Паперове сонце
Зелений фломастер
Гарбузеві сльози
Ох уж ця електрика
Від початку до кінця
Маленький шипшина
Дзеркальна розмова
Принцесса загублених снів
Гарбузеві сльози
Жив був Крадій. Він жив на звичайному підвіконні, оскільки був підвіконним гномом. Кожного ранку він вкрадав печиво і шматочок сніданку у Госсподаря, вкрадав трохи чаю та цукру, та міркував, який же він крадійний Крадієць. Його так дивувало, що в принципі по життю він народився Крадійцем - тому що насправді він цього не хотів. Він хотів народитися яблуком. І він відчував глубоку провину, за те, що він народився саме Крадійцем. "Як шкода, що я не яблуко" - любив поговорювати Крадієць, вкрадуючи олівці і бумаги зі столу, і ховаючи це все у вкрадені шкарпетки. Ось такий він, Крадієць був - простий гном сам по собі, з доброю душою. Але злим характером - бо трохи в душі мав злодійства, як справжній професіонал пластелинових справ. Дивний був, що скажеш. Цей Крадієць ніколи не мав ані сім'ї, ані друзів, і не хотів мати. Бо тоді б прийшлося ділитися вкраденим - а цього Крадійцю зовсім не хтілося. Можливо, одиночество зробило його диваком? Хто зна... Крадіюць любив закидувати ногу на ногу, скрещувати маленькі руки і думати. Він думав про те, який він поганий і не вдосканалий. "Що мене зробило поганим? Може, постійна крадіжка? Треба зав'язувати. Але почну з понеділка. Перестану красти полосато-зелені шкарпетки. Так. Замість них буду трошки красти жовті шкарпетки. Так я потихеньку відвикну від крадіжки полосатих шкарпеток в принципі. Але, це звісно, лише найменьше, що я можу зробити... Хотілося б усе то зразу перестати красти, прямо зараз і з першого разу і назавжди. Але в мене не вийде, бо навіть в поганців таке не виходить. А я поганець і злодій... Тільки злодій окрім сніданку крадуть ще й трошки солі, щоб підсолити. Тільки злодій мріють стати яблуками - бо хороші хлопці мріють побороти злодія. Доречі, а де мій добрий хлопець?". І тут Крадієць зрозумів, що в нього немає доброго хлопця, щоб він поборов зло і перевоспитав Крадійця. "Треба доброго хлопця вкрасти".
Наступним ранком прокинувшись, Крадієць пройшовся по всьому підвіконні, в пошуках доброго хлопця, щоб його вкрасти і затащити до себе, щоб той його перевоспитував. Але не знайшов. Зато знайшов Гарбузового хлопчика біля кухонного стола.
- Як тебе звати?
- Гарбузику, але всі звуть мене Гарбузеня... - перелякано і смущенно відповів Гарбузовий хлопчик.
- Ти, я бачу, гарбузовий хлопчик... А ти знаєш добрих хлопчиків якихось?
- Так, я сам можно сказати добрий хлопчик! - не без гордості відповів Гарбузик - Я кожного ранку і вечора чищу зуби, а головне, я пишу казки.
- О! Чудово! Пішли, я тебе вкраду! - і Крадієць вкрав Гарбузового хлопчика, взяв його на руки і потащив собі на підвіконня.
- Ну все, ти вкрадений. Тепер ти повинний побороти зло! - задоволено сказав Крадієць.
Гарбузику якось дивно подивився на нього.
- Я не хочу... Я устав бороти зло - в мене немає стільки добра, зоб побороти все зло... - і гарбузовий хлопчик розплакався. Сльози сім'ячка вдарилися о підвіконня.
- Та що ж воно таке - невезе так невезе! - засумував Крадієць, а потім зібрався і сказав Гарбузику. - Добре, не переживай. Ми спочатку тобі знайдемо силу і добро, а потім вже і моє зло поборемо. Добре?
- Добре...
- Ну ось і все! Зараз, тримай платок, витри гарбузові свої сльозки, і вишморкайся - і Крадієць віддав свій біленький вералений платочок доброму гарбузовому хлопчику.
© Генрі крадієць сенсу,
книга «Пластелинові думки».
Ох уж ця електрика
Коментарі