Свинство
Нація космонавтів
На приході
Батьки і діти
Третя стать ЛГБТ-ешна
Загальна деменція
З якого отвору
Зубна біль
Бубочка бу-бу-бу
Болотні скрепи
Три одоробла
Сільські ластівки
Брехня і Правда
Брехуни-приколісти
Брехуни-хвастуни
Вимушена брехня
Іван-царевич
Істина на дні бокалу
Вічні холостяки
Мізкова ікебана
На роздоріжжі
Мізковий локдаун
Виборець і граблі
Членопошук
Водолази
Трубадур
Герасим і Муму
Гімноїди-грантоїди
Невеличке посланіє черговому месії
Феня
Зайвий баласт
Алкогольна сюїта
Шоколадні фекалії
Не в чоло, так по лобі
Товстуни або жиробасики-пузани
Метеоризм з гемороєм
Хотіли хірургії, а вийшла херургія
Бородатий чорт
Травматична мода
Подвійна біда
Критика небезпечна річ
Зуби
Заробітчани і ризики
Бойтерпіли
Правильний ракурс
Летіла муха
Все від нудьги
Влучність
Генетичне слабоумство
Анатомія смороду
Хто на що
Чума
Про все потроху
Брехуни-хвастуни

Це взагалі унікальний біоценоз. Митька Малька можна змалювати двома словами – метр у стрибку. На вигляд, наче із гімна зліплений. Про таких говорять: ні вкрасти, ні покараулить. Ледащо закінчене, все життя тільки те й робив, що нічого не робив. Зате плескати язиком мастак.

У танкових військах служив, встряє до розмови у мужицькому колі, якраз потрапив на навчання. Всі прекрасно знають, що цього гомункула забракували ще в дитсадку, але слухають – цікаво, яку свіжу байку видасть цього разу. «Премо на полігон, я кручу «бублика», хвацько перескакую канави...» – «У танку ж ричаги», - хтось зазначає. Малько не реагує, продовжує: «Дивлюся, магазин, доки купляв цигарки, відстав від колони. Не роздумуючи, по газах, і тут – бах! – гусінь злетіла. Хватаю молота, по-бистрячку міняю пошкоджений трак, і вперед – наздоганяти». – «Башмак танка важить чи не вісімдесят кеге, а тебе з гімном тридцять», - зауважує сусід. Митько не зважає: «І тут знову халепа – заглох мотор. Я туди, сюди, під днище заглядаю, а там товстюща проволока на кардан намоталася». Мужики регочуть, нап'ялюють брехунцю козирка кашкета на очі.

Іншого разу були свідки вухочосу біля під'їзду багатоповерхівки, де місцеві бабки-пенсіонерки гуртувалися для лускання соняшникових зернят та перемелювання кісточок знайомих і незнайомих. Звісно, цих агнців божих важко було здивувати чутками, побрехеньками чи архіфантасмагоричними історіями. Проте вони припинили обпльовувати округу, коли Малько бив себе в груди, запевняючи, ніби свого часу командував батареєю берегової артилерії. «Уявіть собі три газові балони, поставлені один на одного – отакий завбільшки снаряд до гармати». Пенсія припиняли харкати лушпинням, здивовано піджимали зморшкуваті губи. «Щоб снаряди у дулі не заклинювали, давали спеціальне мастило, так ми його пропивали у сусідньому селі». – «А як же...» - «А ми салом мастили. Що лишалося від закуски». – «??..» - «Щоправда собаки часто залазили до дула злизувати, бідолахи» - «Якось була раптова бойова тривога, я натис на гашетку, згідно інструкції» - «Ох лишенько! – плескали в долоні бабки. – А собачки?!» - «А що – собачки... Три кілометри ще чути гавкіт, а там...».

Воно таки інколи хочеться збрехати. Ну, скажімо, за свою зарплатню, чи пенсію, але ж не так безпардонно. За побутові побрехеньки ніхто за грудки брати не буде. Та міру треба знати.

Брешімо по-менше – я вас прошу!

© О Брама,
книга «Есе про все».
Вимушена брехня
Коментарі