Блог
Всі
Стереотипи
Думки вголос, Різне
Стереотип — це усталений шаблон мислення, забобон, як правило, не має безпосереднього відношення до реальності.
Стереотип, як готова схема сприйняття, дозволяє людині скоротити час реагування на мінливі умови навколишнього світу. Але в той же час, стереотип може перешкоджати виникненню нових думок і уявлень. У кожного народу, кожної нації є свої власні стереотипні уявлення про навколишній світ, про людей, про представників іншої культури.
Кожен стикався у своєму житті зі стереотипами. Ми знаємо і бачили їх як в реальному житті так і в рекламі. Наприклад, часто в рекламі можна побачити ідеальну сім'ю, в якій все чудово завдяки якомусь продукту, але ж це не означає, що якщо він буде у вас, то всі ваші негаразди зникнуть, або навпаки, якщо ви не маєте його, то будете постійно сваритися з родичами. Або такий приклад: всі блондинки — дурні, але це ж не так! Розум не залежить від кольору волосся. Кожен може протупити в якійсь ситуації або навпаки вчинити розумніше, і це нормально.
Найбільше мене бісять стереотипи, що дівчатам подобається рожевий, вони милі, гарненькі і слабкі, а хлопцям — голубий, вони мужні, сильні та інше.
Я дівчина і мені не подобається рожевий, я рідко вдягаю сукні і не дивлюсь мильні серіали. То що тепер? Я не дівка? А хто тоді? Хлопець? Але ж гени жіночі і я себе, не дивлячись ні на що, відчуваю дівчиною.
Що ж я хочу цим всім вам сказати: не звертайте увагу на стереотипи, живіть ніби їх немає. Вам від цього буде тільки легше спілкуватися один з одним.
Життєві цінності
Думки вголос
Перед нами щодня стоїть необхідність вирішувати якій завдання. У цій ситуації дуже велике значення мають наші життєві цінності, які дозволяють нам переконатися, що ми рухаємося по нашому шляху в правильному напрямку. Коли всі слова і дії приведені у відповідність з нашими цінностями, життя здається правильним і змістовним, а ми впевнені і задоволенні собою.
Наші життєві цінності — це наш внутрішній компас, за яким ми звіряємо кожен крок по життєвій дорозі. Важко приймати будь яке рішення? Значить ми не впевнені в тому, чого ми дійсно хочемо і що для нас дійсно важливо. Коли у нас ж певні установки, нам легше зважувати варіанти і знаходити правильне рішення — адже життєві цінності людини служать їй опорою.
Дуже важливо визначитися з тим, що є найбільш головним для вас. Звичайно, кожному своє, але все ж ми можемо перерахувати ті, які найбільш часто згадуються різними людьми:
- любов (не тільки романтичні почуття, а й любов до людей, яка призводить до співчуття);
- розуміння;
- повага до людей;
- дисципліна;
- віра в інших;
- подяка;
- прощення (вміння прощати звільняє від болю і гніву, які змушують нас "застрявати" у минулому);
- дружба;
- надія;
- оптимізм;
- терпіння;
- толерантність;
- чесність.
Як встановити свої основні пріоритети?
1. Складіть список того, що є для вас найважливішим у вашому житті. Початковий список може бути дуже довгим, нічого страшного.
2. Перегляньте список і запитайте себе: це дійсно те, без чого я не зможу бути щасливим? Без цього моє життя буде нестерпним? Якщо є хоч якісь сумніви — видаліть це з вашого списку.
3. Повторюйте другу дію, допоки у вашому списку не залишиться 6-10 пунктів. Тепер у вас є список найбільш важливих саме для вас життєвих цінностей.
Ваші особисті цінності складаються з всього того, що сталося у вашому житті і включають вони в себе безліч різних факторів. Виберіть саме ті значення, які найбільш важливі для вас і, які визначають ваш характер. Цінності це інструмент досягнення ваших цілей та мрій, а також впливу на інших людей і навколишню вас дійсність.
1
20
З чого зіткане щастя?
Думки вголос, Особисте
Що таке щастя? Кожен задавав собі таке питання, але у кожного різне його бачення, тому точно зрозуміти, що воно таке не можна. Для когось – це купа грошей та величезний будинок, а для іншого – здоров'я рідних. У кожного з нас щастя асоціюється з різними речами. Причому це поняття змінюється відповідно до нашого віку, те що було для нас щастям у 5 років, зараз просто спогади і дитячі мрії.
Це пов'язано з пріоритетами. У дитинстві ми раділи новим іграшкам та цукеркам, які купували нам батьки. Щастя було матеріальним, але ж ми були дітьми і не зовсім розуміли, що таке щастя, яка людина є щасливою. Розуміння певних речей приходить з віком, і ми не можемо засуджувати один одного за те, чого не розуміли.
З часом пріоритети змінюються, матеріальні цінності частково перетворюються на моральні. Ми приходили додому і відкривали улюблені книжки або вмикали мультфільми, слідкували за розвитком подій, хвилювалися за головними героями і хотіли, щоб вони знайшли своє щастя. Таким чином ми формували його нове значення.
На жаль, коли людина дорослішає, в неї не залишається часу на щастя. Для мене деякі дорослі схожі на роботів, які запрограмовані на такий принцип життя: робота-дім, не залишаючи місця і часу для радості. Я заздрю людям, що в душі залишаються дітьми, адже вони досі щасливі, тому що боюся стати "роботом".
Здається я подорослішала, хоча я обожнюю різні казки і часто їх перечитую, але я вже розумію, що в цьому світі важливе значення посідають гроші і без них ти – ніхто. Це дуже засмучує. Не дивлячись на те, що гроші я сприймаю як те, що повинно бути, все-таки для мене більш важливими складовими щастя є рідні та друзі, їхнє здоров'я, мої хоббі та, звісно, книжки.
Який висновок ми можемо зробити? Кожен бачить своє щастя у різних речах, вони з часом можуть змінюватися і я бажаю всім залишитися в душі у тому віці, коли ви дійсно були щасливими.
Що ви про це думаєте? Напишіть свої думки