Блог
Всі
Вчити не можна вчитися
Цікаве, Думки вголос, Питання
Мені подобається вчити людей: роздавати поради, ділитися лайфхаками, висловлювати власну думку щодо того чи іншого питання... Але мої ресурси — запас навиків, знань і життєвого досвіду, — доволі скромні. Звісно, це призводить до деякого дисбалансу.
З одного боку я виглядаю не такою вже й безглуздою. В деякій мірі навіть розумною. З іншого ж — в мені є непомірне бажання говорити й такий же непомірний запас оман, в котрі я сама вірю.
Тяжко відмовитися від фейкових стверджень, на закріплення яких ти витрачаєш не один рік. І саме тому (щоб не казатися дурною) ці фейки розповсюджуються в вигляді "добрих" порад, "цінних" рекомендацій, "розумних" висловлювань.
От наприклад: був у мене період, коли я не хотіла читати чужі книги. Але свої писала з великим задоволенням. Щоб не казатися безграмотною, я всюди трубила про те, що книги — не гарантія успіху, щастя та навіть овладання письменницькими навичками. Але ж насправді в глибині душі я трималася іншої думки. Я розуміла, що людина, яка все життя провела в бібліотеці, як мінімум, більше начитана. Її кругозір широкий, а знання різноманітні (звісно, за якості літератури). Щоб не відчувати себе на її фоні безглуздою та лінивою, я вигудавала нісенітниці про те, що книги — це просто розвага. Що вони не несуть такої великої користі, яку їм надають люди. Ці думки точно виражалися в моїх творах, котрі були побудовані на помилках та абсурді.
І лише через декілька років до мене дійшло — люди були праві. Не тільки писати потрібно. Потрібно й читати. Не тільки вчити. А й вчитися.
Навіть зараз я розумію, що в цьому пості є помилки. Але зараз я від них не відпираюся. Якщо є, що ж, виправлю.
Як гадаєте, чому люди так люблять вчити і ненавидять вчитися? Чи то тільки моя проблема? Можливо, вона пов'язана з щиро любимим его?
2
257
Як обрати хобі, щоб стати щасливим
Цікаве, Думки вголос, Різне
Багато хто проживає своє життя в алгоритмі дім – робота – дім. Але ж наскільки цікавим було б воно, якби ми змогли знайти своє натхнення. Хобі дає змогу відволіктися від життєвих проблем і рутини, наповнити будні новими фарбами та друзями.
❔ У чому полягає користь хобі
Кожен із нас, навіть часом не підозрюючи про це, має схильність до того чи іншого виду діяльності. Хтось любить малювати, хтось із захопленням грає в шахи, комусь приносить задоволення в'язання, вишивання, шиття, а дехто кожну вільну хвилину проводить із книгою. Занять так багато, що всіх і не перелічити!
Але головне — не самі заняття, а те, що ці захоплення нам дають:
◽ Відпочинок від справ, що накопичилися за день.
◽ Задоволеність собою і результатами своєї справи.
◽ Можливість розслабитися і зняти втому.
◽ Можливість показати свої здібності і проявити себе з іншого боку.
◽ Розвиток розумових процесів.
◽ Можливість переключити свій мозок на вирішення нових завдань.
⚪ Види хобі
Якщо говорити про класифікацію, то умовно хобі можна розділити на кілька напрямків: спорт, творчість, інтелектуальні захоплення.
◽ Спортивний сегмент:
- футбол;
- теніс;
- йога;
- паркур;
- велоспорт;
- легка атлетика;
- спортивні танці;
- походи та піші прогулянки;
- кросфіт.
◽ Творчий сегмент:
- рукоділля (в'язання, вишивка, шиття, бісероплетіння, макраме);
- музика та вокал;
- хореографія;
- різьба по дереву;
- живопис;
- кулінарія;
- гончарне ремесло.
◽ Інтелектуальний сегмент:
- іноземні мови;
- читання книжок або статей;
- шахи;
- головоломки;
- кросворди, ребуси.
⚪ Обираємо відповідне хобі
Складно серед різнопланових можливостей знайти ту, яка захопить і стане справою, котрій ти готовий віддавати кожну вільну хвилину.
Існують способи, що допомагають зрозуміти світ своїх захоплень, зробити вибір. Отож, можна:
◽ Провести аналіз своїх бажань і можливостей, тобто співвіднести свої "хочу" зі своїми "можу". Якщо ви людина творча, то вам цілком під силу заняття рукоділлям, малюванням, скульптурою. А якщо ще й дружите з інструментами, спробуйте себе у справі реставрації старовинних речей.
◽ Занурившись у дитячі спогади, витягніть звідти за хвостик ту справу, до якої найбільше лежала душа, але не вистачало часу.
◽ Впишіть захоплення у свій графік. Якщо є велике бажання займатися серйозно футболом, але дорога до найближчого стадіону займає 3-4 години, чи не краще поганяти м'яч у складі дворової команди?
◽ Співвіднесіть свої захоплення з фінансовими можливостями. Вибираючи хобі, врахуйте витрати, які неминучі: купівля матеріалу, інструментів, спортивного екіпірування... Мало що може знадобитися для реалізації ідей!
◽ Спробуйте абстрагуватися від шаблонів і вибрати в якості експерименту таке захоплення, яке раніше не входило до сфери ваших інтересів.
◽ Інтернет нам на допомогу. Використовуйте його можливості для пошуку гідного хобі: соціальні мережі, відеоролики, відгуки користувачів допоможуть в цьому.
◽ Не гребуйте порадами друзів. Якщо вдасться поділити одне хобі на двох із другом, то ви зможете значно зміцнити дружні стосунки.
В психології є ствердження, що однією з основних потреб людини є потреба в самореалізації. Людина, яка захоплена справою, знаходить можливості для самовираження. А крім того, нові друзі та нові можливості значно розширюють коло спілкування та підвищують рівень задоволення життям.
А чим займаєтеся ви? До чого прагне ваше серце? 🤍
Осінні заняття: ТОП-10
Цікаве, Думки вголос, Різне
Восени багато хто опускає руки. Школярі ліниво плетуться на навчання, люди, що працюють, повертаються з відпочинку, студенти знову гризуть граніт науки. Кожен відчуває, що безтурботне літо залишилося позаду.
Сіра і дощова погода вводить у нудьгу. Комусь не вистачає сонця, хтось же сумує за зеленню і тривалими білими вечорами. Здається, що світ впадає в сплячку. Цікавих занять стає все менше.
Рутина з'їдає тиждень за тижнем. Осінь оселяється не тільки за вікном, а й десь у закутках душі... Пора щось змінювати! Насамперед варто змінити своє ставлення до осені.
🍁 Чарівність осінніх буднів
Осінь — це не тільки бруд. Осінь — це холодні, але затишні вечори, тривалі прогулянки яскравим і строкатим парком, гарячі смачні напої та приємна компанія. Осінь — це пора роздумів. Тільки восени можна відчути, як сповільнюється час.
Відчути смак до життя в такому неспішному темпі вдається не кожному. Але за допомогою цікавих захоплень і занять можна прогнати печаль до наступного сезону.
🍁 Список справ на осінь
Далеко не кожен пункт зі списку підійде всім читачам одразу. Однак хоча б одне речення наштовхне вас на свіжі ідеї. Чому б не скористатися шансом дізнатися щось нове або пригадати хороше старе? Цієї осені можна встигнути закінчити стільки справ! Наприклад...
🍂 №1. Скласти підбірку фільмів, книг і серіалів
Такий своєрідний «інформаційний запій» допоможе подивитися на світ з різних кутів. Всілякі точки зору розширять кругозір, а також допоможуть скоротати час.
🍂 №2. Влаштувати пікнік або відпочити на природі
Всупереч загальним уявленням, пікніки можна влаштовувати не тільки в літній або весняний час. Приготувавши смачні гарячі закуски і взявши з собою такі ж напої, можна розважитися десь за містом веселою дружною компанією.
🍂 №3. Змінити або урізноманітнити гардероб
Малинові берети, смугасті шарфики, жовті чоботи і тепле пальто — для осені немає меж в одязі! Урізноманітнити сірі будні набагато простіше, якщо прислухатися до свого почуття прекрасного.
🍂 №4. Гуляти осінніми околицями та лісовими стежками
Коли як не восени насолоджуватися атмосферою навколо? Яскраве листя, що шарудить під ногами, аромат осінніх ягід і спів птахів зарядять бадьорістю на весь наступний день.
🍂 №5. Облаштувати побут
Купити нову техніку, зайнятися перестановкою, освіжити інтер'єр або підправити деталі декору найкраще восени! Саме в цю пору люди потребують змін. Поліпшивши житлові умови, можна так само «розставити все по місцях» у голові.
🍂 №6. Одягти гумові чоботи, щоб прогулятися по калюжах
Не тільки діти люблять стрибати по калюжах. Склавши собі таку прогулянку, можна підняти настрій і згадати гарне минуле.
🍂 №7. Зайнятися осінньою фотосесією
У цю пору сонце дає особливо м'які кольори, оскільки світло сонячних променів знаходиться вже не так високо. Фотографії від цього виходять живими та приємними.
🍂 №8. Нарешті привести фігуру до ладу
Зайнявшись спортом восени, до літа можна досягти бажаних результатів. Необов'язково проходити марафон, щоб підтягнути тіло. Досить не забувати про фізичні навантаження на кшталт ходьби або бігу.
🍂 №9. Стати волонтером
Або просто кому-небудь допомогти. У холодну пору нужденним вкрай важлива підтримка. Зробити добру справу і зігріти когось у цей час — найцінніше, що можна зробити.
🍂 №10. Зануритися з головою в роботу
Щоб улітку було на що відпочивати. До того ж восени думати і виконувати доручення набагато легше, ніж під час пекла.
Зрозуміло, список справ на осінь набагато ширший. Все залежить лише від фантазії. Восени в міжсезоння можна подорожувати, в холодну пору рекомендується зайнятися важливими справами і постановкою цілей, у вересні краще приділити час самоосвіті, щоб надалі було легше розвиватися і працювати.
Іншими словами, осінь — це пора починань. Саме в цей час можна задати темпу своїм діям на весь наступний рік. А які у вас плани на цю осінь? 🙃
Книги
Всі
Вірші
Всі
Враз
Я запам'ятаю вій твоїх тремтіння,
Чорних, як вугілля... І забуду враз.
Більш не повернуся до твоїх обіймів,
Про які я мрію кожен божий раз.
Кривдиш мені серце, топиш мої очі...
І шкодують вії, що нема вже «нас».
Твій характер з перцем, мій — зовсім дівочий,
Тож тебе забуду... Й повернуся враз.
3
0
167
Переслідувач
Вивертав свої пальці до хрускоту
І дивився на мене з вікна...
Та в обличчі твоєму всі мускули
Неживі, мов як біла стіна.
Розлучатись зі мною у вечорі
Ти неначебто і не хотів.
Доки мріяла просто про втечу я,
Мріяв ти про злиття наших тіл.
І за мною тихенько крокуючи,
Ти кричав, що за мене помреш.
В свою чергу, недовго міркуючи,
Я спитала... Чого ж тоді ждеш?
4
2
143