Від автора
Український Паспорт
Чому козаки носили сережку у вусі?
Чому українці розмовляють російською?
Кам'яна могила
Світова історія українського "щедрика"
Історія голодомору
Давня історія України
Русь
Козацька доба - становлення України
Відродження нації та боротьба за незалежність
Українська революція 1917-1921 р.: Утворення державності
Визвольний рух у ХХ столітті
Друга світова війна
Видатні українці XVIII-ХХ століття
Українські діячі-патріоти
Передова АТО: українські добровольчі батальони
Оборона донецького аеропорту
Про українські традиції
Україна - батьківщина нобелівських лауреатів
Географічний світ європи
Цікаві факти про українську мову
Марганцеві руди України
Трембіта. Загадковий інструмент гуцулів
Найдовша печера світу знаходиться в Україні
Історія розвитку української культури
Український гаджет для тварин Petcub
Українську мову забороняли протягом останніх 4 сторіч
Сучасна Україна
Про гімн України
Давня історія України
V тис. до н.е — ІХ cт.
Давня історія України охоплює період, який розпочався з часу зникнення неандертальців і тривав до появи історичних слов'ян.

Бронзовий вік тривав на землях України понад дві тисячі років, з другої половини IV до кінця ІІ тис. до Р.Х. У степах змінювали одна одну культури народів, які вели напівосілий, а часом і кочовий спосіб життя, використовуючи новий винахід того часу ¬ вози на чотирьох колесах. Тоді в українських степах було насипано десятки тисяч курганів – «могил», під якими спочивають давні володарі цих земель. Саме у тих часах та у цих місцях дослідники шукають витоки (і носіїв) сучасних індоєвропейських мов, якими нині розмовляє більшість народів Європи і значна частина народів Світу.

У Лісостепу та лісах почали розвиватися хліборобські культури. На зміну трипільським протомістам прийшли невеличкі селища з напівземлянок і землянок. Їх мешканці так само вирощували хліб і пасли худобу, як і тисячоліття перед тим.

Доісторичний період: від трипільської культури до сарматів

На території сучасної України вже 7 тисяч років тому існувала розвинена трипільська цивілізація.

Трипільська культура є однією з основних хліборобських культур мідної доби. У часи розквіту їй належали найбільші за розміром поселення у Європі між Карпатами та Дніпром на територіях сучасних України, Молдови та Румунії. В Україні виявлено понад дві тисячі пам'яток трипільської культури.

В період з 1000-го до 200-го років до нашої ери на території сучасної України розташовувалися поселення перших кочових племен – кімерійців, а згодом скіфів, що оселилися в українському степу. В похованнях скіфів знайшли багато цікавих витворів мистецтва, серед яких була й всесвітньовідома золота пектораль з кургану Товста могила на Дніпропетровщині.

Пізніше більшу частину територій скіфів заселили сармати - інше могутнє плем'я кочовиків зі сходу.

Зародження слов'ян. Розбудова міст Русі

У той час відбувалося велике розселення слов’ян по Європі - як на захід, так і на схід. Спочатку виникли перші слов’янські держави - "славінії", згадані у візантійських джерелах. Серед них, приміром, союзи антів, склавінів, волинян, дулібів, які пов’язані з територією сучасної України. Згодом з’явились держава. Само (так зване "королівство вендів"), князівства та королівства Карантанія, Велика Моравія, Богемія, Хорватія, Вагрія, Русь, Польща, Біла Хорватія та інші.





© Ашанія ,
книга «Досліджуй Україну».
Коментарі