Пролог. Про філінів і розчинну каву.
Розділ 1 . Дар - це ще не значить подарунок.
Розділ 2. Любов - не троянди, а терен.
Розділ 3. Я знаю тільки те, що нічого не знаю.
Розділ 4. Бути тінню важче, ніж бути променем...
Розділ 5. Він пішов, але обіцяв повернутися...
Розділ 6. До біса війна, головне - маневри!
Розділ 7. Контраст - рушій життя
Розділ 8. Якщо митця залишити на самоті...
Розділ 9. Не ходи проти ночі в покої дівочі.
Розділ 10. Оскал великої любові.
Розділ 11. Світла пам'ять спокою.
Розділ 12. Віддамся в гарні руки.
Розділ 13. Порятунок одержимих - справа рук самих одержимих
Розділ 14. Сивина в бороду - шиза на поріг.
Розділ 15. Граніт науки - це вам не пундики з чаєм.
Розділ 16. Так ось ти який, північний олень!
Розділ 17. Сліпа довіра ягняти.
Розділ 18. Коли я вийду з берегів...
Розділ 19. В пориві відчаю, ми марим happy end-ом.
Розділ 20. Залізобетонні крапки над і.
Епілог. Ти мене так просто не здихаєшся..
Розділ 8. Якщо митця залишити на самоті...
Лад зранку кудись завіявся, пообіцявши скоро повернутись. От чому вчора, коли я робила домашню, йому нікуди треба не було і він всіма правдами і неправдами відволікав мене від цього чудового заняття, а сьогодні, коли у мене весь день вільний, йому пришпандьорилось кудись піти? Л - логіка.
Щоб хоч якось витратити свою надлишкову енергію, я вирішила поприбирати. Намітивши наполеонівські плани по облагородженню своєї невеликої кімнати, я взяла вологу ганчірку і взялась до справи.
Вже дотираючи другу полицю, я почула, як хтось з ентузіазмом чхає в закутку.
- Даро, чого це ти з самого рання надумала наводити марафет? - на світло вийшов невеликий сивий дідок - зростом він був трохи вищий за мамині парфуми.
Це - Кузьмич, наш домовик. Про його існування я дізналась лише з появою Філа, та і особисто познайомилась тоді ж. Вони з демоном часто люблять перекинутись партію в доміно і поговорити про ситуацію в світі : Філ, хоч і набагато молодший від Кузьмича, але компенсує це тим, що зависає на плечі в мого тата, коли той читає новини.
- Доброго здоров'я, пане Кузьмич. - я завжди ввічливо поводилась з давніми надриродними, бо по-перше вони старші, а по-друге можуть так заклясти, що все життя очухуватися будеш. - Та от, вирішила прибрати, раз інших справ нема.
- То добре, мала господинько. - він завжди називає мене так, коли в доброму гуморі. - Не буду заважати.
- Тоді я позаважаю. - почулося з-за моєї спини.
Кузьмич моментально здимів, а я рвучко обернулася, від несподіванки спробувавши вдарити прибульця ганчіркою, але моє зап'ястя було вправно перехоплене. Я зойкнула.
- Мік?
Міклош - перелесник. Ми познайомились під час моєї мандрівки до Карпат і стали добрими друзями. Він все обіцяв приїхати і тепер от вирішив сповнити обіцяне. Виглядав він, як типовий мешканець Карпат минулого століття - вільні полотняні штани і сорочка, трохи сіруватого кольору з червоною оторочкою, біляве волосся, що прикриває шию, високий лоб, перетянутий червоною стрічкою, проникливі блакитні очі. Міцна статура, високий зріст - гуцул, одним словом.
Хитро всміхнувся, і розвів руки, запрошуючи обійнятись
- Єдиний і неповторний.
Я з радістю кинулась йому на шию - дуже вже скучила. Відклеївшись від нього, запропонувала заварити йому чаю. Про прибирання вже не могло бути і мови.
Ми розмовляли, аж доки сонце не почало хилитись до заходу . Він розповідав про гори, про їх жителів, про неймовірні речі, що там коїлись, а я - про місто, про його колізії і штилі. Не зчулись, як годинник вказав сьому.
- Дар, мені вже пора. - Міклош підвівся. - Було приємно з тобою побачитись. - Лукаво підморгнув. - Я ще зазирну як-небудь. Ой, заледь не забув. - він ляснув себе по лобі і заходився копирсатися у  наплічному мішечку.
Трохи перегодом він вийняв звідти тонкий плетений браслет і простягнув мені. - Це тобі невеликий сувенір з гір.
Я взяла подарунок і стала роздивлятись - сплетений в чотири ряди блакитними і синіми нитками, а посередині - прозора кулька з якоюсь квіткою.
- Дя.. - я підвела погляд, але Мік уже кудись щез. Визирнувши у вікно, я постаралась розгледіти спалахи вогню вдалині, але нічого не побачила. Натомість до мене долинули уривки розмови:
- Вона тепер... В безпеці...
- Їй не... Зашкодять... Він... Сильнішає...
- Ні, але... Скоро повня... Оберережно..
Голоси були надто тихі, аби впізнати мовців, а розмова надто тривожною, тож я поспішила зачинити вікно. Щось підказувало, що в діалозі йшлося про мене, однак я, як могла гнала від себе цю думку. Глянула на календар. Повня мала настати за два тижні. Та ні, нісенітниця якась!
З задуми мене вирвав дзвінок у двері - повернулись батьки. За буденними клопотами я не помітила, як дивна розмова вилетіла мені з голови.
© Химера Зеленоока,
книга «Демони та інші цікаві створіння».
Розділ 9. Не ходи проти ночі в покої дівочі.
Коментарі