1. Деталі
2 Свобода (Роздуми)
3. Чуже - своє
4.  Осінь була холодна
5. Почати все з початку
6. Океан
7. Посмішка
8. Тихе кохання
9. “Правда, або чому люди нещасні”
9. “Правда, або чому люди нещасні”

Біда усіх цих людей полягає у їхньому мовчанні. Вони мовчать коли їх принижують, коли відверто знущаються з них, коли використовують як рабів, і навіть не намагаються приховати цього. Коли інші порушують геть усі людські правила і закони щодо них, вони продовжують мовчати. Мовчать навіть тоді коли треба волати і кричати щосили, бити на сполох, щоб хоч хтось звернув увагу на проблему, чи проблеми; бо часто вони ланцюгом тягнуться одна за одною, і в усіх один корінь.

Нас ще з дитинства вчать “Мовчи дурна, менше гріха”, “Покірне теля дві матки ссе”. А ще особливо часто наполягають на тому, що старші завжди праві. Їм не можна суперечити, і не дай Боже мати думку, свою, власну, яка не співпадає з думкою дорослого.І вже геть погано коли ти її висловиш в голос. Це вважається за зневагу, дурним тоном, та поганою вихованістю.

Вже відчули себе справжніми рабами? Впізнали між рядків себе? Якщо ще ні, то я продовжу…

Часто ці самі дорослі радо користуються блоками, молодшого за них покоління. І це “мовчи” переслідує людей по житті просто всюди:

На роботі колеги кажуть “краще промовч, вислухай нотації керівництва”. А вони часто на підвищених тонах, і з нотами відвертої неповаги сказаних словах.

“Стисни зуби і далі працюй на надриві”!А ти так і робиш, а в середині просто кипиш, і так поки не зірвешся, і не станеш “психічною, і дивною”.

Вдома при розмові з мамою слухай її скарги на те, яке все ж таки в неї непутяще дитя, і що слід було все ж таки її слухати, і не виходити заміж за того бовдура. А головне мовчи, і хоч язика відкуси собі, коли з середини так і рветься бажання відповісти, що це твій зважений вибір, і ти любиш цього чоловіка. Та і взагалі ви чудово ладнаєте, і розумієте один одного.

З часом все це накопичується і виливається в лицемірство та хронічні психо-соматичні захворювання. І врешті ти та, що так прагнула справедливості перетворюєшся на ще одного мовчазливого барана з натовпу.

А головне, з плином часу приносиш ці “золоті” правила і у свою сім’ю, і з любов'ю, часто в грубій формі, прививаєш їх своїм дітям, та всьому свому оточені.

Я, як автор цього тексту, не беру на себе відповідальність пояснення того, звідки взялося таке лихо, і де його витоки. Але трохи подумавши над написаним вище, вже не так дивуюся тим, здавалося б злим людям, з лихими язиками, які завжди бормочуть, чимось не задоволені, і просто прагнуть образити оточуючих.

Просто будьте чесні, в першу чергу з собою та своїми рідними.

Й запам'ятайте й таку мудрість, хоча я не привласнюю її собі “Гірка правда, завжди, краща солодкої брехні”.

Ні і правду, не завжди треба говорити грубо, точніше навпаки.

Ти однозначно маєш право на донесення своєї думки і правди, бо і вона у всіх різна - іншим! Але ні тобі, ні мені ніхто не дав права грубити, підвищувати голос чи ображати, тих хто нас оточує. Бо повага до інших це запорука здорового суспільства.

P.S “Добро породжує добро, а зло - ще більше лихо”!

© Вікторія Прохоренко,
книга «Теплі історії».
Коментарі