Ластівка
@lastivka_025
Ще кілька днів і я взлечу на небо враз з птахами...
Книги Всі
Вірші Всі
Вона чаклує по ночам
Вона чаклує по ночам і просить: дай їй святий спокій. І знає, прийде знов зима і знову зітре втлін мороки. Камін у домі загорить, вночі я чую тихі кроки. І голоси, що кажуть так, як ніби знають про всі вроки. А сходами, у мертвій тиші ночі, пройде багач зі зброєю в руці. Прийде до тої, хто чаклує ночі і пише на пергаменті листи. І скаже: ти дала пророцтво, але збулися ті гріхи, які не мали бути в тому, що ворожила ти мені. А та йому: я не могла сказати, пане, бо доля свій шлях знов взяла, хай чисті зорі нагадають, яка та доля, що краде життя... А пан сердився: за що я дав всі гроші? А діаманти, золото і ночі? За ворожбу, яка сказала точно, що не вкрадуть мої безцінні тихі ночі! І та вела: а доля вже не мила. Казала пану, що мене скорила. Сама вона наш шлях знов обирає і знову до початку повертає. І що ж то пан, гадаєте, пробачить? Хотів ту долю, що її не бачать. Жага до влади пана охопила... в руці його та зброя заблистіла. Один удар - та в мить лягла ворожка. Червоні ріки потекли із рук. Хто знав, що влада знищить людство? І зовсім змінить хід наших думок?
4
0
101
Сльози
А що, як море — це насправді сльози? Сумні чи радісні — немає їм кінця. Чи сльози чайок, що забули долю? Чи ластівок, що в тьмі забули страх? Їх болю сіль та роз'їдала рани, а радості у хвилях били такт. Манили кольором морським до себе в щастя, а камінцями різали свій жаль. Чи ти радієш, чи журишся, море? Ти пролягаєш в спокої тих хвиль. Чи може сльози радості це вітру, або тужливі сльози зеленкавих гір..
2
0
140
Голоси
У темних ночах, чорних шатах, огорнуті у сірий дим туману, пусті, без серця, але в латах, ходили темними слідами у вікні. І шепотіли, шепотіли в коридорах: ідіть, ідіть лише до нас. Готові ті позбавить муки, проте забрати душу й страх. А що як ті, хто поведуться, зі сторони побачуть жах? У тьмі й жалю, у чорних муках і темних тінях, без душі; зловивши жертву в людськім світі, вони питали знов її: — Гей, хлопче, чи боїшся смерті? Та чи тривожить тебе світ? — Та відповів він: — Не тривожить, бо в мене вже нема душі. — Нема душі, та ти живеш? Байдуже боришся для світу? То знай, до твого серця є дотична кожна крапля світу! — Дотичний світ? Я не боюсь! Та я й за світло не борюсь! Мені не страшні ваші чорні лати, ані тумани, чи моралі кляті! — Тебе турбує весь цей світ, і кожна крапля кисню. Твій страх — зізнатися у тому, що ти лише боїшся. — Я не боюсь, на цьому крапка! Хоч думай, брешу я чи ні. Я воїн і борюсь за славу, та лиш би знищити цей світ. — Ти брешеш, бо таки боїшся. Боїшся втрати та зневіри від людей. Ти знаєш правду, тільки ти відрікся. Ти бачив біль, який не знає світ! — Гаразд, це правда, я відрікся. Та чи шкодую... може трохи є. І так, я не за славу зовсім бився. Гаразд, я визнаю свій страх. — Тоді скажи, чи ти боїшся смерті? — Боюся смерті? Так, боюсь.
5
0
261