Від автора
Український Паспорт
Чому козаки носили сережку у вусі?
Чому українці розмовляють російською?
Кам'яна могила
Світова історія українського "щедрика"
Історія голодомору
Давня історія України
Русь
Козацька доба - становлення України
Відродження нації та боротьба за незалежність
Українська революція 1917-1921 р.: Утворення державності
Визвольний рух у ХХ столітті
Друга світова війна
Видатні українці XVIII-ХХ століття
Українські діячі-патріоти
Передова АТО: українські добровольчі батальони
Оборона донецького аеропорту
Про українські традиції
Україна - батьківщина нобелівських лауреатів
Географічний світ європи
Цікаві факти про українську мову
Марганцеві руди України
Трембіта. Загадковий інструмент гуцулів
Найдовша печера світу знаходиться в Україні
Історія розвитку української культури
Український гаджет для тварин Petcub
Українську мову забороняли протягом останніх 4 сторіч
Сучасна Україна
Про гімн України
Оборона донецького аеропорту
Оборона Донецького аеропорту, що тривала з 26 травня 2014 до 21 січня 2015 року, – одна з найбільш значущих, і водночас трагічних, сторінок української сучасної історії. 242 дні українські бійці протистояли потужним силам проросійських сепаратистів, посилених елітними російськими спецпідрозділами, та мужньо відстоювали незалежність України. Їх відвага та патріотизм навіки закарбувались у пам'яті українців, а самі бійці з того часу за свою стійкість отримали горде звання "кіборгів".

Для порівняння: оборона Сталінграда продовжувалася 199 днів, оборона Брестської фортеці - більше місяця. Героїчна оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні і була важливою не лише з військової точки зору, а і як фактор психологічного протистояння агресії.

Захисниками аеропорту були переважно не професійні військові, а вчителі, менеджери, музиканти. Вони протистояли вишколеним військовим в складі груп спецпризначення, які вже мали досвід у військових операціях.

Українські герої здобули довічну славу, вразивши світ силою та незламністю духу!

Андрій Шараскін


«Кіборг», захисник Донецького аеропорту з позивним «Богема», Андрій Шараскін в мирному житті був актором і театральним режисером. Саме тому і отримав позивний «Богема». А у "театрі бойових дій" він був командиром загону «Правого сектору» та заступником командувача і речником ДУК ПС.

На початку серпня 2014-го Шараскін записався у 5-й окремий батальйон Добровольчого українського корпусу ”Правого сектора” і став командиром бойової роти, яка базувалася під Донецьким аеропортом.

З осені 2015-го – керівник громадсько-політичної платформи Національного руху Дмитра Яроша.

Павло Чайка


«Кіборг», захисник Донецького аеропорту, молодший лейтенант Павло Чайка з позивним «Сігл», командир взводу 79 аеромобільної бригади, у свої 26 років став повним кавалером ордена “За мужність”.

Павло був одним із перших поранених десантників під Червоним Лиманом. Пережив важкі бої під Зеленопіллям, у Донецькому аеропорту і на Дебальцівському плацдармі.

Після другого поранення у вересні 2016 року, Павло Чайка отримав призначення на нове місце служби — Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України.

Анатолій Свирид


«Кіборг», захисник Донецького аеропорту, Анатолій Свирид з позивним «Спартанець» - професійний військовий, старшина Збройних Сил України, який пішов на фронт добровольцем. Був командиром, головним сержантом 1-ї аеромобільної роти 90-го батальйону 81-ї десантно-штурмової бригади.

Його історія та доля може лягти в основу гостросюжетної військової драми – бої, поранення, контузії, ворожий полон, звільнення за обміном. Після повернення з війни додому вирішив допомагати родинам загиблих побратимів та пораненим бійцям. Він — приклад того, як професійний воїн після усіх жахіть війни та поранень зміг знайти своє місце у мирному житті.

За особисту мужність і високий професіоналізм, проявлені при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Анатолій Свирид нагороджений орденом «За мужність» III ступеня та іншими відзнаками.

Ігор Гордійчук


Легендарний спецпризначенець, полковник Ігор Гордійчук з позивним «Сумрак» брав безпосередню участь у багатьох операціях на Донбасі. Зокрема керував обороною стратегічної висоти Савур-Могила. Протягом 12 діб у серпні 2014 року розвідники Гордійчука утримували контроль над Савур-Могилою, відбиваючи нічні штурми бойовиків. Полковник був неодноразово контужений, але позицій не покинув. Гордійчук останнім пішов з висоти та вивів особовий склад з-під вогню. У ході стримування атак терористів він отримав тяжке поранення голови і потім переніс кілька операцій. Два місяці боровся за життя Ігор гордійчук, і переміг.

У 2014 році він отримав звання генерал-майора. Указом Президента йому було присвоєно звання Герой України з формулюванням «За виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті територіальної цілісності і незалежності України, жертовне служіння Українському народові».

Нині Гордійчук - керівник Київського військового ліцею імені І. Богуна.
© Ашаннiя ,
книга «Досліджуй Україну».
Про українські традиції
Коментарі