Пролог
Розділ перший. Повторне знайомство. Спогади і плани на майбутнє
Розділ другий. Несподіваний коник Світлани на концерті. Бійка біля Палацу
Розділ третій. Новий рік. Давня сивина постає в теперішньому
Розділ четвертий. Довгоочікувана поява Тетяни
Розділ п’ятий. Думки про особисте. Знайомство з Ніною. Привіт "з того світу"
Розділ шостий. Таємниці і недомовки. Страшні звістки з майбутнього. Тріумф Руслани
Розділ сьомий. День народження Світлани. День, повний сюрпризів. Хто ти, дитя терористів?
Розділ восьмий. Зустріч з давньою знайомою. Одкровення Лілії та Германа
Розділ дев’ятий. Нові повороти. Зрештою, Руслана торжествує. Удар просто нижче пояса
Розділ десятий. Сповідь. Непримеренні думки. Несподівана знахідка у Вербівці
Розділ одинадцятий. Вперше до десятого класу. Пиха і упередження. Зустріч зі старим ворогом
Розділ шостий. Таємниці і недомовки. Страшні звістки з майбутнього. Тріумф Руслани

Чи знаєте ви, що таке щастя для звичайної провінційної школярки? Це коли, зібравшись за школою після першого, не надто навантаженого шкільного дня, зібралося за приладдям для пікніка невеличке товариства, що включає в себе винятково осіб жіночої статі. Склад цього товариства простий: троє з них – меткі, цілеспрямовані вже дев’ятикласниці, на котрих чекає велике майбутнє і перші гіркі сльози юності – як стосовно страшного монстра під назвою ДПА, так і вічних проблем з хлопцями. Але вони будуть мужніми, і гідно витримають це випробування.

Одна з них – вічна мрійниця, з прегарними кучерями на колір, мов пізнє осіннє листя, котрі з роками стають дедалі темнішими і довшими. Друга – практична і розважлива чорнявка, котра вбачає в прийдешньому році чимало нових звершень і прагнень. Зрештою, остання –з довгим ясно-русявим кінським хвостом, котра так не поділяє зауважень своєї поміркованої співучениці, і прагне найближчим часом неабияк розважитись. Власне кажучи, ці троє представляли справжнісіньку «Віа-Гру» місцевого розливу.

Побіля «Віа-Гри» примостилося і двоє поменших за віком дівчисьок. Наймолодша з них, учениця шостого класу, гляділа на старших з відкритим захопленням. Її старша на півтора року подруга, навпаки, була практичнішою і розважливішою, хоча й плекала свого роду думки про те, що мине пару років, і рудоволосій кралі вона доводитиметься не ким іншим, як.. майбутньою зовицею…

Отже, були то ми з Розкою і Мариною, а з нами, звісно ж, Ася та Діана. Перед нами на невеликій ганчір’яній покривці, що вкривала добрячий клапоть асфальту, зручно примостилися судочки з різними ласощами – вафельними тістечками, бутербродами з ковбасою та пакетик чіпсів. Усе було підготоване до того приводу, щоб врешті-решт зібратися разом.

- Ну і, - звернулася до нас Роза перед тим, як розпочати цю трапезу, - що ж відчувають прийдешні випускниці? Певно, перед тим, як здати іспити, ми повною мірою увійдемо в світ дорослих і неабияк розважимося…

- О-о-о, це буде так пречудово! Щасливиці! – вигукнула Діана, найменшенька, а її блакитні оченята заблищали.

- Я, власне, не бачу в цьому нічого такого вартого радості, - зауважила Марина злегка учительським тоном. – Навпаки, ми мусимо стати більш відповідальними, і повинні працювати, працювати і працювати. Адже все-таки ми здаємо державні іспити! А в разі незадовільної оцінки… 

- Ну не підемо ж ми унітази мити, якщо вже ти про це? – Роза по-філософському стенула плечима. – Десь якось та й влаштуємося. Зараз двадцять перше століття, суцільний технічний прогрес, тому на безробіття розраховувати точно не випадає. А наразі варто подумати про інше. – Вона підхопила з простирадла пакет, у який був загорнутий один з бутербродів, і відкусила добрячий шмат. – Ммм… апетитненько. Асько, зізнайся, невже ж ти вчора марудилася весь вечір, аби лиш почастувати нас цією смакотою?

- Та ж я, на відміну від вас, не лише байдики б’ю, - відповіла Ася з тамованим сміхом. – Тут все моє, окрім чипсів, вони куплені. Знаєте, іноді ж так стараєшся, аби вам, лайдачкам, догодити… Сама-самісінька, - тут вона ледь чутно реготнула, - марудилась на кухні з усією цією маячнею…

- Ну, то давайте все-таки оцінимо зусилля юного кухаря, - посміхнулась Роза я запихнулась бутербродом остаточно. Після того за смаколиком потягнулась Діана, і зрештою, Марина, котра все ще сердилась на Розу через її «недоумкуваті переконання», таки дозволила собі призволитися.

Я спостерігала за тим, як дівчата наминають усю цю смакоту, в той час як сама не взяла до рота ані крихти, хоч була знаною солодкоїжкою. Взагалі я так довго чекала цього дня – місяць переконувала себе, що, мовляв, ось я прийду до школи, збагну, що є друзі, котрі мене люблять, і зрештою всілякі страшні переживання одразу забудуться… Ба ні: тривожні думки все ще не покидали мене, а в компанії я відчувала страшенний дискомфорт, що мене, власне, й мучило.

- Свєто! – До Марини одразу дійшло, що зі мною діється щось не те, і вона пихнула мене ліктем. – Чого ти досі не їси, все ж було дуже смачно? Та ж на тобі обличчя немає!

У відповідь на те я лиш непевно пересмикнула головою. Ну не могла ж я зізнатися своїй «офіційно» найліпшій подрузі про те, що мучило мене останніми тижнями!

До того ж, Роза так само спохмурніла. Взагалі, у нашої подруги останнім часом сильно зріс емпатичний рівень, і вона вже не була такою кусючкою, як раніше, хоч іноді деякі дрібні зачіпки на чиюсь адресу таки собі дозволяла. А цього літа вона взагалі виросла на пару сантиметрів, і більше не сутулилася, а її досі ріденьке волосся тепер погустішало і набуло пшеничного відтінку, тож, якщо придивитися, то можна було зробити висновок, що Роза Яблонська – доволі гарненька дівчинка.  Але в ту мить, коли вона подивилася на мене, її личко набуло похмурого вигляду,а чоло прорізала пряма горизонтальна лінія.

- Свєто, - почала вона неквапом, - дійсно, чому б тобі не звіритися нам? Я не хочу вдавати з себе таку собі самозакохану дамочку, але… Чесно, де ти ще відкопаєш таких подруг, як ми? Мало того, що ми з величезним розумінням поставимося до всього, що ти нам розповіси, так ще й нікому не видамо. Скажи, Марин?

- Та звісно ж, - підтвердила Маринка. Молодші дівчатка одностайно кивнули, а Ася запитала: - Ну і чого ж ти тягнеш гуму, не розказуєш?

Моя відповідь була дуже простою:

- Тому що я не слинько і не тюхтійка, і всі свої проблеми звикла вирішувати са-мо-стій-но… Якщо, звичайно, вони не такого масштабу, що доведуть до кінця світу, - тут я спробувала всміхнутися, та вийшло в мене це якось нещиро. 

- ОК, а ти впевнена, що ця проблема точно такого масштабу не сягає? – Роза так примружила свої очиська, що мені стало боляче на неї дивитись.

Ну і що ж їм сказати? Якщо я розповім про те, що хвилює мене насправді, то одне в з двох: або вони заметушаться, як ті квочки, і почнуть причитати, ой, яка ж це велика бідонька, або ж (що більше в стилі прагматичної Марини) зневажливо пхикнуть і відкажуть, що сни – то маячня. І той, і другий варіант мене абсолютно не влаштовував. Тим паче, я хотіла вирішити ситуацію з Катею сама, це винятково моя відповідальність. А тому.. Цікаво, якщо я таке зроблю, то по моїй кончині мене віддадуть на поталу чортам? І я сама незчулась, як з моїх вуст зірвалося підступне:

- Не сягають.

Напруга враз спала з лиця подруги, і на нім засяяла усмішка.

- Ну то нам нема про що балакати. А краще все-таки зїсти всю цю смакоту, поки вона не згнила. – І вона махнула рукою на наїдки, немовби припрошуючи мене.

Зненацька, коли ми отак поговорили, я раптово відчула, що мені значно полегшало. Тому, на якусь мить забувши про екс-подругу і всі повязані з нею подробиці, я підхопила бутерброд і швиденько призволилася. Більше того дня ми про подібні речі не говорили, а провели час за розповіддю анекдотів та веселих побрехеньок.

…. Декілька годин потому. У кімнаті Світлани.

- Ну, то ти зможеш це зробити? – я злегка нервово поглядала на старшу подругу, чекаючи, якою ж буде її відповідь.

Так незвично було думати, що Агнеса вже студентка. Вона закінчила школу і успішно здала іспити на прийняття до київського університету імені Шевченка на факультет психології. Те, що вона обрала цей фах, при її здібностях було цілком очевидним. Саме тому я сподівалась, що лиш Загребельна може мені допомогти в цій ситуації. Цими днями вона приїхала до Львова у якійсь справі, а навчання мало розпочатись лише за кілька днів.

- Справа, я так розумію, стосується передбачення? – серйозно подивилась вона мені у вічі. Нервово зглитнувши, я кивнула. – В такому разі не проблема, зараз по-братськи та й почнемо.

- Слухай, а все таки я хотіла в тебе дещо запитати, перш ніж ми приступимо… - майже благально почала я. – Де Руслана? Що з нею сталося? З літа вона як у воду впала, жодних звісток від неї не чути. А ти ж, як-не-як, її найкраща подруга. Може, ти мені розповіси, що з нею та де?

Очевидно, що такий поворот подій абсолютно їй не сподобався.

- Руська заборонила мені сильно про це балакати. Але в принципі нічого критичного, можеш навіть не забивати баки. Принаймні Оксана Іллівна в курсі. А тепер просто сядь і забудь про це.

- Але чому?...

- По кочану. – Блакитні Агнесині очі люто зблиснули. – Військова таємниця, ясно? 

З вигляду дівчини було чітко помітно, що ця тема їй вельми не до вподоби. Тому я вирішила все таки повернутися до більш безпечного предмету розмови.

- Ну гаразд. Таємниця, так таємниця. Отже, перейдемо до ворожіння?

З цими словами складки на Агнесиному вродливому лиці миттю розправились, а вираз очей значно пом’якшав:

- Розумна дівчинка… А на чому тобі більше до вподоби? Кавова гуща, свічки, карти?

- Давай карти, - обрала я.

Загребельна підвелась з підлоги, вимкнула світло в моїй кімнаті, лиш запалила нічник( а надворі було вже по сьомій). Потім присіла назад, на пледик, що я спеціально розтягнула на підлозі.

- Це обовязковий ритуал, - повідомила вона мені. – До того ж, у кімнаті має бути тихо і жодного зайвого стороннього…

- А пупс нам не завадить? – обережно поцікавилась я. Тетянка, як завжди, мирно спала у колисці, час від часу потягуючись ручками уві сні.

Агнеса лиш махнула рукою, мовляв, ні. Потім обережно витягнула з кишені колоду карт – тридцять шість клаптиків з на диво тонкої матерії, подібної до шовку, - і з похмурим завзяттям почала їх тасувати.

Кілька хвилин у кімнаті панувала тиша. Відблиски довгих золотих кучерів гості якимсь моторошним світлом сяяли в темряві, і в такому вигляді Агнеса скидалась на відьмачку, що знай собі схилилася над своїм чаклунським начинням. Я з цікавістю спостерігала за її рухами, намагаючись не видати жодного зайвого слова.

Зрештою вона зупинилася, витягнула з колоди кілька карт, а решту поклала на місце.

- Отже! Червона дама та валет… - почала вона ніби в трансі. – Наразі тобі видається, ніби твої стосунки з партнером напрочуд світлі і гармонійні. Що ж, певний період так і триватиме, але… - З цими словами вона відклала червону парочку на бік і узяла до рук пікового валета. – Невдовзі у твоє життя постукається непроханий гість, що принесе тобі переміни на життєвому шляху. Але! Якщо він зустріне одну твою добру знайому, все зійде на лад і твої стосунки з другою половинкою будуть врятовані.

«Щось це все не надто правдоподібно… Коли це хлопці звертали на мене увагу?»

- Поїхали далі, - Агнеса взяла до рук ще дві карти – хрестову та бубнову вісімки. – Наразі скрізь, де б ти не була, тебе супроводжують дві постаті – біла і чорна. («Роза і Маринка»…) Прийде час, коли їм доведеться зробити нелегкий вибір стосовно дружби з тобою… Вони пройдуть перевірку на міцність, наслідки котрої будуть не найкращі – одна таки зрадить тебе, а інша, поборовшись з численним сумнівами, раз і назавжди доведе свою відданість.(« Я не хочу замислюватися про таке… В будь-якому разі мої подруги не є поганими.»)

- Що там далі?

- Далі, гм… Зустріч іще з однією давньою знайомою. У котрої зараз справи далеко не найкращі, і вона кардинально потребує твоєї допомоги. Тут-таки ти знову маєш вибрати, що для тебе важливіше – давні недомовки чи… можливо, життя небайдужої тобі людини, котре звалилося просто на твої плечі…

- Та ти що?!

- Власне, мене саму це трохи лякає… Ой… - вона підібрала карти і серйозно на мене глянула. – Оце-то веселе в тебе життя буде, подружко. Ти ж уже не дитина… мусиш нести за щось певну відповідальність і знаходити вихід з критичних ситуацій.

Такий поворот подій видавався моторошним. Думка про те, що хтось відвернеться від мене, видавалась непомірно гидкою.. Але Агнеса не може обманювати – за ворожіння вона б не бралась, якби не була впевнена в цій справі, я ж то знала її як облуплену. І аби відволіктись від неприємної теми, я поцікавилась питанням, що вже давно мене непокоїло:

- А що буде з Танькою? Зрештою вона заговорить чи ні?

Справді, вся ця неприємна історія з сестричкою мене непокоїла. Що, як вона стане інвалідом?

Та мої побоювання, на щастя, виявились марними. Ще раз добірно перетасувавши карти, Агнеса мовила:

- Ну, що ж… Зовсім скоро Тетянка заговорить завдяки одній чудовій події, що кардинально змінить її життя. – Закінчивши фразу, вона метким рухом підібрала карти з підлоги і акуратно склала в колоду. – Це ж всі питання на сьогодні, так?

- Так… - протягнула я.

Власне, прийдешні події змушували мене ледь моторошно здригатися – крім хіба що останньої. Хто це має відбити в мене Гліба? Невже історія Германа повториться і зі мною, як передрікала Маринка? І який це хлоп міг би накинути на мене оком – враховуючи те, що тринадцять років свого життя я вважала себе подібною до атомної війни?

Котрась з моїх подруг мала мене зрадити… Невже Маринка? Як там у казках пишуть – біле, чорне… А проте буквально кілька годин тому вони клялися мені у вічній дружбі і у тому, що ніколи мене не зрадять… Стоп. А може, це я їх зраджую тим, що буквально всі мої думки забиті Катею?(«Он, і сон той таки справдився…»)

Звичайно, якби обставини не повертались так несподівано, я б миттю сприйняла всі Агнесині слова на віру. Та… ні, я не хочу, щоб так сталося, не хочу!

- Агнесо, невже все це правда?

Якусь мить вона мовчала. Потім сказала:

- Свєт, ти ж віриш в астрологію? Знаю, багато людей нині вважають, що гороскопи – то ахінея. Тому таким людям ворожити не можна в принципі, бо це повернеться до них злим жартом. А тебе я занадто добре знаю, знаю, що ти довіряєш зіркам, тому тобі я змогла це довірити.

Стосовно ж того, правда це чи ні… Я дуже добре розбираюся в психології, і не один рік вивчала цю галузь, перш ніж обрати факультет. І зараз я вже точно не торочу з гарячки. Просто сприйми одну річ: ти подорослішала і вже давно не малятко. А дорослішання – це завжди випробування і перешкоди. Не все є так, як ти захочеш того, байдуже, які в тебе амбіції в житті. Ти вважаєш, ніби я завжди була легковажною вертихвісткою? Так, дитям я не раз втрапляла у пригоди, а проте зараз я знаю ціну найголовнішим в житті речам: родині, дружбі і коханню. Просто визначся, що для тебе в житті основне, і борись заради цього. Формально людину можна вважати мертвою тільки тоді, коли в її житті не залишилось нічого цінного. А тому памятай це і ніколи не здавайся.

… Погожі вересневі дні неквапливо зміняли один одного.

Власне, розходитися тут нема про що: уроки, домашні завдання, курси, прогулянки з подругами… Власне, розмірене життя типового чотирнадцятилітнього підлітка. Та наразі в ньому було ще дещо.

Перш за все, днями я ретельно прочистила «Фейсбук». На запит «Катерина Миронець» видало чимало відповідників, та жоден з них (принаймні, на мою думку) не був тією людиною, котру я шукала. Єдині з даних Каті, що я їх знала напевне – це ПІБ, місце народження та вік: чотирнадцять років. Я не мала ані приблизного уявлення, яка на вигляд Катя тепер, коли вона виросла, ані поточного місця її проживання, ані номеру навчального закладу. А з таким обсягом інформації, ясен пень, на багато не розраховуй.

Крім того, я отримала запит у друзі від незнайомої людини. Підозрілий типок на імя Юрій Клименко пропонував свою дружбу. Якщо пройтися по його сторінці, то ставало ясно, що проживає він в Києві, так само, як і я, віком 14 років, а найголовніше… якщо мене не обманювали пам'ять та зір, то, судячи з його заставки, це було те саме «дитя терористів», з яким Гліб встряв у бійку біля Палацу. Теж мені!

Звичайно, запит на дружбу я миттю видалила. Не вистачало мені ще якихось пришелепкуватих в знайомих. 

А більше наче нічого такого підозрілого не сталося. До того ж, я ретельно обміркувала нещодавні розмови з дівчатами і постановила собі: хочу я знайти Катю – я її знайду. Зраджувати своєму серцеві, котре наполегливо штовхало мене до такого кроку, я не збиралась. Але також ставити хрест на своїх подругах, котрих я знаю вже не один рік і які у мене дуже хороші, теж не випадало. Тому слід було все таки відкласти це питання на потім, а наразі трошки більше приділити уваги навчанню та тутешнім друзям. Все ж таки не кінець світу.

Але ж.. Катя, Катя… Не вдавалося стерти з памяті це ймення. Під впливом нещадних думок, що загнуздали мій мозок, я написала таку поезію:

У памяті моїй наразі ти

Лиш спогадом яскравим залишилась.

Багато часу встигло вже пройти,

Але такі, як ти, ще не зустрілись.

Я очі твої бачу у думках,

Відлунює твій голос в сновидіннях.

Можливо, це іще не повний крах?

Можливо, є надія на спасіння?

Ти пригадай: осіннім теплим днем

Так любо в ігри різнії ми грались,

Позбавлені дорослих тих проблем,

Ми, діти безтурботнії, сміялись.

Напевно, позабула мене ти,

А я тебе ще й досі памятаю.

І знаю, що колись тебе знайти,

Я точно зможу. Ти ж найкраща, знаю!

Ну якось ось так. Не позбавлюся я все таки тих почуттів, що нагрянули так раптово.

А ще зі мною протягом цих днів відбулась одна дивна зміна… Якось, глянувши у дзеркальні дверцята домашньої шафи, я несподівано охнула. Це вже була не та простенька Свєта Подільська позаторішньої давнини. Мало того, що за літо я підросла на декілька сантиметрів, у мене з’явились дівочі форми, так ще й… волосся відросло вже нижче спини і вились розкішними кучерями, що вже тепер були красивого забарвлення іржі. Обличчя наче теж стало якимсь іншим.. Більш впевненим у собі, жіночним. Носик випрямився і тепер гордо дивився вперед. Рудуваті вії погустішали і тепер надавали очам трошки млосного погляду. А самі очі! Раніше вони були просто голубуватими, а тепер… Стали густо-синіми, ніби морська вода. Ніби сапфіри. Я навіть не уявляла, що колись зможу так красиво виглядати.

То що там Агнеса говорила? Що хлопці за мною табунами бігатимуть? Власне, марнославством я не страждала ніколи, але тепер, задоволено дивлячись на своє віддзеркалення, не кривлячи душею, я мусила відзначити, що щось таки у її словах було.

… То був один із тих спокійних днів, що випадають доволі рідко і тим більш цінні. Стояла остання субота вересня, на місто опускався приємний підвечірок. Небо за вікном було приємного бузкового забарвлення – літо ще не встигло забутись остаточно, тому майже сьому вечора можна було вважати ще білим днем.

Ми проводили час в нашій дівочій кімнаті – я, Софія, та Тетянка. Поки я тримала меншеньку сестричку на руках, забавляючи її брязкальцями, наша старша збувала час за читанням конспектів. Нині на Соню чекали важкі часи – одинадцятий клас, підготовка до іспитів, прийдешній переїзд до Києва, - а на відміну від мене, сестра ставилась до цього абсолютно серйозно і тому починала готуватися вже зараз. За її словами, на неї чекало велике майбутнє.

Враз вона відклала зошит. Погляд її зробився замисленим. Тоді звернулась до мене:

- Може, глянемо щось по телику, га? Трошки нудно, як на мене.

Власне, від такої думки я б не відмовилася. Це мало би бути корисно і для Тетянки – адже спостерігаючи за людьми в телевізорі, сестричка швидше б навчилася говорити.

Узявши до рук пульт, я увімкнула телевізор і стала перемикати канали. Уважно слідкувала за реакцією сестри, котра давала мені знаки, чого вона хоче. Зрештою, коли я дійшла до каналу СТБ, вона зупинила мене жестом:

- Ось тут. Саме нині новий сезон Ікс-Фактору починається. Було б цікаво глянути. Уявляєш, змінили весь склад журі? Мені вже невтерплячки побачити, хто це буде.

Ця інформація мені абсолютно ні про що не говорила. Раніше цю програму я бачила лише краєчком ока, і склад суддів там лишався незмінним – Ігор Кондратюк, співачка Йолка, Серьога та Сергій Сосєдов. Але подивитися на співочих талантів країни було б цікаво – за натурою естетка, я поважала будь яких людей, котрі тягнулися до творчості.

На екрані загорілися перші кадри, пропливали люди, міста. Зрештою з’явився новий ведучий – Андрій Бєдняков, котрий привітно звернувся до глядачів, і повідомив, що нині вся країна шукає справжніх талантів.

Я спантеличено глянула на сестру:

- А що, проект змінив ведучого?

- Так, - кивнула Соня, - Марченко тут вже більше не працює. І добре, нічого сепаратистам на нашому телебаченні робити.

… Зрештою на екрані відбилась та сама сцена павільйону, у якому проходили зйомки. Позаду сцени була велика стіна з кольоровою літерою Х, трошки далі від сцени – чотиримісний суддівський стіл, а за ним, безперечно, глядацький зал. Все виглядало вельми перфектно і вишукано. Несподівано Х-Стіна почала розсуватися… Зрештою, коли вона це зробила, на сцену вийшло четверо людей – троє чоловіків і жінка, поява котрих викликала у залі справжнісінький ажіотаж. Ще б пак! Це були справдешні суперстар нашого шоу-бізу, чиї хіти були у всіх на вустах.

Єдина представниця прекрасної статі цього колективу – Анастасія Каменських, учасниця відомого гурту «Потап та Настя». Струнка, з копицею розкішних чорних кучерів, з меткими карими очима, вона, як завжди, була в прекрасній формі. Для більшості українських дівчат-підлітків вона – приклад для наслідування ( між іншим, визнана однією з найвродливіших жінок України), а її гумористичного жанру пісні у ще в минулому десятилітті гриміли з усіх радіостанцій. Зараз же вона чекала на майбутню справу з азартом, мовби вже знала, що саме вона віднайде майбутнього переможця.

Ліворуч від неї – Дмитро Шуров, відомий рокер, і колишній учасник гурту «Океан Ельзи», також автор саундтреку до відомого вітчизняного серіалу «Слуга народу». Поруч із ним – низенький, присадкуватий Андрій Данилко, більш відомий як Вірка Сердючка, проте нині він був в своєму звичному образі. Багато кому було відомо, що, зокрема у Нацвідборах на Євробаченні Данилко був дуже строгим суддею, і, певне, цього разу так само поставиться до своєї місії з якнайбільшою серйозністю.

А от четвертий суддя… Певне, ледь забачивши його, жіноча половина залу охнула і зомліла. Справжнісінький серцеїд нашого шоу-бізнесу – високий, з довгим білявим волоссям та блакитними очима, - не хто інший, як сам Олег Винник. Так уже було заведено, що від нього мліла вся слабка стать, незалежно від віку, сімейного стану, ба навіть вподобань у музиці… В тому числі і моя сестра. 

Тим часом під бурхливі оплески залу судді підійшли до столу і зайняли за ним свої місця. Шоу розпочиналось.

Моя сестра з цікавістю спостерігала за тим, що відбувалось на екрані.

- Ну, і як тобі ця компанійка? – захоплено мовила вона. – Однозначно, в них будуть суперські команди, це точно. На цей сезон ТАКІ черги стоятимуть…

- Ну, щодо цього я не думаю, що в тих учасників буде аж таке прагнення співати, - завважила я. – Черги-то стоятимуть… І я навіть здогадуюсь, до кого… Зірвали хайп, нічого сказати.

- Та що ти там розумієш! – вигукнула сестра, миттю спаленівши. У відповідь на її реакцію я лиш засміялась і простягнула мізинець на знак примирення. Ні, я насправді нічого такого не думаю, але часом приємно було з неї покепкувати.

Тим часом перші півгодини передача тривала, як це й мало відбуватись: приходили учасники, співали, а судді виносили вердикт і говорили «так» чи «ні». Та коли вже минув деякий час, несподівано одна з учасниць привернула мою увагу…

Висока темноволоса дівчина, гарної статури, на вигляд студентського віку одразу впала мені в очі. Не могла я позбутись почуття, що десь її бачила… Та коли вона повернула обличчя до камери…

- Руся?! – охнула я.  Крадькома глянула на Софію – та була приголомшена не менше за мене. Невже це і був той самий сюрприз, котрий готувала нам сестричка?! Ну і як я могла про це не здогадатись?

Тим часом Руслана давала інтерв’ю стосовно мети, за якою вона, власне і прийшла на проект:

- Я займаюсь музикою та співами з п’яти років. Я відчуваю, що це – моє покликання, і саме тому я тут. Моєю дитячою мрією є пов’язане зі сценою життя, і я хочу радувати людей своєю творчістю. Я глибоко переконана в тому, що саме Ікс-Фактор допоможе мені стати на крок ближчою до своєї мети!

- А до кого б з наших зіркових суддів ви хотіли в команду? – поцікавилася журналістка. На що Руслана цілком впевнено відповіла:

- Я дуже поважаю зірок нашої естради, котрі своєму ремеслу віддаються на всі сто. Знаю, чиєю б підопічною я не стала – кожен з них навчить мене своїй особливій фішці, а час точно не буде згаяний дарма. Тому для мене це не вельми принципово.

І ось – ті самі кілька секунд, протягом яких Русланка через маленький коридорчик виходить на сцену. За кулісами її підтримували – хто б сумнівався! – тітка Оксана та Агнеса. Парадоксальним було те, що нині колишня шкільна шибайголова помітно хвилювалася.

- Як думаєте, чи пройде Ваша донька до наступного туру? – звернувся Бєдняков до моєї тітки, на що вона відказала:

- Ми впевнені, що журі прийме правильне рішення щодо таланту нашої Русланочки.

… Тим часом моя двоюрідна сестра вже стояла на головній сцені країни. Коли я пильніше придивилась до її обличчя, то зауважила одну річ – на її обличчі не було жодної складки, що бодай трошки видавала б хвилювання. Ох, мені б сестриччині нерви! А хоча… можливо, справа зовсім не втім. Кажуть, що в той момент, коли людина займається улюбленою справою, вона почувається, мов риба у воді.

- Доброго дня! – гречно привіталась вона з журі, ті так само відповіли. Увесь квартет дивився на неї оцінювально, з легкою цікавістю в очах… а втім, вони так дивляться на будь-кого. Русланка для них не краща і не гірша за решту дві тисячі – в принципі, звичайна пересічність.

- Що привело Вас, панночко, на цю сцену? – сліпучо посміхаючись, мовила Каменських. 

Нітрохи не вагаючись, Руслана відказала:

- Те ж саме що й будь-якого іншого учасника… Бажання стати відомою і досягти значних успіхів у кар‘єрі співачки.

Суддівська четвірка перезирнулася. Зрештою, після кількахвилинної паузи озвався Винник:

- А що ж саме, пані Руслано, ви маєте на увазі під словами «досягти успіхів у кар‘єрі»?

На якусь мить сестра замислилась. Тоді мовила:

- Хочу виправдати звання України як найспівочішої нації… Хочу, щоб люди приходили на мої виступи і йшли з них із задоволенням… Власне, просто навіть хочу зробити свій внесок в українську музику.

Здається, такого відповідь цілком задовільнила суддю. Тоді він спитав:

- Гаразд… І чим же сьогодні Ви нас порадуєте на цій сцені?

- Почнемо з найголовнішого, - одразу пожвавішала Руся. – З української народної пісні.

І от – у залі запалали прожектори… Моя сестра піднесла до вуст мікрофон і почала співати. Пісню вона виконувала гарним, від природи чистим альтом. Її дивовижно красивий тембр одразу надав мелодійності пісні, і не було в її виконанні бодай малесенької фальшивої нотки. І взагалі це було настільки зворушливо, що навіть я, сидячи перед екраном телевізора, відчула, як по мені проходять цілими табунами мурашки.

Три хвилини, в які слід було вкластися, спливли… І от Руслана завмерла на сцені, чекаючи вироку суддів. Після чого Каменських озвалася до режисури:

- Відімкніть, будь ласка, мікрофони, ми хочемо переговорити між собою.

Після того, як дана дія була виконана, судді про щось зашепотілися. Було помітно, що моя сестра сильно нервує – пройде вона чи ні? Кілька разів на екрані спливали стурбовані лиця тітки Ксені та Агнеси. Зрештою, коли мікрофонам знову надали звук, заговорив Данилко:

- Пані Руслано, нам дуже сподобалось ваше виконання – одразу видно, що у Вас є й талант, і бажання відповідально працювати. Отож… від усіх нас Ви отримуєте чотири «так».

- Дякую… справді, дуже дякую, - відказала та приголомшено.

Опісля того показали сцену за кулісами, де щаслива Русланка обіймалась з «групою підтримки» і крізь сльози говорила на камеру:

- Я щаслива, що мені таки вдалося підкорити цю сцену. Я буду багато працювати і доведу, що спроможна стати гідною виконавицею!..

… - Ну, і як тобі? – озвалась я до Соні, після того, як вимкнула телевізор. – Я й навіть не здогадувалась, що все ось так повернеться…

- Чесно кажучи, це вражає, - зізналась моя сестра. – Русланка… Вона напрочуд талановита і в неї дійсно попереду велике майбутнє. Вона гідна того, аби пройти на Ікс-Факторі далі!

- Ю-я-а? – раптом почулося просто в мене під рукою, від чого я аж підскочила.

Протягом усієї програми крихітка Тетянка уважно стежила за персонажами шоу, а тепер… ледь розгублено перебираючи ручками, вона лепетала щось – і це цілком очевидно, намагалася вимовити ім’я нашої зіркової сестрички.

- Ю-я-а… - знов пробелькотіла Танечка, цього разу – цілком виразніше.

Заціпенілі, ми витріщались на нашу мініатюрну сестричку, котра після трьох місяців життя зрештою почала говорити! І першим її словом стало не «мама»! Це було б вражаюче, якби я несподівано не згадала маленьке пророцтво Агнеси: саме завдяки одній незвичайній події Тетянка зрештою почне говорити.

… - Ти думаєш, це все чесно? – невдоволено чмихнула Роза під час великої перерви у понеділок. – Усе наше ТБ – це суцільна продажність. Без бабок туди ніхто не проходить, я тебе запевняю.

Марина невдоволено насупила брови на таку репліку. Я, однак, завважила:

- Поясни, будь ласка, по людськи, що ти хочеш цим сказати.

Наша русява подруга ледь закусила губу.

- Гаразд, я вам розтлумачу. Знаєте такий вислів «піпл хаває»? Що в перекладі означає, що люди готові сприймати лиш ту інформацію, котру щедро пихають їм в мізки усі сучасні медіа, тобто абсолютно невідфільтровану. Як думаєш, чому зараз так багато талановитих виконавців тупо пролітає, а на екрані світяться самі лиш фріки? Бо всім керує бабло! І це не вигадка, це реальні спостереження! Хочеш, відкрию тобі велику таємницю, чому твоя сестричка пройшла? Та якби не матуся-багатійка і добра хрещена фея, чорта лисого хтось би там вихвалявся про «надзвичайні вокальні здібності»! – сердито сплюнула вона. – Добре їй говорити – мати респектабельні звязки, шикарних спонсорів, от і лазить собі, куди хоче!

Та враз моя рука здригнулася, і… ну ви самі все зрозуміли.

- Ти би відфільтровувала свій базар, дитинко, коли мова йде про мою сестру! – я аж пашіла від люті. – Ретельно дібрана інформація? Що ти таке верзеш? Невже ти думаєш, що я за чотирнадцять років не встигла вивчити, яка ця людина має вдачу?

Сердито сопучи, Роза потерла забите місце. 

- Вважай лиш, Подільська, що невдовзі такими темпами ти заробиш собі репутацію істерички, - похмуро кинула вона. – Якщо вже ти мислиш мозком дворічної дитини, то це винятково твоя проблема. Хто ж винен, що ти вперто не хочеш роззувати очі. – з цими словами вона розвернулась і чкурнула геть.

- Явно, недорозвинена, - завбачливо мовила Марина.

© Ангеліна Пилипенко,
книга «Заплутана історія кохання(2)».
Розділ сьомий. День народження Світлани. День, повний сюрпризів. Хто ти, дитя терористів?
Коментарі