Пролог
Частина I 1. Катя. Життя – сон
2. Катя. У зграї вовків
3. Паша. Дівчина з сумною посмішкою
4. Катя. Тихим бути не класно
5. Паша. Моя персональна совість
6. Катя. Ангелятко
7. Катя. Мальвіна
8. Паша. Трагедія
9. Директриса
10. Катя. Заціпеніння
11. Паша. Дитбудинок «Сонечко»
Частина II. 1. Слідчий
2. Катя. Минуле
3. Диктофон
4.Катя. Страх, біль та надія
5. Бісеня
6. Катя. Звинувачення
7. Зла копія
8. Катя. Голос совісті
9. Шурка
6. Катя. Ангелятко

Я прокинулася рано-вранці від вереску. Ледве відліпивши очі, я побачила, що Мальвіна стоїть на своєму ліжку і верещить. Мені стало смішно, і я відразу подумала, що могло викликати таку реакцію.

— Хто це зробив, корови? Я вас питаю, — волала Мальвіна. Мені здавалося, що зараз сюди прибіжить весь дитбудинок. Наші дівчата, як і я, тільки прокинулися і були незадоволені таким пробудженням:

—Заткнися, дурепо. Поспати нормально не даси, — пробурчала Соломка. Ця кличка теж підходила їй: вона була худою і високою, найвищою в нашому колективі.

— Зараз тобі кину її на ліжко і подивлюся, чи ти не верещатимеш, — відповіла зблідла Мальвіна. Тільки зараз я помітила маленьку неживу істоту на її ліжку: щур. Дохлий і мерзенний щур. Сама їх не люблю, але ще ніхто не жартував зі мною так. Я підвелася і побрела босими ногами до Мальвіни.

— Гей, заспокойся. Зараз приберу, — я обняла Мальвіну, яка почала схлипувати на моєму плечі. Ех, вона ніжна натура. Її так легко зачепити подібним.

Я знайшла совок і віник та легенько струсила з ковдри пацюка. Мальвіна дивилася на мене з вдячністю. Ми не стали з'ясовувати, хто так пожартував, бо по Шурці я й так зрозуміла, що цю підлість вона спеціально зробила для Мальвіни, тим самим зачепивши мене, адже щура довелося мені ліквідувати, а не доносити виховательці. Тут не люблять стукачів, та й я не така.

Мальвіна ледь отямилася після неприємного інциденту. Вона скривила своє обличчя в їдальні, коли побачила Вишневецьку, яка пройшла повз нас. Шурка спокійно взяла тацю з їжею і приєдналася до своєї банди.

— Ти бачиш, наскільки вона спокійно поводиться. Холодна війна, чи як це там називається? — перепитала мене Таня, хоча я теж була не сильна в історичних та політичних термінах у свої п'ятнадцять років.

— Не знаю, але й стукати на неї ми не будемо.

— Так, це безнадійно. Вона тоді так помститься, що мало не покажеться. Так переживаю, щоб завтра не підкинула дохлого таргана чи кішку.

— Фу, це скидається на сатанинські ритуали. Не зважай, і вона сама відчепиться, — дала я мудру пораду Мальвіні.

Таня зіщулилася і скривилася від своїх фантазій. Її мозок обертався тільки навколо Шуркіної витівки.

— Зовсім не хочеться їсти, пряма грудка в горлі, ніби зараз вирве.

— Блін, Таня. Не псуй мені апетит. Я так втомилася від цього місця, вічних бійок, образ та неприємностей, — ображено промовила я.

— Гаразд, я ж старша, а щось поводжуся як нюня, — видавила з себе Мальвіна і ми мовчки пішли за стіл.

Поснідавши, ми з Мальвіною розділилися, я знову залишилася сама. Я вийшла зі їдальні і повернула у бік курилки. Там нікого не було, окрім якогось дівча, яке докурювало цигарку.

Я мовчки пройшла і притулилася до холодної стіни. Вдихнувши весняне повітря востаннє, я дістала цигарку і почала курити. Раптом та сама панночка звернулася до мене:

— Така слухняна дівчинка й палить. Така чиста і виглядає, як ангел.

Що за нісенітницю вона несе, я подивилася на неї. Виглядає, як типовий підліток: джинси з дірками, губи нафарбовані блиском, але її очі сірі, як хмари, мене злякали, дивляться і ніби бачать мою душу. Мені стало ніяково, навіть цигарка випала з рук. Зібравши всю свою сміливість у кулак, я недбало відповіла їй:

— Сама куриш і ще нотації читатимеш. Тебе не стосується те, що я роблю.

Я насупилась, а вона засміялася мелодійним голосом і заспівала:

— Ангелочок! Привіт і бувай, Цаца.

Я була вражена, вона знає мою прізвисько, я ж бачу її вперше. Дівча розвернулося і помахало мені рукою. Я стояла як статуя і дивилася на те місце, де вона стояла. Як же це все дивно. Моя рука потяглася за новою цигаркою, але пачка була порожня.

Блукаючи по закутках, я почала шукати собі сигаретного компаньйона. Але успіх був не на моїй стороні. Напевно, всі пішли репетирувати чи робити домашнє завдання. Я не стала спокушати свою долю і попрямувала у бік бібліотеки.

Мене цікавило легке чтиво, щоб згаяти час і не захотіти покурити. Раніше до дитбудинку, я навіть не мала уявлення, чому люди так багато курять, знаючи, що це шкодить здоров'ю. Невже я запустила програму саморуйнування?

У бібліотеці був лише Паша, який з особливою старанністю робив домашнє завдання і не відволікався на чужий шум. На мене ніхто не звернув уваги, коли я приземлилася навпроти нього. Знову стали сусідами.

— Кхм. Чи чув уже, що сьогодні сталося? — пошепки запитала я, так що він навіть здригнувся від несподіванки.

Він кивнув головою. Розвідка у чоловіків працює дуже швидко. Мені було цікаво дізнатися, хто йому про це сказав, але я вирішила утриматися від такого рішення.

— Вже освоївся? — Знову кивок.

— Чи подобається брати участь у театральній постановці? — Він смішно похитав головою. І я не стрималася і почала посміхатися. Я відчувала, що мій новий сусід по парті — добрий і безкорисливий, як янгол.

Я більше не чіпала його і поринула в читання, щоб погані й сумні думки не лізли в голову. Паша теж припинив звертати увагу на мою присутність.

Кожен зайнявся своєю справою. Сумно, звичайно, що в мене немає так багато друзів, як у інших хлопців, тому що я весь час притягуюсь до одинаків, які не хочуть з кимось познайомитись.

У моїй минулій школі я була активною і постійно допомагала новим учням вливатись у колектив, намагалася виділятися та бути привітною. Багато що змінилося за два роки, та й мене вже не згадують у минулому житті.

—Діти, мій робочий день йде до завершення. Я сподіваюся, що ви встигли знайти і зробити все, що вам потрібно, — мелодійний голос бібліотекарки повертає мене з моїх думок.

Щастить деяким: повернуться додому, розслабляться, а потім поспілкуються з близькими людьми. Ми ж залишимося тут страждати і намагаємося уникати жорстокого людського світу.

Нам багато чого не дозволено і багато чого заборонено, тому що ми з дитбудинку, сироти, які залишилися під опікою у держави до повноліття. І може, коли ми помремо, то станемо ангелами на небесах за ті муки і той біль, який ми зазнали як діти.

© Sabrina_Loveless,
книга «Арлекін».
7. Катя. Мальвіна
Коментарі