Частина 1. Розділ 1. Привіт, Неприємності.
Розділ 2.
Розділ 3.
Розділ 4.
Розділ 5.
Розділ 6.
Розділ 7.
Розділ 8.
Розділ 9.
Розділ 10.
Розділ 11.
Розділ 12.
Розділ 13.
Розділ 14.
Розділ 15.
Розділ 15.

Ліля тепер жила в одній з старих квартир на бамі. Будинки тут були подібні одне на одного, старі, п’ятиповерхові, з темними коридорами. Збудовані з колишніх гуртожитків, вони нагадували клоновані текстури в комп’ютерних іграх. На щастя переселятись їй було недалеко, всього через два будинки.

Вона з подружкою чекали мене на вулиці. Ліля була одягнена в сині джинси, та чорну футболку з надписом ACDC. Плюс один до карми, подумки оцінив я. Але моя радість пішла на спад: шість дорожніх сумок і коробка з під мікрохвильової пічки. Я вийшов з таксі і поволі направився до них. Ліля помахала мені рукою.

- Боже, що з тобою сталось? – вона обережно обійняла мене, підозрюючи, що лице постраждало найменше. – Ми ж всього півдня не бачились…

- Нічого, – я пригорнув її до себе.

Холод, клятий холод, трупна сирість. А з вигляду гаряча штучка – пронеслось в моїй голові. Я знаю, вона може померти в будь-який момент, а я придумую жарти. Знаю-знаю, горіти мені в пеклі. Та жарти жартами, а я ніяк не міг побачити коли це станеться. Мітка набирала сили.

- Ти точно здужаєш нам допомогти? – втрутилася подружка.

Темноволоса, з целюлітом на ляжках в синіх шортиках, з третім розміром грудей стрибаючих в чорній майці, та всіма признаками явного недойобу на лиці. В жінок це є. Вони можуть не погоджуватись, але по них це видно. Ще гірше ніж по нас. Підкреслена холодність, начебто впевненість, часті знущання з чоловіків, спрямовані зазвичай на нашу силу. Це може зустрічатись по одному, в меншій чи в більшій мірі. В цієї стерви ці ознаки аж перли з всіх отворів.

Ніколи не любив таких як вона. Нетрахана баба гірше фашиста, як казав мій шеф про свою секретарку.

- Це Жанна, – представила її Ліля.

- Макс, – ввічливо посміхнувся їй.

- Приємно, – посмішка пробилась через її суворе лице.

Небо погрозливо загриміло. Дощ перестав, але ненадовго.

- Показуйте, що найважче і ходімо! – я вирішив не тратити час.

- Точно здужаєш? – не стрималась Жанна. – А то чоловіки…

- Просто показуй, що нести! – перебила її Ліля.

Жанна злостиво глянула на неї, але промовчала. Мовчки вказала пальцем що нести. Так мене нагрузили, однією сумкою на спину, однією на шию, дві в руки. Ліля взяла інші дві, а Жанна, що напоказ зневажала чоловічу стать, несла мікрохвильову. Вона йшла попереду постійно підганяючи нас. Я просякнув потом, сумки давили і тиснули мене, але я сам би себе прокляв, якби дозволив би хоч рот розкрити. Дати Жанні повід для кепкування? Дзуськи!

- Так що з тобою сталось? – спитала Ліля. – В тебе синяки, поріз і засоси на шиї.

- Перепив в пабі, – пояснив я.

І замовк. Як-не-як, це частково правда. Щось мені підказувало, що ще раз поцілувати Лілю в мене не вийде. Карина перестаралась, але я не жалів.

Небо знову загриміло.

- Зараз впаде дощ, – тихо прошепотіла Ліля.

Я погодився. Йти було важко, але я не здавався. З життям в нас виробляється стержень. Він твердий, він харчується нашою силою волі, нашою злістю, агресією. І він тримає нас, не дає зламатись. Не дозволяє показатись слабкими. Я швидше би впав без сил, ніж дозволив би собі хоча б слово сказати, що мені тяжко. Тільки не перед ними. Ліля теж не жалілась, хоч їй було тяжко. А от Жанна не затикалась. Вона охкала, ахкала, взивала ім’я Господа, чим бісила Лілю. Мене ж просто бісив її голос.

- Чому ти не попросила свого хлопця, щоб допоміг нам? – запитав я

- А тобі що тяжко? – огризнулась вона.

- В чотирьох було б веселіше, – я видавив з себе посмішку. – Ти б спихнула на нього свій тягар.

Жанна закрокувала швидше. Ми вже майже прийшли.

- Он той під’їзд, – показала Жанна і пришвидшила крок.

- В неї немає хлопця, – прошепотіла Ліля. – Вже давно.

- Я знаю.

- Для неї це болюча тема…

- І це знаю.

- Звідки? – вона здивовано глянула на мене.

- Видно неозброєним оком.

Ліля промовчала. Кілька секунд вона здивовано дивилась на мене. Я вдав, що не помічаю.

- Ти злий, Макс.

Ми зупинились за кілька метрів від під’їзду. Я глянув на неї.

- Ти теж зла, – відповів їй. – Тобі ж було весело бачити, як вона швидко крокувала в під’їзд в марних надіях приховати свою лють.

- Невже це по мені так видно? – засміялась Ліля

- Навіть не уявляєш…

Не знаю, може ми б довго ще простояли б от так, на пустій вулиці. Ми б дивились одне на одного, сміялись, говорили б. Але тут раптово почалась злива.

© Іван Дурський,
книга «Той, що обманює смерть».
Коментарі