Про себе
Передмова
Лекція 1. Чому саме трилер зробить тебе відомим, якщо ти слабкий в подачі автор?
Лекція 2. Пишемо трилер (Частина 1)
Лекція 3. Пишемо трилер (Частина 2)
Лекція 4. Запозичення
Підсумки
Лекція 1. Чому саме трилер зробить тебе відомим, якщо ти слабкий в подачі автор?
 Всі люди різні, тож і письменники всі відрізняються одне від одного. Кожен автор має свою манеру написання та свою подачу.

 Одні вміють гарно писати книги. Придають увагу деталям, підбирають гарні слова, застосовують цікаві порівняння. В таких авторів сюжет сам по собі може бути слабким, але сам процес його читання приносить читачам задоволення.

  Другі  ж автори пишуть простими словами, а сюжет летить швидко вперед, не звертаючи увагу на непотрібні деталі. Такі книги стають бестселерами, але художньою цінністю ніхто їх не вважатиме. Так пише і Стівен Кінг, так пишу і я)

  Трохи про Кінга. Дядько пише простими словами, але пише багацько. Графоман. Купа того, що зовсім непотрібно сюжету розповідаючи про другорядних персонажів, їхнє життя, вподобання. Неодноразово критики критикували Кінга за цю його слабкість, але чхати він на всих хотів. Він має купу фанатів, книги розкуповуються по всьому світі і просто займається улюбленою справою.

Не варто рівнятись на Стівена Кінга коли ви пишите трилер!

Трилер має бути динамічним і лаконічним. Ви маєте тримати в напрузі читача, тому не варто вдаватися до описів вулиць, природи, побуту.( Використовуйте це лише там, де воно дійсно потрібно сюжету)


Чому ж саме трилер?

Жанр над яким потрібно міркувати. Ваша історія може бути написана простими словами, але захоплювати своєми таємницями. Ви даєте читачу підказки, а він з головою поринає в вашу гру.Він намається її розкрити швидко крокуючи до завершення. 

 Якщо простими словами написати історію про кохання, то її ніхто не читатиме. Так само і з іншими жанрами. Всім відомо що добро перемагає зло. А сенс читати прямолінійну історію, яка слабка в словесній подачі? А трилер працює інакше. Фіналу ніхто не знає. Добро незавжди перемагає зло, або ж взагалі добро вияляється злом.

Трилер вважають розважальним жанром, як і містика чи жахи. Але все залежить від самого автора, адже можна внести тему для роздумів, підняти реальні проблеми людства...

Хочу попередити - даний жанр не принесе вам великої популярності.

Статистика показує що більша половина людей віддають перевагу детективам та любовним романам. Але що заважає вам написати детективний трилер чи трилер з любовною лінією???)

І взагалі, в Україні вистачає авторів в жанрі фантастики, фентезі, романів про кохання, а тих, хто пише трилери, можна перелічити на пальцях. Можливо саме ТИ станеш одним з небагатьох !

ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ!

Ва можете написати хороший твір будучи слабким в словесній подачі і сильним в сюжеті. Не навпаки!


© Олександр Гусейнов,
книга «ФАКУЛЬТЕТ ТРИЛЕРУ/АЛМ».
Лекція 2. Пишемо трилер (Частина 1)
Коментарі