ОКР
Формування "Я"
Теорія особистості Зігмунд Фрейд
Теорія особистості 2/3
Теорія особистості 3/3
Реакції
Особистість
Розмова із собою
Не мовчіть
Синдром хронічної втоми
Зізнання у почуттях
Страх нового
Планування часу
Швидка слава
Агресія
Бодіпозитив у негативі
Трохи про депресію
Рожева ретроспекція
Вчитися?
Я концепція
Криза
Почни ранок не з кави
Професія
Любов до себе
Гра
Синдром хронічної втоми
- Ви вважаєте себе трудоголиком?

- Ні? Що ж, я можу пролити на це дещо іншого світла.

Ми вважаємо себе лінивими у багатьох випадках нашого життя, хоча не розуміємо, що лінь - це не погано. Дитині з малечку розповідають, що лінь - це плід розпещенності, дурного виховання і спадковості. Але це не так!

Лінь - нормальна реакція нашого організму. Хоча деякі медики можуть казати, що лінь - це хвороба, але не зовсім так, - це її симптом. Не у поганому значенні, що вас треба госпіталізувати або виключити з соціуму, а з тієї позиції, що вам потрібна хоча б невеличка допомога спеціаліста або самостійно зроблений акцент і намір допомогти самому собі.

Школа, кружки танців, музики, малювання, купа домашнього завдання, підготовка до контрольних робіт, тестів, ДПА, ЗНО, до цього домашні зобов'язання перед батьками, бажання мати налагодженні стосунки з друзями, - на все це має бути час! Але на дню тільки 24 години: 8 мають бути зайняті сном, десь 8-9 зайняті школою, десь 2-4 години на домашне завдання, якщо брати максимальні показники, то в нас залишається 3 години вільного часу, година вже відходить на їжу, спілкування з батьками і малі дії, ще година на приведення себе до нормального стану: душ, миття голови, чищення зубів і т.п. . Невже в нас залишилась лише одна година на те, щоб бути собою і виконувувати свої забаганки, а ще десь у цьому графіці існують кружки та профільні підготовчі зайтяння. Математично щось не виходить прозоро зрозуміти де дитина бере ще декілька годин або вона зникає з часового простору? Що це? Ви чуєте, як лунають ці слова?

- Труууу....дооооо...гооо....лізм! - який ви навіть не самі собі обрали. Вже з малечку вас привчають до того, щоб бути трудоголіком, а після того, як натискається "веселий" клапан, людина "вимикається".

Як же виявити у себе синдром хронічної втоми?

Постійна в'ялість, небажання щось робити, відчуття глибокої втоми, відсутність мотивації, дратівливість, розсіяність - це найпоширеніші симптоми. До цього стану, якщо він затягується надовго, можуть додаватися вже більш складні ситауції: думки о смерті, прокрастинація, панічні акаки, тривожність. Саме такий стан може довести людину до депресії, яка буде, як цунамі, яке повністю затопить місто - людину. 

- Впізнали себе? Кажіть чесно!

Наразі повернемося до лінощів, чому це тільки симптом? Коли людина постійно знаходиться у вихрі справ без права на відпочинок, що визиває стрес, а надалі ще й утворюються стресові ситуації, це починається повний цикл обороту трудоголіка у природі, який не може сам собі надати слово "стоп", а що може зробити організм?

-Що може повністю спиниту будь-яку працю?

- Лінь і небажання щось робити, повне зникнення ентузіазму і сил.)

- Тепер зрозуміло, чому лінь тільки симптом?

Якщо немає перерви, людина виснажується і робота у постійному стресі може викликати безсонню, гіпертонію, порушення роботи серця, шлунка, швидке старіння шкіри, але не дивлячись на це, вона продовжить свою погоню.

Частенько буває, що такі люди сам себе підтрунюють до справи: "Я маю отримувати більше ніж інші", "Я  маю це зробити, я дуже лінивий", "Я нічого не вартий, якщо я нічого не роблю", "Мені соромно за те, що я сиджу без діла, я маю встати і щось робити", "Я маю більше прикладати зусиль".

Трудоголікі - люди, які намагаються пробігти марафон без підготовки і ще й виграти, але навіть у цьому спорті "бігуни" мають розподіляти свої сили відповідно до їх можливостей та дистанції.

Ще одна з причин хронічної втоми - недосипання, а це причина апатії та постійної втомленості,ви маєте розуміти, що все взаємопо'язано і має бути режим, якого ви будете дотримуватись. А трудоголіки за відсутністю часу на себе можуть використовувати час виділений на сон, що і розпочинає цей ланцюг нескінченності.

Ще лінь може викликати відсутність фізинчих навантажень, так-так, треба частіше піднімати свою дупцю і хоча б під ритми "шакіра-шакіра" протанцювати хвилинок 20 божевільного танцю. Фізичні навантаження - це дісципліна, яка приносить забагато користі, портібно хоча б раз почати.

Фізичні навантаження на регулярній основі можуть вам допомогти нормально функціонувати, чудово буде, якщо ви станете виходити на прогулянки,найголовніше - почати, бо це і найскладніше.

Якщо ви виключення з правил, ви добре спите, багато відпочиваєте, то скоріш за все ви займаєтесь не тим, що вам подобається або перегоріли до своєї справи і маєте пошукати шось інше, щоб підвищити свій ентузіазм і вийти зі стану глибокого смутку.

Лінь також як захист від усього, що може змінити життя, так лінь - це наклеп інших людей, які потребують постійної дії. Небажання приймати рішення, це також у своєму розумінні - лінь, небажання виходити в соціум - лінь, бо все це має вплив на вас і ваше життя.

- І що ви маєте з цим робити?

1) розберіться що не подобається вам у вашому житті, постарайтеся це змінити або зменшити час, який ви вкладаєте у це діло, якщо це вимушена робота, то використайте уяву, щоб щось на цій роботі приносло вам задоволення або розважало;

2) нормалізуйте сон, знайдіть для себе шляхи до засинання;

3) начніть займатися спортом, частіше виходити безтурботно гуляти;

4) знайдіть собі хоббі, частіше проводьте час з друзями, приємними для вас людьми;

5) візуалізуйте свій розклад, більш структуровано розподіляйте свій час, давайте більше часу на відпочинок;

6) мандруйте;

7) ви маєте потрохи боротися з цим станом, але не примушуючи себе шантажуванням чи порівнюванням, не коріть себе за відсутність дії, у вас завжди ма бути список того, що ви маєте зробити, щоб не було дедлайнів які також це спонсують, робіть це за графіком, щоб не бігти потім поперд батька в пекло;

8) надавати собі більш позитивні установки, дивитися та прослуховувати більш кумедрні і легкі фільми, музику.


Питання до вас:

- Чи готові ви змінювати своє життя?

- Чому ви потрапили у таку ситуацію хронічної втоми?

- Чи допомогла вам стаття? Знайли себе у ній?



Поділіться своєю історією у коментарях! Може саме ваш випадок запустить випуск нової глави, не бійтеся писати свої особисті переживання, а якщо соромитесь, пишіть у особисті повідомленя.

Допоможіть проекту просуватися коментарями і вподобайками!



© Ліса ,
книга «Поговори зі мною».
Зізнання у почуттях
Коментарі