Римма Іляшенко
@Fortuner
Добрий троль
Вірші Всі
Народний суд
Не милий суд, ні правий, ні безбожний, немає суті в критиці людській, вони говорять, що хочуть правди, здіймають глас на нашій площі завжди. А що є правдою на волі? Мабуть, за неї треба зїсти пудів з двадцять солі, й чи буде то єдина віра, що вкриє голови всі людські? І біс вселився в наш народ, гвалтує він повітря нечестиво, жадає доблесних він нагород, за те,що слово викривить красиво. Як має буть, і як не є - творіння дивних дум людини, доводячи правдиву правдоньку свою, у запалі нагадує тварину. І сонце світить дурно й бридко, засліплює очей їх ясний зір, з гріхом народжений потворний, практично кожен живучий звір. Не так трава росте на ганку, зоря не бачила світанку, нам треба терміново все змінить, і правду світлу сотворить! На критиці лежить критична маса, не розібрать критерію, нема мети, дорога ця запутана, це ясно, знайди ти крила, вдягай на спину і лети. Бо в купі дум великого народу, розумного і ще більш розумніш, дивись чого і зовсім втратиш розум, і ранок стане вечора темніш.
0
0
145
Пустий розум
Дзвенить коробка у попа, вітер дужий стіни їй качає, коробка та - пустячна його голова, дмухне ще трохи і ламає, крихкий каркас злиденних слів, що прочитав і пересказать зумів. Він проповідь мирянам в церкві благостно читає, слова він вивчив, а суті їх не знає, толоку гне одну й ту ж саму, церковний спів заводить вже давно відому гамму. Чи є тут чудо, світло і любов? ти все життя на це поклав. а Бога так і не знайшов. Читав той піп священні тексти, та сам судить їх не зумів, бо якби вмів, то вже б здурів, і втік далеко від фарбованих ікон, від догматичних і безсовісних канон, що перекручені попами, що служать в славу владі їх земній. Дзвенить коробка у попа, бісовська його голова, і ворон уві сні його літає, про муки пекла сповіщає, та сон його давно вже не ляка, чому лякатись, коли пустячная голова? І золотом манить його церковний купол, карбованець у кошику лежить, якщо ж таке є благосне те діло, то можна раз і другий взять й згрішить. А текст священний допоможе, тої пристрасті кайдани окропить, горілкою міцною все запить, забуть, перепис подій негодних власним же переом зробить, і так ту владу Божу на землі від нього навершить.
1
0
137
Гімн людині
В глибокім темнім закапелку, в холоднім і не праведнім краю, чатують очі із далеку, з безликого і Грішного Раю. Там гинуть паростки любові, нема там слів добро і честь, нема надійності у слові, лиш тисячу невдач й одна нашесть. Блукають тіні люті й страху, зчорніло сяйва благодать, там доблесті розбито чашу, про дух свободи там не знать. Ціпками сковані додолу, без права зиркнуть знизу вверх, белькочучи під ніс якусь крамолу, одягнені в лахміття всі поверх. Ідуть дорогою кривою, що гнеться з ходу в один бік, маленькі люди, зігнуті дугою, і йдуть вони так сотий рік. Й нема життя у них під кровом Бога, не знають світла, чуда і добра, хоч інколи й бере їх всіх знемога, та б’є їх по спині нужда. Не в спокої роджені їхні душі, творець не чує нарікань, і долі всі поради слушні, все ж гірш ніж пролежні незнань. Без тями люди, що життя жевріє, як свічки стовбур на столі, і без знання розум дуріє, й серця згорають в пустоті. Штурмуйте ж ви дороги грізні, шукайте миру і життя, життя, де сплетені стежинки різні, будуйте світ, де злобі й болю немає вороття. І пута зжовклі, що давлять кисть безсилої руки, порвати треба без науки, без зайвих слів, в один єдиний поштовх незламної душі. Й іскра бажання і серця стук, невпинно линутимуть в часі, блищатиме як меч незламний дух, й сади краси розкинуться в терасі.
0
0
129