Роздум I. Кохання з Першого Погляду (Взаємне)
Роздум II. Справжнє Кохання
Роздум ІІІ. Фази Справжнього Кохання
Роздум IV. Безсловесне Кохання (Нерозділене)
Роздум V. Нерівне Кохання (Мезальянс)
Роздум VI. Одностатеве Кохання
Роздум VII. Фатумне (Доленосне) Кохання
Роздум VIII. Любовний «Трикутник» (Потрійне Кохання)
Роздум IX. Приворотне (Неправедне) Кохання
Роздум Х. Паралельне (Множинне) Кохання
Роздум VI. Одностатеве Кохання

       Одностатеве кохання - тема фактично нігілістична, і не тільки на загально-побутовому рівні, а й якщо розглядати її в планетарному масштабі. Однак не можна не відзначити, що ставлення до неї має тенденцію до пом'якшення, а то й до прийняття. І справді, кому яке діло до того, хто і чим займається у вільний від роботи час? До того ж у пристойному суспільстві не прийнято заглядати в замкову щілину...


Мореас Фрост


                                        РОЗДУМИ ПРО ЛЮБОВ



                                 Роздум VI. Одностатеве Кохання


     Одностатеве кохання - надзвичайно складна, неоднозначна, ємна за своїми масштабами і вкрай резонансна тема.

     Нині хіба що маленька дитина не має уявлення про таку форму людських стосунків у сфері інтиму. А поняття «гомосексуалізм» і «лесбіянство» міцно застовпили собі місце навіть у розмовах скромних домогосподарок на побутовому рівні.

      Як би ми не ставилися до цього живучого, стійкого феномену в суспільстві, але подібний різновид любовних контактів ще здавна мав, має в наш час і, на жаль, матиме місце в осяжному повсякденному житті людства. З цим фактом доводиться миритися, а іноді навіть серйозно брати до уваги, рахуватися з ним. Тим паче, коли, з розвитком комунікацій, явище це набуло масового характеру відкритої епідемії.

     Відразу обмовлюся, я тут не маю на меті детально торкатися морально-етичної складової, і вже, звісно, заглиблюватися в хімію процесів, що кояться в головах затятих прихильників подібного стилю любовної поведінки. Вичерпних матеріалів щодо цих «животрепетних» аспектів у будь-яких джерелах предостатньо. Також не торкатимуся специфічних одностатевих стосунків у так званих «місцях не настільки віддалених».

   Я ж хочу певною мірою поміркувати про природні першоджерела нетрадиційного кохання в рамках звичайної сучасної спільноти, як їх розумію я.

     Усе наше життя - красива гра півтонів і відтінків, народжених за космічним Законом єдності та боротьби протилежностей.

    Біле - чорне. Добро - зло. Праведне - грішне. Природне - протиприродне (привнесене наносне)...

     Що характерно, і перше, що впадає в око, у прошарку населення, зайнятого в суто робітничих спеціальностях, і серед спільноти людей, безпосередньо зайнятих у сільськогосподарському виробництві, можна і не намагатися вишукувати осіб із нетрадиційними замашками. Звідки їм там узятися? Ґрунту немає для подібних відносин. Там у ходу зовсім інші пріоритети, набагато більш приземлені, а уми зайняті одвічним питанням видобутку хліба насущного. До речі, і дітей у їхніх сім'ях, як правило, більше, ніж один. Це, можна сміливо констатувати з певною мірою оптимізму, - найздоровіша, найміцніша і, слава Богу, поки що стійка критична маса, що міцно стоїть на варті традиційних норм, інтересів і догм, у хорошому сенсі цих слів, на захисті людської цивілізації від вимирання, оскільки її кількісна складова в загальній чисельності населення планети значно переважає. І це не може не тішити.

     Але певні, хоч і відносно нечисленні верстви нашого суспільства, часом опиняються в полоні саме крайнощів. І ось він - проступив благодатний ґрунт для одностатевого кохання.

    Богема... Яке гарне слово!.. За ним ховається творче середовище. Прямо скажемо, талановите - гучних імен не перелічити - і незрівнянно чуттєва частина людства.

    Безкрайній розгул емоцій, щоденне зіткнення з прекрасним, безконтрольне пересичення ним, повне злиття з мистецтвом. Та що там - усе життя в ньому! Проте от лихо, дивишся, уже розмиті загальнолюдські цінності, поняття й орієнтири. І вже не залишається всередині ні прагнень, ні бажання, ні душевних сил витрачати себе на завоювання чийогось дамського серця. Адже все жіноче оточення в очах цих чоловіків стає лише «робочими конячками», виступає в незавидній ролі підручного реквізиту. Ось де приходить кінець таємницям різностатевих почуттів! А що можна відчувати і які почуття оголювати перед нав'язливим реквізитом, який став осоружним? Але внутрішній енергії, що накопичилася, хочеш не хочеш, потрібен виплеск. І собі подібні, рівні, зрозумілі, близькі за духом одноплемінники - зовсім інша справа!.. І начебто випендрюватися потреби немає. І все не затратно і вкрай просто і легко!

    Естеблішмент - управлінці середньої та вищої ланки, процвітаюча і розбещена благами суспільної праці верхівка бізнесу, загалом, еліта, іменована одним пихатим словом «бомонд»...

     Сильні й не дуже світу цього, наділені необмеженою владою над іншими, вершителі доль людських...

     Вже вони-то можуть собі дозволити все, зокрема будь-яку жіночу ласку і любов, якщо треба, то й купити її. Та хоч скільки, хоч пачками! Однак чи потрібна вона їм, «небожителям»?! Але ж вони нічим не відрізняються від нас із вами, такі самі, як і всі, з тієї самої плоті й крові. І якими всесильними вони не вважали б себе, в їхньому житті настає момент істини. І тут без крайнощів не обходиться. Вони просто втомлюються бути сильними. У них, хоча б на певний час, виникає потреба побути слабкими, беззахисними, щоб не вони, а ними зневажали. Трапляється такий собі ефект бумеранга. Проте як це чоловік, тим паче настільки грізний у повсякденному житті, зможе дозволити собі принизитися в очах жінки, довіритися їй, поплакатися в неї на грудях? Зняти з себе маску перед, у його вже викривленому понятті, нижчою істотою? Вже ні! Ніколи! Гордість не дозволить. Та й, того й гляди, «підставити» може будь-якої миті, розголосити і дискредитувати, або просто продатися іншому чоловікові. А з представником своєї статі - зовсім інша річ. Запросто!

     Ну, а з простими хлопцями, тими, що з народу, що відбувається іноді? Ось чому декого з них тягне один на одного?

    Тут уже треба докоряти нашим славним дівчатам. Не всім, зрозуміло. Не кожній, і не всякій. Що гріха таїти, є серед мужньої складової населення хлопці з нестійкою і легко вразливою психікою. У своїх близьких стосунках зі слабкою статтю таким здебільшого не дуже щастить щодо любовних подвигів із представницями прекрасної статі. Виною всьому - їхній м'який, податливий характер. Можливо, через їхню нерішучість або відсутність сміливості, в хорошому сенсі нахрапистості, бойовитості, саме тих якостей, що робить їх привабливими в очах більшості дівчат. Загалом не вистачає їм чоловічої ґрунтовності та впевненості в собі. Що казати, погано такі сприймаються слабкою статтю, частенько незаслужено відштовхуються ними. Дівчата генетично тяжіють по можливості до сильних і духом, і тілом або до «поганих» хлопців.. А якщо це неприйняття випробовується неодноразово, регулярно, то й колишній азарт до дівочого кола в невпевнених у собі хлопців притухає. І вже зовсім не дивує, що «скривджені» хлопці, врешті-решт, починають лізти і притискатися до собі подібних. Адже з ними не доводиться зайвий раз принижуватися або прикидатися, вивертати себе навиворіт, щось доводити. Все виглядає гранично легко і взаємно не напружено.

       А що наші дівиці-красуні? Як у них із «цим»?

      Ось тут усе дещо по-іншому.

    Народна мудрість говорить нам - «не народися красивою, а народися щасливою». І, дійсно, в цьому посилі закладено певний сенс і своя логіка.

      Адже якщо пильніше поглянути на представниць слабкої статі, а особливо, якщо пройтися долями всесвітньо відомих красунь, то легко дійти простого висновку - красиві жінки в усі часи в своїй більшості глибоко нещасливі, завжди зазнавали життєвих і любовних негараздів, ніж звичайні, ординарні їхні одноплемінниці. Їх по життю супроводжують суцільні стреси і страждання. У них - неміцні сім'ї або взагалі не складаються сімейні стосунки, часом не буває дітей. Або вони погано закінчують своє життя.

     Чому таке відбувається? Та тому, що у своїй більшості вони є іграшкою в чужих руках, витратним матеріалом для аморальної категорії чоловіків. Красиві жінки - завжди на виду. Вони для них - товар. А отже, і ставлення до жіночої статі, відповідно, споживацьке. Здебільшого з ними гуляють, красиво проводять час. Але ось одружуються, як правило, з іншими, простішими на зовнішність, не помітними, менш гарними та елегантними, не настільки вибагливими в бажаннях і смаках. Виходить свого роду парадокс - краса зрештою не в ціні. Її, красу, просто експлуатують, а то й топчуть. Часто до красунь ставляться вкрай бездушно, жорстоко і цинічно.

       І ось уже не доводиться дивуватися, що збезчещені й нещасні, сьорбнувши горя й розчарувавшись у сильній половині людства, шукають усамітнення й розради в обіймах таких самих ображених, знедолених і принижених одноплемінниць. І тоді мимоволі починаєш брати під сумнів усім відомий афоризм, що «краса врятує світ». Я б не ризикнув брати його на віру у світлі мною поміченого. Швидше, треба рятувати саму «красу», в сенсі красивих жінок. Ось якось дисонує це гарне гасло з оточуючими нас реаліями.

      Звісно, якщо бути до кінця послідовним, то варто згадати і про жіночий стан, іменований у народі «дурнушками», дівчатами та жінками з явно вираженими особистісними комплексами, неактивними в житті, «затиснутими» в соціумі. Це - на противагу згаданим вище красуням. Так, дівчатам з явними вадами в зовнішності або нестандартними розмірами теж складно доводиться в нашому світі щодо інтимного зближення з другою половиною людства. І це всім зрозуміло і зовсім не дивує. Куди подібним дівчатам-подружкам подаватися, якщо не зустрічають чуйного інтересу у протилежної статі? Ось у наявності і другий, протилежний полюс для благодатного ґрунту «лесбі»-контактів.

     Саме таким, приблизно, бачиться мені алгоритм витоків «рожевого» кохання.

     Насамкінець, не беручи до уваги суто побутового характеру особливу жіночу складову в питанні одностатевого кохання, з ними нібито все гранично просто, а торкаючись суто чоловічого стану, підведу підсумок. Він, прямо скажемо, невтішний.

      Нами, нашим грішним світом править цинічна розбещена верхівка добре прихованих від наших очей поборників-апологетів одностатевого кохання, в основі своїй, затятих гомосексуалістів. І усвідомлювати цей безсторонній факт вкрай неприємно і вельми прикро!




          К І Н Е Ц Ь

© Мореас Фрост,
книга «РОЗДУМИ ПРО ЛЮБОВ».
Роздум VII. Фатумне (Доленосне) Кохання
Коментарі