Морок Неферат
2024-10-27 20:28:06
КОСАЧКИ - ДАВНЬОУКРАЇНСЬКЕ ЖІНОЦТВО
Відгуки та рецензії, Різне, Цікаве
Войовнича община давньоукраїнського жіноцтва III-І тисячоліття до н. е.
Заселяли низ Дніпра, причорноморські й приазовські степи та багато інших територій.
За сучасною гіпотезою, стародавня жіноча вольниця утворилася як опозиція патріархатові, що прийшов на зміну матріархатові.
Косачки (інакше Амазонки) займалися скотарством (надто більше дбали про коней), мисливством, рибальством, хліборобством, ремісництвом та військовим добутництвом.
За свідченням Геродота (484-425 рр. до н. е.) та інших античних істориків, були вони вправні вершниці, хоробрі, витривалі, дужі воячки, які добре володіли мечем, бойовою сокирою, списом, луком і стрілою.
Африканські, острівні та південно-американські Амазонки, що походять від причорноморських, знали також морську справу (за Андре Теве).
Носили довгу дівочу косу як ознаку вільної, незалежної жінки. Звідси — українська назва амазонок - КОСАЧКИ, КОСАЧІ (на старовинній китайській гравюрі зображено постаті амазонок з товстими косами, що спадають через ліве плече до землі)
За віросповіданням — язичниці (сонцепоклонниці). За головних богів мали Дажбога, Велеса, Трояна, Перуна, Ярила.
За сучасною гіпотезою, саме вони - засновниці української козацької вольниці. Підтвердженням цього є горельєфне зображення давньоукраїнського козака з «оселедцем» (на тім’ї) та довгою косою, що спадає на плече. Це зображення, що знайдене в гробниці єгипетського фараона Хоремхеба (XIV ст. до н. е.), підтверджує припущення про походження назви «козак» від слова КОСА.
За матеріалом proridne.org