. готує криваву вечерю. відрубує опудалу пташки дзьоб. плаче, зливає сльози в посудину .
в кінці фільму вона виводить цю дитину на поріг. символ природи. символ прийняття пологів.
голос ведучої: так говорить Земля та її жителі. мова - основа соціуму. коли борьці з рабством, з кріпосним правом хотіли допомогти стражденним , то писали романи розмовляючи від їх імені.
та в нас є відмінність. ненароджені діти не вміють розмовляти. я наполягаю: дитина від зачаття має право на життя. для вас я  підготувала ще один сюрприз. я обіцяла поговорити з ненародженою дитиною з немовлям. коли починається вміння відчувати дитина відчуває. сьогодні вона розповість нам що відчуває.
так само розповість і тварина, яка досі говорила звуками.
ми йшли до цього довгий тернистий шлях. ми боролися за кожен жест, слово і нейроімпульс.
сьогодні ми проведемо особливий і унікальний експеримент. ці добровольці допоможуть нам в цій справі.
це ф мрт . і читання думок, переживання та відчуттів просто з мозку.
і ви побачите те, що вони просто на своєму екрані.

5 хвилин

сцена 34. розповідь лікаря про те як можно використати і популяризувати контрацепцію для чоловіків. зокрема тимчасову вазектомію.


сцена 35. невролог розкаже як читається інформація з мозку. науковці розкажуть про те як проводиться дослід.

1. як працює ф МРТ ? (за приливами крові фіксує активність ділянок мозку)
2. як за цією активністю складають словники для читання думок паралізованих?
3. як можна почитати відчуття дітей по роботі мозку?
та ін.


5 хвилин
сцена 36. сам дослід зі зчитування відчуттів маленької дитини .

15 хвилин

сцена 37. ведуча: здійснимо мрію багатьох світових вчених які вивчають свідомість. створимо об'єднання. в цьому фільми взяли участь багато вчених і здається ми зробили перший крок до об'єднання знань тих , хто вивчає мозок і духовний світ - свідомість.


5 хвилин

сцена 38. розмова про введення страхової та доступної медицини.

сцена 39. розказати про правільне ведення вагітності. про те як зберегти дитину під час загрози викидня. як зберегти вагітність від порушень та аномалій.

сцена 40. Митці за материнство, людяність і любов до дітей.

сцена 41.суїцідів.Сцена 41. Розповідь про буллінг, травлю та знущання. Історії з життя і психолонія.

Сцена 42. Колоритна відунка відпускає з порогу дитину. В руках дитини пташка . Жива чи мертва - невідомо.

2 хвилини.



весь фільм триватиме більше 2 -3 годин. сцени можуть мінятися місцями та доповнювати одна одну.
© Світлана Мелашич,
книга «Експертиза людяності: право на життя ненароджених дітей».
Коментарі