Дах
Ти приходиш сюди за хвилину (більше Ніж хвилину: напевно, за п'ять хвилин) До моменту, коли я усе облишу І здеруся на дах, зупинивши плин Свого часу, що вб'є нас усіх повільно, Отруївши свавіллям із почуттів. На межі я сідаю, мов божевільна (Може, Боже, так треба в фіналі фільму: "Не підходь, не тримай!" (ти і не хотів?) Зможу скільки, скажи, на іржі гойдатись, Не зірвавшись униз (зокрема, на зойк)? В голові невагомо вагомі дати, Всі події, неначе палеозой. Всі обличчя, прийдешні та неминучі, Проминають промінням в очах сумних, Ніби гори суворі, несхильні кручі, Як піски поглинаючі та зибучі, Не поглину сама - захлинуся в них. В розумінні, що прагнула я донині? У бажанні збагнути твої думки, Біль мовчанням спотворився на каміння, Ліг у груди повітрям таким вогким. Як не скину цей камінь, що натщесерце Заковтнула під тиском болючих скронь, Маю відчаю вимкнути мегагерци. Чи вони мене скинуть. Іди, не сердься, Оглядатися Боже тебе боронь. Ну ж бо, йди, та хутчіш, я не вмію поруч, Розгорається пекло від сірника Нетерпіння о серце. Нема опори? Що ж, вона не потрібна, бо я м'яка. Ти мені необхіден, куди ясніше: Наче сонце, що гріє кришталь небес, Наче темрява, що огортає сни, ще Наче щастя, що б'ється там зліва, нижче, Наче крила птахам, що лишились без. Та приходиш сюди (без мети неначе): Кожен день у один і той самий час. Щось шукаєш у небі, а я все плачу: Серед хмар вже давно загубили нас. І повільно ідеш, не змигнувши оком, Може знаєш, що мрію спинити це? Я на відстані страху, у прірву кроку, В самоті тобі краще (казав). Нівроку. І тому я не йду. Все дивлюся збоку На близьке (так, далеке) твоє лице.
2021-01-19 15:02:19
19
40
Коментарі
Упорядкувати
  • За популярністю
  • Спочатку нові
  • По порядку
Показати всі коментарі (40)
Last_samurai
@Zarathustra, Übermensch (Сверхчеловек) Как я почитаю, слава переводчика теперь незаслуженно шагает впереди меня😂
Відповісти
2021-01-20 05:15:53
1
Самоскид!
круто!
Відповісти
2021-02-25 21:28:22
Подобається
Лео Лея
Так хочеться злетіти вище, вище Тих всіх дахів, що давлять на свідомість, Перенестись туди, де вітер свище, Якщо точніше, просто в невідомість...
Відповісти
2021-07-04 15:56:45
Подобається
Схожі вірші
Всі
Why?
I was alone. I am alone. I will be alone. But why People always lie? I can't hear it Every time! And then They try to come Back. And i Don't understand it. Why?
61
4
9465
Недоречне (UA)
жодної коми читай як хочеш бо мені байдуже я поет *** я поет тож спалюй все що було до мене минуле — нікчемне бо не існує я поет головний поціновувач твоїх забаганок пізнаю тебе і настане ранок коли ти більше не знайдеш ні мене ні моїх речей я поет тож закохаюсь у самий недоречний час з'явлюсь на твоєму порозі, увімкну джаз і спробую залікувати усі твої рани внутрішні відкриті або навіть рвані а потім просто видалюсь геть бо так хочеш ти я поет тому в мене жодної причини запам'ятовувати якісь адреса там де я був — мене не знайти хіба ж то не у тому краса? тому ми ніколи не програємо це знову я поет тож запитаю тебе про улюблену каву останню прочитану книжку і від чого у тебе безсоння я поет тож можеш відкрито про усі емоційні безодні я поет обожнювач невиконанних клятв що випливають у безмовні драми де слова вже до чорта до рами але потім відбиваються у твоїй голові голосами і не дають спокою я поет тож жонглюю цими дарами може маю талант від народження а може пишу від суму ночами я поет тож наповнюйся моїми речами поглинай мої всесвіти сьогодні за дешево а може і даром проти не буду я поет тож з головою пірнаю у смуток рахую зірки поки ти рахуєш добуток і відчуваю себе трохи інакшим от і все я знаю що ніхто нікого вже не спасе я поет тож ігнорую усі застереження пропускаю крізь себе всі твої твердження не замислюючись чи є в них хоч крихти правди бо я маю себе мені потрібно мати я поет що ніколи не підвладний течіі бо нічий ігнорую навіть свою самобутність бо вона маленький ручій і взагалі — вода повірю у щось — прийде біда я поет тож хочу — не ставлю коми а хочу — увійду у кому в надії зануритись у інші світи якщо загубиш мене то просто зітри із себе бо десь там мені краще я поет тож іноді благаю вимкнути сонце щоб настіж відкрити віконце і насолоджуватись темрявою зовні і у середині себе не хочу нічого світлого відійди від мене я поет тож насолоджуйся мною поки я поруч поки мені є що тобі розповісти бо я прокинусь і захочу залишити все без єдиної вісті я поет з вічно холодними блідими руками цілую тебе своїми губами с присмаком відчаю і зеленого чаю я поет я ніколи не закінчую тому не програю ні тобі ні життю я поет тож зривай з мене одяг але ніколи не побачиш роздягнутим в мене є шкіра та купа дивних сенсів що дуже стягують та з яких я не можу вирватись ти не допоможеш я поет з дуже поганим кровообігом та в цілому з втомленим виглядом можеш слухати мене або ні: мені все одно не стати прикладом у поезії хоча марную на це вже не перше життя і вічно забуваю на чому я зупинився і чому не зупинилося серцебиття але все одно продовжу розкидувати тут занадто недоречні речі ... тому нагадай я вже казав тобі, що я поет, до речі?
46
5
2040