Пролог
Як стати артистом
Мандраж і як його позбутися
За кулісами
Репетиції
Імпровізація
Будь собою
Репетиції
Найбільше я люблю репетиції. Ніщо так не тішить, як сто сімдесятий дубль, як "Бляха-муха, давайте все з початку" і як схвальні крики художнього керівника "Верю!".

Коли пишеш сценарій, ніколи не думаєш, що він буде змінюватися з кожною репетицією. Наприклад, новорічний сценарій ми змінювали приблизно дванадцять разів і з кожним разом він ставав все краще, смішніше і крутіше.

Під час репетиції важливу роль відіграє автор сценарію, тому що він повинен показати і розжувати дії кожного героя, якщо це вистава наприклад. Але не меншої важливості мають звичайні актори, які також бачать свого героя з іншого боку, з середини. Коли і сценарист, і актори є активними, починається неймовірне дійство: кожен починає висловлювати свою думку, піднімається галас, але все одно в цьому вихорі голосів знаходиться компроміс, з яким усі погоджуються і все стає ще крутіше. Суть в тому, що справжній артист повинен вміти не лише висловлювати власну думку, а й одночасно чути думки оточуючих і при цьому їх розуміти.

Як я вже казав, закулісся - це одна велика сім'я, тому як і в сім'ї, всі артисти повинні добре спілкуватися між собою. Коли між ними виникають дружні стосунки, вони діляться особистими переживаннями, захопленнями і навіть ідеями. Якщо цього на робити, за кулісами буде поступово виникати напруга, яку потім буде вкрай важко зняти.

Щоб поліпшити стосунки з колегами, просто будь собою (навіть якщо ти актор і маєш працювати над роллю; репетиція - час, коли в залі нікого немає, а отже можна ні про що не турбуватися).

В чому проблема багатьох артистів-початківців під час репетицій? Вони вважають, що репетиція - це просто одна з багатьох спроб і текст можна вивчити вже на виступ. Ні! Ні! І ще раз НІ! Навіть якщо тобі ось-ось видали текст і одразу ж оголошують репетицію, обов'язково переглянь текст і намагайся вже зіграти так, як будеш грати не під час репетиції. Це покаже всім навкруг, що ти відносишся до справи відповідально і прагнеш стати краще.

Чому потрібно вчити текст не лише свій, а й хоча б трішки знати слова колег? Коли іде вистава, не можна допустити заминок, а отже ти чітко повинен знати де і коли твій вихід. Не обов'язково потрібно зубрити весь текст, просто запам'ятовуй після чиїх слів твій вихід.

Хороший виступ - ціль, а репетиція - дорога до цілі. Хорошому воїну не так важлива ціль, як дорога до цілі - пам'ятай це!
© Ілля Мар'ян,
книга «Закулісся».
Імпровізація
Коментарі
Показати всі коментарі (1)