Пролог. Ідіть сюди, проблеми я вас обійму!
Розділ 1. Скільки блуда не годуй, а він все вовком дивиться.
Розділ 2. Вітаю, Шарік, ти - ...
Розділ 3. Повернення блудного демона.
Розділ 4. Капітальний заміс, або З поверненням!
Розділ 5. Туристичні забаганки
Розділ 6. Концерт на залізобетонних нервах
Розділ 7. Чингачкук встав на стежку війни!
Розділ 8. Гірше паскудних родичів лише пришелепкуваті друзі.
Розділ 9. Не лізь - як не вб'є, то дасть по шиї.
Розділ 10. Теорія брехні - як замкнулося коло.
Розділ 11. Батько просили, мати просили...
Розділ 12. Горіла сосна, палала!
Розділ 13. Вогонь розплати, вітер волі.
Розділ 14. Відьмочка в тумані.
Розділ 15. Допомога зали, дзвінок другу.
Розділ 16. Естафетна Дарка
Розділ 17. Справи родинні.
Розділ 18. Яблучко від яблуньки...
Розділ 19. Роздача бонусів.
Розділ 20. Оголошуємо загальні збори.
Розділ 21. Затишшя перед бурею.
Розділ 22. Давні борги.
Розділ 23. Перехрестя.
Розділ 24. Останні переділи території.
Епілог.
Розділ 8. Гірше паскудних родичів лише пришелепкуваті друзі.

Наступний тиждень я поводилась, як янголятко, що було незвично всьому оточенню з огляду на мою локацію. У Воланда навіть око смикатись припинило. І він з ентузіазмом, якому б позаздрив навіть мій класний, муштрував мене, ліплячи зі звичайного підлітка універсального солдата. До занять з чаклунства додались уроки етикету, риторики, а також, на моє превелике щастя, фехтування і стрільби. Довелось погодитись з тим, що навіть у моєму вимушеному ув'язненні були позитивні моменти.

Раці росла прямо на очах. Мене все більше затискала у кут необхідність отримати доступ до бібліотеки. Просити щось у Воланда зовсім не хотілось. Але треба...

- Ас! Мені потрібна твоя допомога!

Бісик моментально з'явився на одному зі стовпців ліжка.

- Так, пані Даро?

- Мені потрібно просити офіційного дозволу у пана Воланда на те, щоб відвідувати бібліотеку? - я із завмиранням серця очікувала на його відповідь.

- Звичайно ж ні! - демон аж лапками сплеснув. - Ви ж тут не в полоні, а в гостях!

Ага, а я думаю, чого це мені так вити від демонської гостинності хочеться?

До бібліотеки вела складна система галерей, тому Асмодею довелось мене провести. Коли двері відчинилися, я трошки випала із поточного виміру.

Так багато книг! З тих демонських бібіліотек, що я досі бачила, можна було зробити висновок, що демони мають невеличкий фетиш на книги. Але ж кожен має право на маленьке хобі, правда?

- Матінко...

- Вражає, правда? - напівпошепки сказав Ас. - Мені також тут дуже подобається. Така розслабляюча атмосфера...

І тут демон пустився у довгі романтичні осмислення значення книг, але я його не слухала. Я вже була на полицях, на закладках, на кожному міліметрі паперу і краплі чорнила в цій кімнаті.

На наступні кілька годин я перестала існувати для оточення. Читала запоєм, певно поглинувши стільки інформації, скільки не поглинала за все своє осмислене життя. Окрім посібника з догляду за церберами я перелопатила купу різних цікавої міфологічної літератури, розбавляючи її художньою літературою.

Коли я повернулась у свою тілесну оболонку, годинник на одній зі стін показував п'яту по обіді.

- Нічогенько. - потягнувшись, я запримітила неподалік тацю з обідом. Голод одразу ж дав про себе знати. - Чудово.

Захопившись їжею, я не одразу помітила відсутність Асмодея. А от коли трапезу було завершено, таргани в моїй голові почали активно вигадувати план дій. Одностайно було вирішено завернути декілька кімнатою і ознайомитись з нею трохи краще.

В очі кинулась одна з полиць, яка на кілька міліметрів виступала вперед, порівняно з іншими. Не може д верховний демон дозволити, щоб у його особистій бібліотеці була така лажа. Хитро всміхнувшись, я натисла на неї.

Нічого. Вона навіть не зсунулась.

Добре, пошукаємо ще. Завертаючи на десяте колоя омітила цікаву закономірність у розміщенні книг на одному зі стелажів. Червоні книги тут чергувались з томами інших кольорів, а от на третій зверху полиці в лівому кінці йшли підряд синя, зелена і дві червоних.

Ось воно!

Відновивши чергування, я завмерла, очікуючи результату.

Знов нічого.

- Трясця!

Спересердя я вдарила носком човника по дерев'яній фігурці янгола, що стояла поруч, тримаючи на собі невеличкий кавовий столик. Ззаду щось клацнуло.

Озирнувшись, я побачила, як фрагменти орнаменту, яким була вкрита долівка, роз'їхались, відкривши гвинтові сходи, які вели вниз. Може, це таємний відділ бібліотеки? Одразу ж зачесались руки попорпатись у брудній білизні всесвітнього зла. Можливо, там є перелік добрих справ, які демони скоїли за цю вічність?

Перевіривши, чи немає за мною хвоста, я, майже як Лара Крофт, тримаючись за поруччя, почала спускатись вниз. Сходинці на п'ятнадцятій, я пожалкувала, що не мала з тобою жодного джерела світла - навіть завалящого сірника не було. Ще через п'ять сходинок, я все-ьаки вирішила згадати свій досвід піротехніка і використати фаєрбол. На диво, вийшло з першого разу і подальший мій спуск був набагато приємніший.

Зрештою, я вийшла до невеличкого майданчика, на який виходило троє дверей. Двоє з них була замкнуті і злегка заіржавілі - було видно, що ними ніхто давно не користувався. А от треті були трохи прочинені - робота протягів, вочевидь. Гріх не зазирнути, коли я вже тут.

Двері піддались зі страшним скреготом. Моє серце, наплювавши на закони анатомії, одразу ж спакувало валізи і відправилось у вояж кудись в район великого пальця на правій нозі. На хвилину завмерши, я відчайшно намагалась змімікрувати під стінку і молилася, аби найближчі до мене жителі маєтку буди напівглухими. А краще глухими повністю. Бо таке міг не почути лише глухий, або мертвий, у класичному розумінні цього слова.

Але, так як по мою душу не з'явились Нік і Дік і не прискакав сам Великий і Могутній, я ризикнула припустити, що цього разу моя цікавість обійдеться мені лише легким переляком.

Трошки приглушивши імпровізований факел, я ступила до темного приміщення. Угу, зарано я гасила світло.

І дарма зробила його знов яскравішим. Бо картина, яка постала перед моїми очима, була малоприємною.

Справа і щліва від мене стояли довгі столи із тортурним реманентом, подекуди закривавленим. У повітрі стояв солонувато-залізний запах крові, що змішався із запахом поту.

Ще один крок вглиб.

- Дар?

Я заледве стримала зойк. Лад був напнутий на Х-подібному каркасі, до якого його кінцівки кріпились масивними ременями і не менш масивними ланцюгами. Торс дракона був майже всуціль полініяний глибокими порізами, третина з яких досі кровоточила. Нижче пояса його ніби не чіпали, але в даному контексті це мало втішало, бо навіть якби я змогла відчепити його, він навряд зміг би не те, що йти - стояти прямо. Чорт!

- Лад? Дурню, як ти тут...? Хто це... - я не змогла доказати. Сльози раптом полились з очей, застилаючи погляд.

Бурбонові очі прямо аж іскрились провиною. З куточка вуст сочилась кров. Довге волосся зібралось в нкохайні патьоки, на шкірі іскрився піт, а на скронях грали напружені судини.

- Вибач так не мало статись... Просто він... Він...

- Останній мерзотник.

Заледь не підстрибнувши, я кинула фвєрбольна звук голосу. Меф його спіймав. А шкода...

- Якби батько побачив тебе тут, простим покаранням він би не обмежився. - демон крутив вогнену кульку між тонких пальців.

- Сволота. - рикнув Лад, сіпнувшись вперед.

- Будь гарною дівчинкою, піднімись нагору - там і поговоримо. - Меф всміхнувся кутиком вуст. - А то тут атмосфера якась напружена.

Я просто мовчки стояла і дивилась на нього. З моменту нашої останньої зустрічі, його обличчя якось змінилось : риси загострились, а погляд став якимось байдужим. Холодним.

- Ходи сюди. - він простяг мені руку.

А далі все було, ніби в сповільненій зйомці: як я випростала долоню в його бік. Як з кінчиків пальців вилетіли іскри, які тут же сплелись в громовицю, від якої в кімнаті стало світло наче вдень. Як громовиця прошила наскрізь груди Мефістофеля в тому місці, де б'ється серце. Як він впав долі.

А далі тиша. Удар. Холод. Темрява...

© Дарина Шевченко,
книга «Врятувати всіх і не померти».
Розділ 9. Не лізь - як не вб'є, то дасть по шиї.
Коментарі