Ярина Залужна
2021-05-29 07:13:43
Несправжній друг, гірший за лютого ворога
Цікаве, Думки вголос
Справжні друзі пізнаються в біді, коли допомагають вибратися з неї. Справжні друзі пізнаються у радості, коли радіють з вами за ваші перемоги. Удавані ж друзі зроблять вигляд, що у них усе ще гірше і ви маєте допомогти їм, будуть посміхатися вам в обличчя і вигадувати чому ваша перемога не є справжньою, а також завжди шукають вигоду з вашого спілкування. Такі друзі є гірші за лютого ворога, бо від ворога ти очікуєш удару, а від друга — аж ніяк.
Тему несправжніх друзів гарно змалювали у своєму творі "Хіба ревуть воли, як ясла повні?" Панас Мирний та Іван Білик. Коли Чіпка був малим, з ним ніхто не хотів дружити, але коли став старшим і заробив трохи статків то у нього появились ті псевдо друзі. Хоча Галина і попереджала чоловіка, що його п'янки не приведуть добра у хату. Йому ж здавалося, що друзі хороші та розуміють його краще за жінку. Вони тягнули його до кабаку і згодом затягли у халепу, замість того, щоб з неї витягувати. І здавалося б, чи міг Чіпка очікувати такого від своїх "друзів".
Також мені згадалася історія із власного життя, а точніше із життя моїх однокласників. Вадим та Сергій почали дружити несподівано для всіх. У молодших класах головний хуліган нашого класу Сергій, уникав і навіть деколи принижував спокійного та непримітного Вадима. Ці двоє людей були повною протилежністю один для одного. Та коли хлопці сіли за одну парту, весь клас запідозрив недобре. Виявилося, Сергій попросив відмінника про допомогу з навчанням, а той у свою чергу хотів спокою від чвар. Так обоє назвали це дружбою. Совісні дівчата і хлопці казали Вадиму, що це неправильно, але через свою хорошу натуру він не міг відмовити у допомозі, та й без цькування Сергія йому жилося легше. Можливо у майбутньому з цього щось і вийде, але, щоб така дружба стала справжньою, потрібно багато разом пережити.
Завжди серед справжніх друзів знайдеться ворог, а серед ворогів завжди можна знайти хорошого друга.