Розділ 1
Розділ 2
Розділ 3
Розділ 4
Розділ 5
Розділ 6
Розділ 7
Розділ 4
   Буквально одна мить і все рухнуло. Пташка опинилась під завалами. І знову дівчина розплющила очі, та тепер усе було розмите. Вона ніби бачила самі уривки. Десь там ледве видно людей, що біжать у паніці... чути якісь крики, дзвін у вухах. Усе далі руйнувалось і падало. Пташка відчула якийсь біль у нозі. Вона з важкістю доторкнулась до того місця. На своїй руці Пташка побачила кров, що неабияк насторожило безсилу дівчину. Коли вона підвела погляд, побачила перед собою чийсь силует, що, наче смерть, простягав їй руку. З важкістю їй вдалося хоч трохи оговтатися. Вона розгледіла чоловіка, який допоміг їй вибратися з-під завалів та потягнув кудись за собою.
   Довкола все потрощено. Вороги тікали, рятуючи свою шкуру. Пробігши поміж диму, Пташка побачила інших полонених, що сідали в автобуси й великі машини. Чоловік ухопив її за руку і потягнув в інший бік. Вони залізли у військовий джип із побитими від куль вікнами, в якому на задніх сидіннях лежала гвинтівка. Тільки-но вони почали їхати, як Пташка помітила Кадирова, що стояв та зло дивився в їхню сторону. Що ж, не пощастило злочинцю. Тим часом усіх полонених вивезли подалі звідси. Ніхто навіть не мріяв про такий порятунок. Для людей це було справжнє диво. Головне — це довезти всіх полонених у безпечне місце і добре про них подбати.
   Кадиров усе що міг, так це погрозити кулаком вслід тим двом утікачам.
— Оце я розумію, втеча! — зловтішався чоловік за кермом. На його шиї був сірий шалик, а на руках рукавиці з відкритими палицями. Він ще кілька разів оглянувся в сторону розлюченого орківського командира.  Всі дороги були потрощені, поруч палаючі будівлі та склади. Колона з нашими військовими виїхала в бік безпечної дороги, в той час як машина звернула зі шляху.
   Пташка з жахом і водночас з радістю дивилася у вікно на розбомблену Оленівку. Абсолютно спокійно вони проїжджали повз наляканих, поранених та убитих орків.  Здавалося, що далі все буде легко, й нічого поганого вже не трапиться.
   Машина з поспіхом виїхала з Оленівки. Далі  поспішати вже не було причин. Чоловік мовчки витягнув флягу зі своєї сумки і дав Пташці води. Ще кілька хвилин вони їхали мовчки.
— Можна дізнатися, куди ви мене везете? — не довго думаючи, запитала військова.
— У безпечне місце.

Відповідь прозвучала досить твердо, але Пташку це не спинило. Вона продовжила ставити йому запитання.

— А всіх інших куди?
— Туди ж. Хоча і не те щоб усіх, адже про тих, хто в Росії, мова йтиме окремо.

Чоловік мовив так, ніби його це все тішило, та й почувався він цілком комфортно. Дівчина думала запитати ще щось, але, притиснувши до себе ноги, стала дивитися у вікно. Нарешті хоч трохи спокою. Не видно ні ворогів, ні погоні, хоча з іншого боку це здавалося дивним. «Затишшя перед бурею»? Хто зна, може, так воно і є.

— Агов, Пташко, не зголодніла часом? 

Дівчину насторожило те, звідки чоловік її знає, але про це вона не сказала ні слова, лише кивнула. Він дістав зі своєї сумки канапку та віддав дівчині. Вона ж із задоволенням поїла. І знову між ними довге мовчання.

— А... звідки ви мене знаєте? — все ж поцікавилась Пташка.
— Та й, публічна особа, — відповів той.

Дівчина не мала що йому сказати, тому просто відвернулася до вікна.

— Тобі краще поспати, доки є час, — сказав чоловік, витягнувши з задніх сидінь плед та віддавши його Пташці. Вона закуталась і стала грітися. Більше ніхто її не зачепить, ніхто не здасть, не скривдить. Пташка вперше за стільки часу відчула себе у безпеці, хоч і розуміла, що той чоловік їй зовсім не знайомий. Попри відчуття Пташки, все це здавалося їй підозрілим, але сил застрахуватись у неї не було.

   Поспала дівчина не довго, їй стало холодно. Мороз пройняв її тіло аж до кісток. Вона прокинулась в машині одна, посеред темного, густого лісу... ані чоловіка, ані зброї. Пташці стало там некомфортно, тож вона захотіла вийти з машини, але хто зна, яка небезпека чекає там на неї. Погляд Пташки впав на бардачок. Дівчина відчинила його. Там був заряджений пістолет, ліхтарик та інші речі. Пташка взяла до рук зброю і вийшла надвір. Довкола досить моторошно, зовсім незнайомі місця та звуки. Дівчина озирнулася й пішла кудись у хащі, невдоволено зсуваючи гілки дерев і  кущів:
— Чудово. Ось так і живу, потрапила до якогось маніяка, який зараз ходить невідомо де...
— Це я маніяк? Ти серйозно? — почула голос того чоловіка, що раптом з'явився у Пташки за спиною.
— Ах, ну так, про вовка промовка.
— То я тепер маніяк? — усміхнувся той.
— Навряд чи, але ваша поява мене досить насторожила. — Пташка склала руки та прискіпливо дивилась на чоловіка.
— Що? Ой, тільки не кажи, що я тебе злякав.

Дівчина мовчки продовжувала дивитись на нього.

- Ясно, гаразд, ходімо назад, - чоловік підійшов до Пташки і розвернув її в інший бік. Вони вийшли на стежку і стали обходити хащі.

— І чого тобі в машині не сиділося?
— Нема чого мене було саму лишати, — відповіла Пташка, — і, до речі, я би хотіла дізнатися ваш позивний.
— Позивний? Так ти сама мені його дала, Маніяк! — Посміявся той.
— Я, взагалі-то, серйозно, — твердо відповіла дівчина.
— Так, бачу, почуття гумору у нас нема, Пташечко. Гаразд, мій позивний Грифон, але можеш звати мене Гриф.
— Гаразд, — Пташка з недовірою глянула на чоловіка. Очевидно, їй не надто подобались жарти Грифа, а особливо його сарказм.
   Далі вони продовжили їхати. Палива у них лишилося небагато, тож вони зупинилися в одному з визволених сіл, де один із господарів дозволив залишитися їм на ніч у стайні.
   Гриф сів, спершись об копицю сіна. Пташка сиділа поруч. Вона уважно придивлялася до нього, проте нічого так і не помітила, тому зі своїми думками подалась спати.
© Ластівка ,
книга «Пташка зі сталі».
Коментарі