Від автора
Український Паспорт
Чому козаки носили сережку у вусі?
Чому українці розмовляють російською?
Кам'яна могила
Світова історія українського "щедрика"
Історія голодомору
Давня історія України
Русь
Козацька доба - становлення України
Відродження нації та боротьба за незалежність
Українська революція 1917-1921 р.: Утворення державності
Визвольний рух у ХХ столітті
Друга світова війна
Видатні українці XVIII-ХХ століття
Українські діячі-патріоти
Передова АТО: українські добровольчі батальони
Оборона донецького аеропорту
Про українські традиції
Україна - батьківщина нобелівських лауреатів
Географічний світ європи
Цікаві факти про українську мову
Марганцеві руди України
Трембіта. Загадковий інструмент гуцулів
Найдовша печера світу знаходиться в Україні
Історія розвитку української культури
Український гаджет для тварин Petcub
Українську мову забороняли протягом останніх 4 сторіч
Сучасна Україна
Про гімн України
Українські діячі-патріоти
В цьому розділі  ви безсумнівно впізнаєте легендарних українських політичних, культурних і духовних діячів, які усім своїм життям довели, що вони Великі українці-патріоти.

Богдан Ступка
1941 – 2012


Один з найталановитіших акторів, метр українського кіно, який підкорив серця мільйонів теле- та театральних глядачів, Богдан Ступка заявив світу про український кінематограф та за життя отримав чимало міжнародних нагород.

Він зіграв у ста фільмах. У кіно дебютував у фільмі Юрія Іллєнко "Білий птах з чорною відзнакою" (1970). У списку ролей Богдана Ступки багато історичних постатей: гетьмани Іван Брюховецький "Чорна рада" (2000), Іван Мазепа "Молитва за гетьмана Мазепу" (2002), Богдан Хмельницький "Вогнем і мечем" (1999), а також Чингісхан "Таємниця Чингісхана" (2002) та багато інших.

На його рахунку понад 100 театральних ролей. Богдан Сильвестрович завжди викладався на повну, люди йшли в театр спеціально для того, щоб подивитися на гру цього видатного актора. Наприклад, вистава “Тев’є-Тевель”, у якій Ступка грав головну роль, була понад 20 років візитівкою театру Франка.

Богдан Ступка займав пост міністра культури і мистецтв України в 1999-2001 роках, а з 2001-го був художнім керівником Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка.

Іван Миколайчук
1941 – 1987


Талановитий кіноактор, сценарист і режисер, який відроджував національну кінематографію, Іван Миколайчук став справді "народним", обличчям і душею українського поетичного кіно, кінозіркою 60-70-х років.

За своє коротке життя Миколайчук зіграв 34 ролі в кіно, написав 9 сценаріїв та створив 2 режисерські роботи. Більшість його фільмів відображали любов до України та незламну волю українського народу. Загальне визнання йому принесли ролі молодого Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука у «Тінях забутих предків» Сергія Параджанова. Кінострічка «Тіні забутих предків» здобула багато радянських та зарубіжних призів та нагород, й була визнана однією з двадцяти найкращих картин світу. А з фільму «Білий птах з чорною ознакою» (1971) починається нова сторінка у творчості Миколайчука-актора. Він стає ще й сценаристом.

За радянських часів, Миколайчук вважався "неблагонадійним" саме за свій патріотизм. У 70-ті роки, коли розпочалася гонитва за діячами культури, його кваліфікували як людину ворожої ідеології, заборонили знімати та грати. Лише у 1979-му році він таки зняв фільм "Вавилон XX", який завойував приз "За кращу режисуру" на Всесоюзному кінофестивалі в Душанбе.

Іван Миколайчук посмертно став лауреатом Шевченківської премії 1988 року та у 2016 році отримав почесне звання "Героя України".

Філарет


Святійший Патріарх Філарет назавжди залишиться в історії творцем відродженої Української Церкви. Все своє життя він докладав зусиль на створення помісної української церкви і став символом самовідданого подвижницького служіння церкві та українському народові. Ім’я Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета нерозривно пов’язане з історією сучасної України, а саме з боротьбою за створення автокефалії України і підтримкою українських військових у війні з Росією.

Після здобуття Україною незалежності у 1991 році Філарет виступив поборником відновлення української церковної самостійності. У 1992 взяв участь у відновленні автокефалії — Української православної церкви Київського патріархату.

З політичних мотивів у 1997 році Московська патріархія оголосила Філаретові анафему. Але 11 жовтня 2018 року на синоді Вселенського патріархату анафему було визнано недійсною.

За церковні заслуги Філарет нагороджений орденами Російської Православної Церкви, Александрійського, Антіохійського, Єрусалимського, Болгарського та Грузинського, Польського, Чехословацького Патріархатів та Церков.

Епіфаній


Митрополит Епіфаній – нове ім’я в історії Української Православної Церкви. 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі Епіфаній був обраний митрополитом Київським і Всієї України, першим главою Православної церкви України.

Мирське ім’я Епіфанія – Сергій Думенко. Він закінчив Київську духовну семінарію, потім Київську духовну академію, захистив дисертацію кандидата богословських наук на кафедрі церковного права на тему раннього християнства, навчався в Афінському університеті. На відміну від багатьох колег в українських церквах, які навчались у Росії, митрополит Епіфаній освіту здобував в Україні та у Греції.

У 2007 постригся в монахи. Пізніше Епіфаній був призначений ректором Київської богословської академії, отримав докторський ступінь.

Освічена людина, доктор наук, професор, Митрополит Епіфаній є активним церковним і громадським діячем.

В'ячеслав Чорновіл
1937 – 1999


На небосхилі політичного життя, мабуть, немає рівних Вячеславу Чорноволу. «Шестидесятник» та дисидент, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, лідер Народного Руху, український політик, публіцист, літературний критик, він зіграв одну з ключових ролей у відновленні незалежності України.

Чорновіл - символ української національної ідеї. Вже в незалежній Україні став ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року.

Під час перших всенародних виборів Президента України В’ячеслав Чорновіл був найрейтинговішим кандидатом від демократичних сил, здобув друге місце, отримавши 23,27 % підтримки виборців.

Загинув Чорновіл при загадкових обставинах в автокатастрофі під Борисполем. Посмертно удостоєний звання «Герой України».

Леонід Кравчук


Перший Президент незалежної України Леонід Кравчук - політик, який зіграв провідну роль у здобутті незалежності і побудові основ української державності. Зробив все можливе, щоб Україна мирно, без кровопролиття здобула свою незалежність. У грудні 1991 року Кравчук став Президентом України за підтримки 61,6% виборців.

22 серпня 1992 року в Києві в Маріїнському палаці, резиденції Президента України, відбувся акт передачі атрибутів державної влади та президентських клейнодів Леонідові Кравчуку. Останній президент УНР в екзилі Микола Плав'юк урочисто передав клейноди УНР і грамоту про правонаступництво.

За час президентства Леоніда Кравчука Україна набула основних рис незалежної держави: було затверджено Герб, Прапор і Гімн України, прийнято перші 400 законодавчих актів, що закріпили основи отриманої незалежності; сформовані Збройні сили України і весь світ визнав Україну незалежною державою.
© Ашанія ,
книга «Досліджуй Україну».
Передова АТО: українські добровольчі батальони
Коментарі