yekho_
2023-10-07 16:19:23
Як обрати хобі, щоб стати щасливим
Цікаве, Думки вголос, Різне
Багато хто проживає своє життя в алгоритмі дім – робота – дім. Але ж наскільки цікавим було б воно, якби ми змогли знайти своє натхнення. Хобі дає змогу відволіктися від життєвих проблем і рутини, наповнити будні новими фарбами та друзями.
❔ У чому полягає користь хобі
Кожен із нас, навіть часом не підозрюючи про це, має схильність до того чи іншого виду діяльності. Хтось любить малювати, хтось із захопленням грає в шахи, комусь приносить задоволення в'язання, вишивання, шиття, а дехто кожну вільну хвилину проводить із книгою. Занять так багато, що всіх і не перелічити!
Але головне — не самі заняття, а те, що ці захоплення нам дають:
◽ Відпочинок від справ, що накопичилися за день.
◽ Задоволеність собою і результатами своєї справи.
◽ Можливість розслабитися і зняти втому.
◽ Можливість показати свої здібності і проявити себе з іншого боку.
◽ Розвиток розумових процесів.
◽ Можливість переключити свій мозок на вирішення нових завдань.
⚪ Види хобі
Якщо говорити про класифікацію, то умовно хобі можна розділити на кілька напрямків: спорт, творчість, інтелектуальні захоплення.
◽ Спортивний сегмент:
- футбол;
- теніс;
- йога;
- паркур;
- велоспорт;
- легка атлетика;
- спортивні танці;
- походи та піші прогулянки;
- кросфіт.
◽ Творчий сегмент:
- рукоділля (в'язання, вишивка, шиття, бісероплетіння, макраме);
- музика та вокал;
- хореографія;
- різьба по дереву;
- живопис;
- кулінарія;
- гончарне ремесло.
◽ Інтелектуальний сегмент:
- іноземні мови;
- читання книжок або статей;
- шахи;
- головоломки;
- кросворди, ребуси.
⚪ Обираємо відповідне хобі
Складно серед різнопланових можливостей знайти ту, яка захопить і стане справою, котрій ти готовий віддавати кожну вільну хвилину.
Існують способи, що допомагають зрозуміти світ своїх захоплень, зробити вибір. Отож, можна:
◽ Провести аналіз своїх бажань і можливостей, тобто співвіднести свої "хочу" зі своїми "можу". Якщо ви людина творча, то вам цілком під силу заняття рукоділлям, малюванням, скульптурою. А якщо ще й дружите з інструментами, спробуйте себе у справі реставрації старовинних речей.
◽ Занурившись у дитячі спогади, витягніть звідти за хвостик ту справу, до якої найбільше лежала душа, але не вистачало часу.
◽ Впишіть захоплення у свій графік. Якщо є велике бажання займатися серйозно футболом, але дорога до найближчого стадіону займає 3-4 години, чи не краще поганяти м'яч у складі дворової команди?
◽ Співвіднесіть свої захоплення з фінансовими можливостями. Вибираючи хобі, врахуйте витрати, які неминучі: купівля матеріалу, інструментів, спортивного екіпірування... Мало що може знадобитися для реалізації ідей!
◽ Спробуйте абстрагуватися від шаблонів і вибрати в якості експерименту таке захоплення, яке раніше не входило до сфери ваших інтересів.
◽ Інтернет нам на допомогу. Використовуйте його можливості для пошуку гідного хобі: соціальні мережі, відеоролики, відгуки користувачів допоможуть в цьому.
◽ Не гребуйте порадами друзів. Якщо вдасться поділити одне хобі на двох із другом, то ви зможете значно зміцнити дружні стосунки.
В психології є ствердження, що однією з основних потреб людини є потреба в самореалізації. Людина, яка захоплена справою, знаходить можливості для самовираження. А крім того, нові друзі та нові можливості значно розширюють коло спілкування та підвищують рівень задоволення життям.
А чим займаєтеся ви? До чого прагне ваше серце? 🤍