Пролог
ГЛАВА 1. МАЯ
ГЛАВА 2. МАЯ. ЗУСТРІЧ НА ЗУПИНЦІ.
ГЛАВА 3. ДАВИД
ГЛАВА 4. МАЯ
ГЛАВА 5. ДАВИД
ГЛАВА 6. МАЯ
ГЛАВА 7. ДАВИД
ГЛАВА 8. МАЯ
ГЛАВА 9. ДАВИД. НОВА ЗУСТРІЧ
ГЛАВА 10. МАЯ
ГЛАВА 11. ДАВИД І МАЯ
ГЛАВА 12. ДАВИД І МАЯ. ВСЕ ТАЄМНЕ ВСПЛИВАЄ НАЗОВНІ
ГЛАВА 13. ДАВИД І МАЯ. МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ ЗМІНИТИ НЕ МОЖНА
ГЛАВА 14. Мая +Мара
ГЛАВА 15. МАЯ +МАРА. ДІВЧАТКА ВОНИ ТАКІ ДІВЧАТКА. ВИПАДОК З ВІВЦЯМИ
ГЛАВА 16. ДАВИД. ЗУСТРІЧ НА ТРАНСПОРТНІЙ ЗУПИНЦІ.
ГЛАВА 17 МАЯ. І ВАМ ДОБРОГО РАНКУ ДАВИД МАРКОВИЧ.
ГЛАВА 18. ДАВИД. МИ ЛИШЕ КОЛЕГИ?
ГЛАВА 19. МАЯ. СПЛЯЧА КРАСУНЯ.
ГЛАВА 20. МАЯ. СНИ І РЕАЛЬНІСТЬ.
ГЛАВА 21. ДАВИД. СВЯТО -ВДАЛИЙ МОМЕНТ
ГЛАВА 22. МАЯ. КОЛИ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ СВЯТО ЗОВСІМ НЕ СУМНЕ.
ГЛАВА 23. ДАВИД
ГЛАВА 24 МАЯ
ГЛАВА 25. МАЯ.ПОЦІЛУНОК ЦЕ ЛИШЕ ПОЦІЛУНОК
ГЛАВА 26. Давид
ГЛАВА 27. МАЯ. ПОЇЗДКА ДОДОМУ
ГЛАВА 28. МАЯ І ДАВИД. І ЩО ДАЛІ?
ГЛАВА 29. ЧОМУ ВСЕ ТАК?
ГЛАВА 30. МАЯ І ДАВИД. РАНОК У МІСТІ.
ГЛАВА 31.МАЯ. СЛУЖБОВИЙ РОМАН
ГЛАВА 32. МАЯ І ДАВИД. ПРАВДА ЧИ ДІЯ?
ГЛАВА 33.МАЯ
ГЛАВА 34. ПОМСТА –СТРАВА ЯКА ПОДАЄТЬСЯ ХОЛОДНОЮ
ГЛАВА 35.ДАВИД . КОХАННЯ І РОБОТА
ГЛАВА 36. МАЯ
ГЛАВА 37. МАЯ. БИТИСЯ ЧИ МИРИТИСЯ?
ГЛАВА 38. МАЯ І ДАВИД
ГЛАВА 19. МАЯ. СПЛЯЧА КРАСУНЯ.

Увійшовши до аудиторії, Мая посміхнулась групі студентів які одразу затихли одразу після її появи.

-Доброго дня, шановні – звернулась жінка до аудиторії

- Добрий день, Мая Олександрівна — почулося  не дуже дружнє вітання.

- Отже, сьогодні я хочу познайомити вас з зарубіжною лірикою, і зачитати уривок – почала Мая — отже…

«Панна Альбертина поїхала!» Страждання діймає дужче душу, ніж розум. Щойно намагаючись дати лад своїм думкам, я гадав, що розлука без останнього прощай — це саме те, чого я прагнув, і, порівнюючи убогість утіх, зажитих з Альбертиною, з багатством прагнень, яких вона мене позбавила, дивувався своїй проникливості та дійшов висновку, що не хочу більше її бачити, що вже розкохав її. Але слова: «Панна Альбертина поїхала» різонули ножем по серцю, і біль той був такий гострий, що мені здавалося: ще трохи — і я не витримаю. Виходить, те, що для мене, на позір, нічого не важило, було власне сенсом мого життя; я мав негайно покласти край цим мукам; жаліючи себе, як жаліла моя мати смертенну бабусю, я спробував підбадьорити себе, як намагаються втішати в стражданнях любих нам істот: «Потерпи лишень хвильку, ми знайдемо якісь ліки, не хвилюйся, ми тебе порятуємо». А все тому, що мій інстинкт самозбереження заходився шукати перших неболючих засобів на мою відкриту рану: «Все це пусте, бо ще сьогодні я її поверну. Із шкури вилізу, але в кожному разі ввечері вона буде вдома. А тому нема чим перейматися». «Все це пусте», — так я переконував не лише самого себе, а й спробував, криючись зі своїм болем, утішити й Франсуазу, бо коли я сохнув за Альбертиною, ніколи не забував, що моє кохання має виглядати щасливим, взаємним, особливо в очах Франсуази, яка не любила Альбертини і завше сумнівалася в її щирості. Так, допіру, перед Франсуазиним приходом, я гадав, що розлюбив Альбертину і був достеменно, як справдешній аналітик, переконаний, що від мого почуття нічого не залишилося. Однак наш розум, хоч який проникливий, не може спостерегти своїх власних складників і не здогадується про їхнє існування доти, поки під впливом явища, здатного їх виокремити, вони почнуть зі свого звичного леткого стану переходити в тужавий. Я помилково думав, що розумію своє серце. Однак це знання, якого я не здобув би найтоншими розумовими виправами, знання тверде, лискуче, дивне, ніби кристалічна сіль, дав мені раптовий напад болю. Я так звик бачити Альбертину коло себе, аж це мені відкрився новий лик Звичаю. Досі я сприймав її як руїнницьку силу, що гнітить мою особу, притлумлює сприйняття дійсности; а зараз я бачив у ній грізне божество, так злучене з нами, так уросле своїм безбарвним обличчям у наше серце, що, коли воно відірветься, відвернеться од нас, це майже непомітне для нас божество, то завдасть нам нестерпного страждання, страждання ще лютішого, ніж сама смерть.»

- Якщо він так любив Альбертину, чому так знущався з неї і змусив її втекти?

- Мая Олександрівна, а як цей роман називається?

Мая подивилась на час і відповіла:

-Відповідаю одразу на два питання. Чому Альбертина втікла обговоримо коли прочитаєте роман Марселя Пруста «У пошуках утраченого часу АЛЬБЕРТИНА зникає». А на сьогодні все, до наступного заняття.

Коли продзвенів дзвінок з заняття Мая неквапливо вийшла з приміщення на вулицю і замружила очі від сонця.

«Який все ж сьогодні гарний день!» - подумала посміхаючись дівчина. Вона встигла зробити пару кроків прямуючи до парку що розташовувався неподалік транспортної зупинки, аж раптом почула розмову колег:

- Ой, Давид такий смішний. На кожен випадок у нього якийсь жарт у запасі. А ще він дуже харизматичний. – почула Мая розмову викладачок іноземної та української мов, яким до речі ледве виповнилось по 25 років.

Першою реакцією, Маї було легке розчарування «Дурна ти все ж таки та наївна. Давид тобі лише запропонував звертатись друг до друга на ти. А ти, Мая Олександрівна щось собі вже нафантазувала. А воно, бач, як, у нього просто манера така, до всіх на ім’я звертатись. Навіть до значно молодших колег.» жінка навіть тихенько посміялась з себе і продовжила шлях до парку.

Опинившись в парку жінка повільно пройшла до озерця з вутками та сріблястими рибками яких підгодовували діти з батьками. Вдихаючи тепле повітря і насолоджуючись теплим сонечком жінка пройшла вглиб парку де знаходилось її, так би мовити, укромне містечко-лавочка яка чомусь стояла осторонь пішохідної зони з однієї сторони схована сосновою хвоєю. Ще у дитинстві дівчина мала своє місце-схованку дерево волоський горіх з розгалуженими товстими гілками по яких було дуже зручно збиратись на гору і так само зручно сидіти на горі та читати цікаву книгу чи просто спостерігати за людьми що проходили повз. Так вийшло і з цією лавкою, схована від очей з одного боку і відкритий кругозір з іншого. Присівши на лавочку Мая підставила лице теплому вітерцю і сонечку та прикрила очі від задоволення і навіть не помітила як задрімала.

- Прокидайся спляча красуня. — хтось звертався до неї, але дівчині було так добре, так спокійно, що вона не захотіла виринати зі свого стану.

-Ну добре, сама напросилась — почула вона шепіт біля вуха, чиясь рука торкнулась її щоки та прибрала з неї локон лоскотнувши ним ніс. Маї стало лоскотно і вона скривила ніс. І тут її вуста хтось накрив поцілунком, обережно, але безкомпромісно захопивши її вуста у полон. Це було так солодко, так добре зі смаком лайма, меліси та, як не дивно, абрикосів. Ще остаточно не прокинувшись потягнула ближче, зітхнула і посміхнулась у вісні. Але тут її розум затьмарений сном почав прокидатись і вона згадала ДЕ ЗАРАЗ ЗНАХОДИТЬСЯ !! У парку де її хтось поцілував і вона зреагувала!!! Різко відкривши очі жінка побачила..

© РИНА КІ,
книга «Маленька дівчинка в мені».
ГЛАВА 20. МАЯ. СНИ І РЕАЛЬНІСТЬ.
Коментарі