ІРИНА ВЕЛИКА I ІНТЕРВ'Ю
— Я ознайомлена з тим, що Ви родом із Харкова, де зараз відбувається доволі напружена і неспокійна ситуація. Ваша сім'я, Ви переїхали звідти чи залишаєтесь в рідному місті?
— Виїхала за кордон України моя старша донька з маленьким сином. Молодша, також виїжджала в березні 2022 року. Повернулася в червні. Зараз працює в Intersos перекладачем. Ми з чоловіком нікуди не виїзджали, бо зараз у нас чотири азіати (середньо-азійські вівчарки (вовкодави)), а це дуже вагомий якір, з ними не дуже поподорожуєш :)
— То Ви багатодітня мати)) Як давно вони з вами вже?
— Ми - розплідники САВ (Середньо Азійські Вівчарки) "Слобожанський Двір", більше 20 років.
— Зрозуміла. Нещодавно відбулось свято День Незалежності України. Як відсвяткували?) В наші дні, вважаєте, що це свято стало по-особливому цінитися?
— Та особливо не святкували. Та й вважаю, що зараз важливіше не урочистість, а усвідомлення. Дуже сподобалася промова Зеленского, щодо участі кожного з нас у впливі на весь світ. До цієї відповіді я б додала коротеньку цитату.
«У великій війні немає маленький справ. Немає непотрібних. Немає неважливих. Це стосується і людей, і дій, і слів. Коли ми відзначаємо незалежність України, кожен може відчути в ній себе. Бо ми всі зробили так, що коли один говорить: "Слава Україні!", весь світ відповідає: "Героям Слава!". - із привітання президента Зеленського з Днем Незалежності
— До повномасштабного вторгнення Ви спілкувалися рідною мовою, чи з часом перейшли на неї? Наскільки складно було, і як, на Вашу думку, варто заохочувати громадян України переходити на українську мову, якщо для деяких відчутний тиск і примус і бажання в таких людей пропадає?
— О. Це складне питання. Не про мене. У мене ніяких складнощів, щодо переходу з російської на українську не виникло. Знаєте, як кажуть: "Мы легли спать 23 февраля, а прокинулися 24 лютого")) А, от щодо тих, для кого це - тиск, то серйозна проблема. Багато хто так ніколи і не змінить свою мову. Такий їхній вибір. Не на дорослих треба концентрувати увагу, а на дітях. Тоді буде результат. Не швидкий, зате якісний.
— Погоджуюсь з Вами. Хотіла б поцікавитись хто Ви за освітою і чим взагалі займались по життю?
— Я - бухгалтер. Допрацювала до головного бухгалтера відділення банку. Все кинула) Бо вирішила, що годі марнувати час. Занурилася в домашні справи, кінологію, нетрадиційні вірування..
— Чим займаєтесь у вільний час поза письменницькою діяльністю?
— Та тут - все просто. Вільного часу нема :)
— А от якщо уявити, що він є, чим би зайнялись?)
— Якби могла кинути все... То поїхала б по місцям сили в Україні. Тільки в Україні.
В мене є такі місця. І вони всі поза межами церков і монастирів.
— Чи хотіли ви колись в житті щось спробувати (можливо екстремальне, наприклад стрибок з парашутом), але так і не зробили, але хотіли б?
— Аааа, Діано!!! Так! Моя мрія - стрибок з парашутом. На жаль, нездійсненна. Бо мій чоловік категорично проти того. Він, чомусь вирішив, що я обов'язково зламаю собі ноги))
— То я попала в саме яблучко))
По яких країнах встигли помандрувати і де б хотіли опинитися, якби випала така можливість?
— Ніколи нікуди не хотіла їхати. Здивувала?) Мені там - нецікаво.
— То Ви справжня патріотка своєї країни :)
Чи є такі книги або поезії, які готові перечитувати безліч разів і порекомендуєте до прочитання іншим?
— Люблю Булгакова. Всього. Дуже подобається "Хрещений батько" Маріо П'юзо, Рей Бредбері (доречі, в нього є дуже гарний вислів "є страшніший гріх, ніж спалювати книжки, не читати їх") А, знедавна - "Пісня льоду і вогню" Дж. Мартіна.
— Гарний смак) Вас надихають більше люди, чи все-таки якісь події або ж речі?
— Я б сказала, не люди, а їхні дії.
— Чи могли б Ви пригадати ситуацію, яка залишила певні спогади, не обов'язково негативні, і ви для себе закріпили по життю якісь цінності чи принципи?
— Багато, саме негативних ситуацій, закріпило мою впевненість, що сильний той, хто витриманий. І, що кожна дія, обов'язково викличе протидію.
— Добре. На своїй сторінці Ви розповідали, що спеціалізуєтесь на травах, робите мазі, бальзами лікувальні. Як давно займаєтесь цим? Це більше як хобі чи щось більше? Що конкретно виробляєте і для чого воно застосовується?
— Свої вироби я не продаю. Тільки на замовлення тим людям, хто знає, що саме і для чого бере в мене. Ніяких грошей. Як довго?... В цьому році - 30 років. Оце порахувала, завдяки Вашому питанню. Вражаюче!!))
— Це дуже круто!) Тепер перейдемо до теми творчості. Ваше прізвище Велика - це псевдонім?
— Ні. Я, по паспорту - Ірина Велика)
— Як довго Ви в сфері письменництва? Що було поштовхом поринути в світ творчості?
— Писати почала, коли мій онучок, Льовчик, виїхав з мамою (моєю донькою) за кордон. Тобто, з 2022 року. Так що, я - зовсім недосвідчена письменниця) Якби не та страшна ситуація, то й не писала б нічого.
Бо писати почала для нього. А, коли почула відгуки знайомих, зрозуміла, що мої вірші цікаві і для інших дітей. Тоді з'явилось упевненість, що я можу бути корисною зараз саме в цій "ніші" сьогодення.
— Як ви дізналися про платформу Surgebook і коли перший раз зареєструвалися тут? Чи бачите майбутнє за цією платформою?
— Це була випадковість, бо я не вірю у випадковості :) Щось гуглила, і мені трапився Surgebook, з промоушеном "Ласкаво просимо додому". Звісно, у Surgebook є майбутнє! Трішки варіативне, але яскраве.
— Як думаєте, чого саме не вистачає платформі, щоб вона почала розвиватися масштабно?
— Масштабності.
— Як Ви відчуваєте відповідальність за вплив вашої літератури на дитячий розвиток? Які цінності Ви намагаєте передати через ваші твори?
— Так. Спілкування з дітьми через твори вимагає продуманості і відповідальності. Мої вірші - не фентезі, не казки (ну, може трішечки), вони - реальне життя. Зрозуміле для дитини. З доступними для розуміння висновками.
— Чи є у Вас улюблені дитячі книги, які Вас надихали або вплинули на Вашу дитячу літературну діяльність?
— Так. Це - Пришвін (він дуже гарно писав про природу) і Марія Пригара (у неї такі чудові дитячі твори).
— Вас надихає на написання дитячої літератури Ваш рідний онук, правильно? Які теми та ідеї вам особливо цікаві для написання?
— Льова був точкою відліку) Теми і ідеї... Коли вони з'являються, тоді і стають цікавими для написання :)
— Як Ви підходите до створення персонажів для дитячих книг? Які риси персонажів важливі для їх зв'язку із юними читачами?
— Думаю, що все повинно бути логічним і реалістичним. Персонажі повинні бути такими, щоб діти мали змогу їх зустріти. І розуміти, що погано, а що не погано.
— Як ви ставитеся до використання власного життєвого досвіду чи спогадів у дитячій літературі?
— Так, я його використовую, щоб передати. Ненав'язливо.
— Чи намагаєтеся Ви робити певні моральні висновки у своїх дитячих книгах, чи ж віддаєте перевагу відкритому інтерпретуванню?
— Ні, дитяче інтерпретування... дещо незріле. Я не вірю, що дитина зможе самостійно провести логічний ланцюжок. Без допомоги дорослих це, майже, не можливо. Я намагаюсь якнайдоступніше пояснити хід історії і озвучити висновки, які витікають з дій персонажу. Думаю, що це мені вдається.
— Зрозуміла, а як Ви працюєте над тим, щоб зберегти атмосферу цікавинки та дитячої наївності у своїх творах?
— Не знаю. Не замислювалася над цим навмисно.. Думаю, це виходить само собою. Маю можливість балансувати)
— Як Ви сприймаєте вплив Вашої дитячої літератури на молодших читачів? Яке повідомлення або відчуття Ви хотіли б передати через власні книги?
— Не треба шукати цікаве десь, в якихось не реальних фентезі. Цікаве - навколо. Треба навчитися ставати на місце тих, хто поруч. Намагатися думати і відчувати світ так, як думає і відчуває його Їжачок, або Кошеня та будь хто. Фантазія на має меж. І може будь-кого привести в дуже незвичайний і цікавим світ.
— У Вас є власний канал на YouTube, де Ви публікуєте відео з 2022 року, вірно? Як виникла взагалі ідея створити канал? Яка мета його?
— Так, мій канал створений у липні 2022 року. У мене виникла ідея заохотити дітей до озвучки віршиків та історій. І я не придумала нічого кращого за канал на YouTube!
— Можливо хотіли б ще щось реалізувати на своєму YouTube каналі?
Чи виникали ідеї нового формату?
— Справа в тому, що на відкритому каналі особливо не розвернешся. Там - мої вірші і віршовані історії для дітей. Та в мене є ідея відкрити ще канал, також дитячий, не обмежений віршами. Ці два канали має об'єднувати цільова аудиторія - діти. Я думаю над контентом. Він має бути розвиваючим.
— Гарна ідея, щиро сподіваюсь що Вам вдасться її реалізувати!
Чи є у Вас свої секретні ритуали або звички, які Ви використовуєте під час письма?
— Ритуал? :) Так. Сісти. Закритися. І, щоб ніхто не заважав. В мене немає проблеми з написанням, коли сформована ідея.
— Чи хотіли б спробувати написати сумісну роботу з якимось автором? Якщо так, як Ви це собі уявляєте?
— Це складно. Але, я б хотіла зробити щось спільне з молодшими учасниками Surgebook.
— В жанрі дитячої літератури?
— Так. Саме дитячої літератури. Не бачу сенсу квапити дитинство. І чи не найкраще може створитися в тандемі бабуся+онуки? :)
— Погоджуюсь) На платформі Ви вже встигли взяти участь в конкурсах, та чи брали ви участь в якихось конкурсах за межами платформи раніше?
— Так, на Букнеті. Враження залишись не найприємніші. Таке собі. Ні про що. Конкурс був про досвід роботи з нейромережею. Ні результатів, ні оцінок. Витрачений марно час.
— Зрозуміло, а який конкурс від SB AWARDS, в якому Ви брали участь запам'ятався найбільше: "Слова на полотні" чи "Пиши пером Солов'їну"?
— Та чи можна їх порівнювати?.. Я кайфонула і в народних піснях, і в картинних галереях :)
— Які очікування від нового конкурсу "Пантеон"? Готові поборотися за 1 місце?)
— От, точно не маю такої мети) Мені не цікаві місця. Мені цікавий процес, завдання (як виклик), описи і оцінювання жюрі. Мені, чесно, цікаво читати думки незнайомих людей. І приємно. Бо кожен намагається бути об'єктивним (бо то його імідж) і ввічливим.
— Як взагалі конкурсний досвід вплинув на Вас, вашу творчість?
— Саме на творчість дитячої письменниці - ніяк. А, от для саморозвитку і самооцінки позитивно вплинуло.
— В найближчому майбутньому що б хотіли реалізувати в плані творчості?
Які Ваші майбутні плани стосовно дитячої літератури? Чи розглядаєте Ви можливість експериментувати з жанрами або темами?
— Так. Обов'язково. Саме розширення жанрів я і хочу втілити в новому каналі.
— Вірю що скоро це стане реальним!
Що, ж, хочу подякувати вам за теплу розмову! Дякую Вам, Ви неймовірна!
— Це я Вам дякую. І мені було дуже приємно це спілкування. Бажаю Вам успіху🌷
ІНТЕРВ'ЮЄР: ДІАНА МЕЙ @dianamay
Коментарі
Упорядкувати
- За популярністю
- Спочатку нові
- По порядку
Показати всі коментарі
(5)
ІРИНА ВЕЛИКА I ІНТЕРВ'Ю
) Дякую Діані Мей за цікаве спілкування🌷 Цей досвід залишив у мене дуже приємне враження 😊
Відповісти
2023-08-31 14:27:17
2
ІРИНА ВЕЛИКА I ІНТЕРВ'Ю
Вітаю Вас🌷Коли прийде пора і Ви зацікавитеся по-справжньому, звертайтеся - навчу з радістю😉
Відповісти
2023-08-31 14:28:59
Подобається
ІРИНА ВЕЛИКА I ІНТЕРВ'Ю
Моє знайомство з Іриною відбулося завдяки конкурсам. Приємно вразила її толерантність та вміння показати себе через слово. Щиро бажаю творчих успіхів не лише на онлайн платформах, а одного дня зустрітися на презинтації ваших книг!
Відповісти
2024-06-11 07:25:13
Подобається