Мандрівці
Мандрівці, без постійного дому, Кожну мить ладні знятися в путь, Йти крізь землі нові, невідомі, У дрібницях знаходячи суть. Просто грітись вночі біля ватри Після довгих виснажливих днів, Розмовляти до третьої варти, Спів щоб в ритмі з вогнем тріскотів. Танцювати, забувши про втому, Про невмілість й незграбний десь вид, Закрутитись в аркані* стрімкому, Чи сплести новий свій колорит. Хай волосся та одяг дощенту Закоптяться у курища дух**, Хай дим очі дратує, моментом Насолоджуйсь на погляд, на слух. І нехай вітер в спину лютує, Сипле перший, мізерний ще сніг. До світанку уставши, мандруєм, Доки спинимось знов на нічліг. * - український народний чоловічий танець, поширений серед гуцулів. Характерне ритмічне чергування — 2/4 в першому такті та 2/8 і 1/4 у другому. Має дві групи рухів 1) «прибий» і «зміни», 2) «підківка», «тропачок», «гайдук». Танцюють зімкнутим колом або півколом з топірцями в руках. ** - тут в значенні дим від багаття.
2021-03-09 11:29:37
9
1
Коментарі
Упорядкувати
  • За популярністю
  • Спочатку нові
  • По порядку
Показати всі коментарі (1)
Есмеральда Еверфрі
добре, що Ви помічаєте позитивні сторони пояснень 😉
Відповісти
2021-03-09 15:26:32
Подобається
Схожі вірші
Всі
Я і ніч
Поїзд падає в ніч. Це-останній ліхтар. Я і ніч. Віч-на-віч. То морозить. То жар. Ти вже, певно, заснув, Ти подушку обняв. Ти мене вже забув. В тебе тисячі справ Я від тиші глуха. Від мовчання німа. Я одна. Клич- не клич. Я і ніч. Віч-на-віч.
104
8
12139
Моє диво
А на дворі лив дощ мов із відра, Гуляючи по вулиці рідненькій. Побачила в болоті кошеня, На мене так дивилося сумненько. Чомусь у серці так затріпотіло, Подумала забрати в дім собі, Дістала з бруду, воно муркотіло, Співаючи дорогою пісні. Ось так у мене і з'явилось диво, Мій друг пухнастий, любе кошеня. Історія насправді ця правдива, А на дворі лив дощ, мов із відра... *** У співавторстві з прекрасною Вікторією Тодавчич https://www.surgebook.com/_victoria_todavchich_ За допомогою проекту https://www.surgebook.com/weird_owl/book/proekt-pishem-sovmestno
46
5
1252