Пролог
Частина I 1. Катя. Життя – сон
2. Катя. У зграї вовків
3. Паша. Дівчина з сумною посмішкою
4. Катя. Тихим бути не класно
5. Паша. Моя персональна совість
6. Катя. Ангелятко
7. Катя. Мальвіна
8. Паша. Трагедія
9. Директриса
10. Катя. Заціпеніння
11. Паша. Дитбудинок «Сонечко»
Частина II. 1. Слідчий
2. Катя. Минуле
3. Диктофон
4.Катя. Страх, біль та надія
5. Бісеня
6. Катя. Звинувачення
7. Зла копія
8. Катя. Голос совісті
4.Катя. Страх, біль та надія

                                                              Щиро журиться той, хто журиться без свідків

                                                                                                                                    Марціал

Моя чи не моя вина, що людини не стало? Я нікому не завдала шкоди, але доля вирішила забрати все найдорожче моєму серцю. Я б ще довго плакала і звинувачувала себе у всіх бідах, якби не прийшов слідчий. Різкі кроки змусили мене обернутися — тепер я боялася кожного шурхіту. Мені не слід забувати, що вбивця-монстр на волі. Це був чоловік, якого я ніколи не бачила у дитбудинку. Його зовнішність була звичайною, але погляд видавав у ньому слідчого: зосереджений, задумливий і справедливий. Мені стало ніяково і соромно за свою поведінку. Чоловік підійшов до мого ліжка і подивився співчутливо.

— Мій помічник передав, що ти хотіла мене бачити. Я прийшов, щоб ти розповіла мені всю правду і повідала про хлопців з вашого дитбудинку, — несподівано почав чоловік.

У мене зародилася надія, що ця людина допоможе мені, адже голос був впевненим та чітким. Думки почали крутитися ураганом у моїй голові. Я почала згадувати, шукати деталі, які мали чимось допомогти справі.

— Добре, я рада, що ви прийшли. Ви моя надія. Я хочу знайти вбивцю та покарати. — Мій голос здригнувся. Я бачила, що слідчий здивувався від різкості моїх слів.

— Я радий. Забув представитися – майор Бердюгін Роман Олексійович. Ти маєш заспокоїтися, і ми продовжимо нашу розмову.

Мені захотілося переконати його, що я врівноважена, але, дивлячись на свої руки, які продовжували труситися, я подумки погодилася з ним. Я лягла і подивилася на стелю, рахуючи чорні крапки на ній.

Майор тоді дивився у вікно і щось обмірковував:

— У вас завжди котлети у їдальні на смак, як мокрий батон, перемішаний із фаршем?

Проста і буденна фраза змусила мене посміхнутися. Здавалося, як можна швидко переключити увагу сторонньої людини на побутові проблеми.

— Це ви у себе на волі звикли харчуватися в кафе та ресторанах, пити смачні напої та заїдати десертом, а у нас кухарі приготували з продуктів, що попалися під руку, те й їмо. Ми рідко виходимо з нашою керівницею до міста. Я раніше й не могла подумати, що втрачу сім'ю та звичайні радощі життя, правда, і тут можна жити, якщо захотіти, просто немає іншого вибору.

Щось занесло мене не в той степ. Починала з їжі, а закінчила звинуваченнями на адресу своєї долі. Майор уважно слухав мене, аналізуючи сказане.

— Ти вже втратила надію, що тебе хтось удочерить, чи просто звинувачуєш себе за все? — Роман Олексійович із настороженістю в голосі запитав мене.

— Я не цінувала часу, проведеного з моїми батьками. Вважала, що це нормально для кожної людини мати сім'ю, а тепер нікого немає. На удочеріння не розраховую, адже я вже доросла дитина.

— Безвихідь — це найгірше для людини, особливо для дитини, треба шукати в житті фарби, адже Мальвіна шукала.

Єдине ім'я, яке так легко зійшло з вуст майора, що я була вражена. Як просто він міг морочити мені голову, але дуже професійно. Тепер я трохи скинула вантаж зі свого серця.

— Для мене життя Мальвіни було ідеалом. Вона була спокійна, життєрадісна та розважлива, завжди мене втішала. Я не можу сказати, що кожен із вихованців любить один одного, але щоб вбивати — ні. У голові не вкладається, яким звіром треба бути, щоб позбавити життя дівчинку.

— Ти вважаєш, що хтось просто переліз через паркан і зробив це? — Майор утримався від слова «вбивство». — Чи ти думаєш, що все-таки хтось із хлопців міг зробити таке?

Слова майора змусили мене відчути себе незручно, наче я була наївною дівчинкою-дурочкою, яка бачить світ у рожевих тонах, а сняться їй слони та веселка.

— Ні, це дурість, що хтось переліз через паркан. Таке лише у серіалах можна побачити. У нас хлопці хоч і злі, але завжди натовпом нападають, немов зграя вовків на ягня.

— Виходить, ти думаєш, що це вихователі дитячого будинку? Одна мила жінка на ім'я Галина Миронівна розповіла мені, що у дитбудинку з'явилися нові вихованці зовсім недавно. Що ти знаєш про це? Нові хлопці, ніхто не знає, хто вони насправді, — повільно промовляв майор. Мені здавалося, що його слова змушують мій мозок старанно працювати, але чому він сказав у множині?

— Ви, може, обмовилися, я знаю, що в нас лише один новенький у березні — Паша Сіров. Він постійно мовчить, його ніхто не чіпає.

Майор усміхнувся найзагадковішою усмішкою, немов знайшов усі скелети в шафі нашого дитбудинку. Мені не сподобалася його посмішка, вона не віщувала нічого доброго. Я недбало провела рукою по своєму волоссі, яке нагадували солому. Звичка, нервовий жест, і я не можу ніяк його позбутися.

— Ні, я не обмовився. Їх двоє, близнюки. Його брат перебуває окремо від вас через те, що він психічно неврівноважений. Їхня родина згоріла, а сестра була з дитбудинку «Сонечко». Нитка є, але вона дуже тонка, Катю.

Я була шокована. Від нас приховували таке! Навіть уявити не могла. Звичайно, це робилося заради нашого спокою, але ситуація із Мальвіною тепер здавалася мені дуже ясною. Я згадала добре і симпатичне обличчя мого сусіда по парті і навіть не могла подумати, яке горе він пережив, що він тут не один, а ще є його брат, якого наші вихователі з директоркою сховали в комірчині, як Гаррі Поттера. Я засмутилася і знову почала плакати. Тепер я знала, хто частково винен у смерті Мальвіни. Мені так хотілося виманити більше інформації у майора, але я ослабла, і віри більше не залишилося, тільки ненависть і підозра до всіх людей.

© Sabrina_Loveless,
книга «Арлекін».
Коментарі