Про себе
Передмова
Лекція 1. Чому саме трилер зробить тебе відомим, якщо ти слабкий в подачі автор?
Лекція 2. Пишемо трилер (Частина 1)
Лекція 3. Пишемо трилер (Частина 2)
Лекція 4. Запозичення
Підсумки
Лекція 2. Пишемо трилер (Частина 1)
 Зачин, основна частина, кінцівка.

Три головні аспекти, які повинен знати кожен, хто пише власні історії, але...

Щоб заінтригувати та розпалити більше зацікавлення до вашого твору, можна розпочати історію фрагментом  з основної частини. Такий прийом досить часто використовується в фільмах. 

 Це робиться для того, аби ваш читач відразу захопився.

Наприкалад:

Моя книга " Меломан:Месник з Пекла". На протязі аж 5-ти розділів вам показують звичайне життя головного героя. Кохання, дружба та проблеми. Читач очікував містичний боєвик, а бачить якусь драму. Він може не витримати і закинути книгу на полицю лежати без діла та припадати пилом.

 Я ж пішов таким шляхом - розпочав книгу з смерті головного героя. При цьому не розповідаючи, як він помер, а саму смерть.

Ліс, ніч, палає мертве тіло, а над ним стоїть душа, перебуваючи в шоці і не усвідомлюючи, що тут, в біса, відбувається. Неочікувано з'являється Посланець Смерті і забирає душу до Пекла. Зацікавило?)

Після того читач спокійно ознайомлюється з розповідю про життя головного героя, очікуючи на щось захопливе, що чекає надалі.

Гадаю, ви мене зрозуміли.


* Якщо ви починаючий автор, не варто хапатися за повну книгу. "Набийте руку" Пишіть невеличкі оповідання.

* Не бійтесь критики! Аби знати, чи дійсно у вас виходить писати, дайте почитати твір знайомим( бажано щоб вони були різної вікової категорії).

Люди різні. Не всім може подобатись той жанр в якому пишете ви.

Якщо з 10 людей ваш твір вподобало 6 осіб, значить у вас вийшло)

Ніщо в світі не може подобатися всім! Завжди є За і Проти.

Якщо більшість проти - не сумуйте. Прислухайтесь до критики і працюйте над собою, щоб надалі було краще!



* Багато читайте, дивіться(бажано різні жанри) З всього побаченого ви можете створити щось своє унікальне. Чуже надихає на своє. За таким принципом пише Стівен Кінг(поважаю цього автора, тому часто ставлю його в приклад)Він обожнював серію книг " Володар кілець" і любив ковбойські вестерни з Клінтом Іствудом. Це надихнуло його змішати ковбойський вестерн з фентезі і він утворив свою серію книг "Темна вежа".

* Якщо у вас гарно розвинута уява, то ідеї з'являтимуться на пустому місці.

Наприклад: Я заступив в нічну зміну на пост з ув'язненими. Одна камера була привідкритою і порожньою. Середина ночі. Мій коридор освітлює лише одна лампа в кутку. Я хожу туди-сюди і поглядаю на порожню камеру в якій оселилась темрява. Це мене надихнуло написати містичну історію "Нічна зміна". Я з нічого написав твір.


* Ідіть за історією.

Кожен пише так, як йому зручно. Одні складають повний план книги, а інші мають в голові початок, кінець, а все інше створюється в процесі написання. Так пише Стівен Кінг, так пишу я.

* Пишіть про головне.

Не варто описувати те, що не потрібно, придумувати сцени, які нідочого не ведуть,  писати діалоги, які не стосуються сюжету.( Хоча Квентін Тарантіно у всих фільмах пише діалоги, які не стосуються історії, але критики одобряють вважаючи їх шедевральними. Ви не Тарантіно, тож не робіть такого)

Є відомий принцим будови сюжета " Якщо в першій сцені нам показують рушницю, яка висить на стіні, то в кінці, вона обов'язково має вистрілити".

Або ж як я жартуючи кажу " Якщо на початку історії ви гарно описуєте унітаз, то рано чи пізно хтось має в нього посрати"))

Трилер - це жанр який непотребує зайвого!


*Діалоги.

В данному жанрі велику роль відіграють діалоги. Через них можна і розкрити персонажів  та завернути цікаві підказки і т.д. 

Щоб діалоги не виглядали сухими, картонними, спостерігайте за людьми. Слухайте, як і про що вони говорять.


* Жодних рамок!

Трилер - жанр в якому можна все! Не бійтесь дати волю бажанням, пишіть так, як хочете. Про гидке, нецензурне, інтимне.

Стівен Кінг любить використовувати в діалогах нецензурну лексику. В нього просто купа мату! Але наші перекладачі вдаряються в цензуру і їх прибирають, але не всі. Одну якось читав)) Позиція Кінга - З матом діалоги виглядають більш природніми. Я з цим абсолютно згоден. А ви???


* Відпочиньте!

Не кидайтесь відразу редагувати твір після того, як його написали. Перепочиньте. Пізніше ви зрозумієте що в історії не все ідеально і захочете виправити. Перепочиньте день чи два і знову візьміться редагувати. Можливо якісь діалоги варто змінити, речення, викинути щось непотрібне.

2-х редагувань буде достатньо. На видавництві все одно є редактор, який цим займеться( Це якщо ви бажаєте видати повну книгу)


* Опис твору

Один два абзаци з описом історії без спойлерів, щоб привернути до себе увагу читача. Вмійте зберігати інтригу. Не відкривайте весь сюжет.

Приклад, як не варто робити: 

В будинку живе привид вбитого 50 років тому, господаря оселі. Чи зможуть герої здолати зло?


Приклад, як варто:

 Якась потойбічна сила завелася в будинку. Що ж це таке, та, чи зможуть герої розкрити таємницю?


Сподіваюсь, ви мене зрозуміли)

На наступній лекції ми продовжимо тему "Пишемо трилер" в якій я відповім на такі питання.

1. Як створити цікавого персонажа?

2. Як зберігати інтригу в творі?



© Олександр Гусейнов,
книга «ФАКУЛЬТЕТ ТРИЛЕРУ/АЛМ».
Лекція 3. Пишемо трилер (Частина 2)
Коментарі