Пролог
Розділ 1. Хештег
Розділ 2. Історія
Розділ 3. Рішення
Розділ 4. Ілля
Розділ 5. Замовник
Розділ 6. Команда
Розділ 7. Місце
Розділ 8. Підготовка
Розділ 9. Нюанси
Глава 10. Корегування
Розділ 11. Дядько
Розділ 12. Минуле
Розділ 13. Обмін
Розділ 14. Контрабанда
Розділ 15. Подарунок
Розділ 16. 14 грудня (10:00 – 14:00)
Розділ 17. 14:00 – 15:00
Розділ 18. 15:00 – 16:00
Розділ 19. 16:00 - 16:45
Розділ 20. 16:45 - 17:30
Розділ 21. Патруль
Розділ 22. Ностальгія
Розділ 23. Дорослий
Розділ 24. Ведучий
Розділ 25. Фініш
Епілог
Розділ 6. Команда

Вхідні двері за мною зі звичним скрипом зачинилися, а долонь на автопілоті натиснула на вимикач. Дім милий дім. Невеликий коридорчик з вмісткою та майже новою шафою-купе, гачками для курточок та старовинною тумбочкою під взуття, освітила одна скромна лампочка на шістдесят ватів. Друга давно перегоріла і мешканці цієї квартири забувають купити нову. Ну, як кажуть, коли оса вжалить, робоча лампочка полетить, настане непроглядна темрява, тоді й купимо нові джерела життєдайного світла. І то! Почнеться суперечка, хто найчастіше користується цією лампочкою і за чий рахунок купувати нову. Через це іноді мені здається, що Гречаний Данило Арнольдович наш родич, бо незрозуміло, кому з усіх нас ярмолка йтиме більше.

Акуратно знявши черевики, намагаючись не забруднити доріжку під дверима, я повісив куртку на гачок і пройшов на кухню. Посуд знову був не помитий, будь-якого іншого разу, я б вимив його, але не зараз.

Сівши за стіл, я обхопив обличчя руками та сумно зітхнув. Цьому подиху, наповненому вселенським сумом, позаздрив би будь-який оскароносний актор.

— О, Штірліц, а вас я попрошу залишитись! — почувся задерикуватий голос тата з іншої кімнати.

Я підняв голову і збирався вже вигукнути у відповідь, але несподівано відчинилися двері у ванну і Міла мене випередила:

— Сімнадцять миттєвостей весни.

На кухню зайшов тато, у своїх незмінних домашніх синіх трениках з відвислими колінами та сірою майкою, що обтягувала чимале пузце. Але, хоч гардероб і був домашній, своє чорне, проте рідке волосся він ретельно зачесав на лівий бік. Напевно, йому скоро на зміну виходити. Він у нас завідувач складу на чайній фабриці. Посада не так щоб дуже висока, але на роботу він завжди вбирався, як на парад: випрасовані стрілки на штанях, начищені до блиску туфлі, випрасувана сорочка, піджак, що пахне одеколоном.

— О! Мілаша молодець, а ти тормоз! — мені прилетів легкий потиличник. — Чого такий похмурий?

Ну ось, як завжди, незважаючи ні на що, у нього оптимізм лізить з усіх щілин. Начебто й не було сварки та ми не кричали один на одного, роблячи акценти на найболючіше для кожного.

— Та щось я походу вліз туди, куди б не варто.

— Шуро, скільки вам треба грошей? Сто рублів! Ні, стільки вам треба для повного щастя? — добродушно спитав тато, плюхнувшись на табурет, у якого від таких перевантажень аж ніжки затріщали.

— Дванадцять стільців, — знову випередила мене сестра, вийшовши з ванни. Вона цілеспрямовано перемістилася до холодильника, відчинила дверцята, дістала молоко і зробила кілька ковтків.

— Золоте теля, — сказав я свою відповідь.

Міла показала мені язик, при цьому тряхнувши головою з боку в бік, так, що русий чубок, звично лежавший рівно, закинувся на правий бік. Я, за звичкою, показав язик у відповідь. Міла вдоволено усміхнулася, зробила ще пару ковтків і поставила пляшку назад у холодильник. Від смикання головою її невеликий хвіст на маківці розпустився, але вона ніби й не помітила цього.

— На превеликий жаль, тут уже не в грошах справа.

— Та господи! Малий, знайди ти вже собі нормальну та стабільну роботу за фахом! Тобі вже двадцять шість, а ти все плаваєш як дещо деінде, — нависла наді мною сестра, вставши за спиною.

— Ага, вставати о сьомій ранку, робити те, що не подобається, ненавидіти все живе, ще й отримувати за все це копійки.

—Так, малий, а що ти хотів, доросле життя воно таке, — сестра потріпала мене за волосся і пішла в іншу кімнату.

— Про будинок на колесах щось чути? — запитав тато

— Поки ні.

— Я ось що скажу: якщо в тебе якісь проблеми, то клич свого хитрозробленого і Стасика заодно прихопи, щоб без діла не тинявся, і подумайте разом. Як то кажуть, такі питання, дорогий посол, з кондачка не вирішуються. Нам треба порадитись з товаришами, зайдіть на тижні. А якщо буде потрібна моя допомога — ти ж знаєш, я тут як тут.

— Та знаю, — посміхнувся я.

— Тож не сиди, проблеми самі не вирішуються! Чеши давай!

— А поїсти в цьому будинку мені дадуть?

— Ну, якщо щось знайдеш, їж.

І отак завжди з татом. Як би сильно ми не лаялися, наступного дня він все просто ігнорує і продовжує жити далі. Як у нього так виходить? Хоча, чого це я тут у думи вдарився, він має рацію, час іде, треба ворушитися, під лежачий камінь Боржомі не ллється.

Через двадцять хвилин я вже сидів на високому стільці за барною стійкою у нашому улюбленому барчику, який я називаю Столовкою. Ну, а як ще назвати довгий коридор, у якому є лише барна стійка метрів на п'ятнадцять, високі стільці та три бармени? Прям як на видачі в якійсь столовці. Добре, що хоч не треба з розносом цією стійкою їхати від початку до кінця, походу вибираючи їжу та питво.

До мене підійшов типовий для сьогоднішній реалій бармен — зализаний чубчик, поголені скроні, акуратно підстрижена борідка, руки в татуюваннях.

— Мені, як завжди, і курячі крильця в медовому соусі.

Бармен усміхнувся, взяв келих, підкинув його в повітря, спритно зловив і почав наповнювати світлим пивом.

Я навіть у телефон залипнути не встиг, як почулися дзвіночки, що висіли над вхідними дверима. Я обернувся на звук. А ось і прибула кавалерія. Грек, а за ним, як завжди, трохи сутулий, худий і високий, вищий за нас на голову, Дрищ.

Дрищ, він же Стасик, син найкращої подруги моєї покійної мами. Нам із Греком завжди давали його на додачу з самого дитинства. Як видно, із роками нічого не змінилося. Галина Петрівна так само думає, що я дуже сприятливо впливаю на її безглуздого сина і щоразу радіє, як шалена, коли я йому підкидаю роботу, або беру з собою.

Тільки но прибулі повісили курточки на вішалку біля входу, підійшли, ми з кожним обмінялися рукостисканнями та вони сіли за барну стійку по обидва боки від мене. Ну, тепер можна і подумати. Бармен поставив запітнілий келих світлого пива з часточкою лимона і теж привітався з моїми друзями.

— Мені як в Альоші та горішків, — кивнув Грек у бік келиха.

— А мені просто води півсклянки, — гугнявим голосом протягнув Дрищ.

Бармен кивнув, потім підняв руку, показав на свій біцепс і заперечливо помахав головою.

— Ага, все ніяк не хоче рости, але я ось прикупив новий протик, подивимося як піде, — відповів Дрищ.

Бармен показав великі пальці нагору і взяв у руки чистий келих. Я тим часом відпив ковток і блаженно заплющив очі. Як же добре.

— Ну що, навіщо ти так терміново зібрав команду молодості нашої? — задерикувато запитав Грек.

— Завдяки твоєму ідіотизму я тепер ведучий-організатор, і ми маємо перше замовлення.

— То це ж взагалі вогонь! Значить ти мені й винен ще. Ех, Альошко, вічно ти ідіотизм із геніальністю плутаєш. Хто замовник?

— А нашої згоди на цю справу ти навіть не питатимеш? — озвався здивовано Дрищ.

— А ти проти?

— Ні.

— Та хто ж замовник? — мало не вигукнув Грек.

— Тесак, — спокійно промовив я і зробив ще кілька невеликих ковтків.

— Який Тесак?

— Ти знаєш багато людей з таким прізвиськом?

— Той самий? — щиро здивувався Грек і показав вказівним пальцем вгору.

— Ага, той самий.

— Тоді в мене напрошується цілком логічне та закономірне питання. Якою є оплата наших послуг?

— Тебе справді тільки це хвилює?

— Ну, звичайно.

— А те, що він нам може переламати ноги, якщо йому щось не сподобається, тебе не хвилює?

— Тоді я тим більше хочу дізнатися про ціну ризику.

Бармен поставив на стіл ще один келих зі світлим і часточкою лимона та наполовину повну склянку води.

— Два твої місячні оклади продавця нічних горщиків.

— Ну! Ось! Гроші усьому голова. Плюс і полівувати можемо, якщо корпорат великий. Давай подробиці, — Грек хитро посміхнувся і хильнув пива.

— Стривай. Мені грошей не треба. Купиш мені місячний запас протика та нові кроси. Тільки оригінали! — несподівано промовив Дрищ, насипаючи у воду білий порошок із чорного пакета.

— Без проблем.

— Козирно!

— Та пофіг! Ну не томи ти вже! Давай розповідай подробиці, — нетерпляче вигукнув Грек. — Хоча стоп. Ми ж на роботу групи за такого розкладу не забиваємо? Ми намагаємося поєднувати івент-агенство Олексія Соловйова та групу «Доктор Пеппер», я правий?

— Правий. Намагатимемося поєднувати.

— Чудово, тоді давай подробиці корпорату.

Я дістав із кишені конверт і кинув його на стіл.

— Це що?

— Це на пошук мого будинку на колесах.

— А-а-а! Зрозумів, — Грек узяв конверт, склав його навпіл, підозріло озирнувся на всі боки, і відправив у задню кишеню джинс.

— Так, ну, погнали. По-перше, це корпоратив на шістдесят осіб, і нам потрібно знайти місце.

— Можемо пробити клубець, у якому ми минулого тижня виступали, якраз можна зручно розташувати шістдесят людей, гарна акустика та непогані офіціанти.

— Греку, ну ти у своєму розумі, це дуже серйозні люди, їх не можна в той уриганський клуб, треба щось солідніше.

— О, у мене мамина знайома працює в їдальні університету, може пробити. — зненацька подав голос Дрищ.

Я здивовано глянув на нашого худого товариша, Грек теж був шокований такою заявою, а Дрищик як ні в чому не бувало потягував протеїновий коктейль через велику трубочку.

— Можна я спочатку оголошу весь список того, що нам треба, а потім розпочнемо обговорення?

— Без б, — усміхнувся Грек, Дрищ показав великий палець угору.

— Чудово дякую. І так, нам потрібне місце на шістдесят чоловік, я буду вести...

— Альош, ти звичайно мій друг і таке інше, але поклавши руку на серце, твої лінгвістичні особливості нашого говору можуть звести в могилу це саме серце аристократа, - перебив мене Грек.

— Можна! Я! Закінчу?

— Так-так, звиняй. Ти в нас біг бос, — Грек замовк і відпив із келиха.

— Місце є, ведучий є, потрібен діджей…

— Я можу, — перебив мене вже Дрищ, дістаючи з рюкзака судочок з курячою грудкою та рисом, хоча він ніби без рюкзака був.

— Ти? — здивувався Грек.

— Я.

— Дрищику, ти лайно з лопатою то не плутай, це не шкільні танцюльки, там поставив Дискотеку Аварію і всі щасливі, а тут треба вчасно фончик пустити, десь голосніше, десь тихіше, десь ліричніше, відчувати треба ведучого.

— Взагалі не бачу проблем.

— Алло! Пацани! Чи можна я закінчу?

— Так, так, звичайно. — Грек знову приклався до келиха.

— Місце, ведучий, діджей, апаратура, фотографи, відеографи, шоу-програма і найголовніше — тематика вечора. — я замовк, даючи зрозуміти, що тепер можна сказати.

— А якісь вказівки були? — уточнив Грек.

— Ні. Замовнику начхати. Начебто бюджет шалений і руки розв'язані, але якщо прогадаємо і Тесак залишиться незадоволеним — мені хана. Причому у прямому сенсі.

— Слухай, а може, я дядькові брякну, він нам…

— Ні! Обійдемося без твого дядька.

— Оскар! — зненацька видав Дрищ.

— Що Оскар? — перепитав Грек, роздратовано закочуючи очі до стелі.

— Ну Оскар! Усі люблять Оскар. Червона доріжка, багато уваги, папараці, літри шампанського, гарні вечірні сукні, смокінги.

Я хотів був сказати щось грубе і образливе Дрищу з його вічними пропозиціями не по темі, але несподівано я усвідомив, що він має рацію.

— Дрищик та ти геній! Артем, давай нам ще по одному світлому з лимончиком, цьому тямущому хлопцеві знежиреного молока і тепер я слухаю ваші інші ідеї та пропозиції.

© Дмитро Шилов,
книга «Прихований Харків. Том 2».
Розділ 7. Місце
Коментарі