Пролог
1. Створення персонажа
2. Стартова локація
3. Навчання
4. Стартова локація та нові знайомства
5. Селище рибалок на горі
6. Швидке введеня в справу
7. 88
8. Нове життя
9. Вступний ролик
10. Нове призначення
11. Баг
12. Освоград
13. Ази роботи
14. Дідусева гордість
15. Начальство
16. Сім'я
17. Пристанище
18. Прірва
19. Персонажі
20. Власниця вусів
21. Святкування
22. Мені від усіх чогось треба
23. Пробний прогін
24. Консиліум
25. …
25. …

— Ти уяви! Цій крилатій срані не сподобався наш квест! — одразу накинувся я на Андрюху, як тільки зліз із Чорниша на посадочному майданчику Пристанища.

— Прям взагалі?

— Сказав, що це вторяк! Чоб йому крила повідривало!

— Як?! І що тепер?

— Та нічого! Дромед ще сказав, чо не дуже, а решті він начебто сподобався!

— І що тепер?

— Андрюха! Ти хоч не доводь! Мені треба терміново випустити пару. Ще одне питання, і я випущу його на тобі, синюшна ти морда! Де Рорик?

— Без поняття, — не зводячи погляду, знизав плечима Андрій. — До речі, у мене є деякі…

— Потім! Все потім! У Прірву! І ти уяви, ця болотна срань мені ще погрожував! Мовляв, знову буде чось таке вторинне, то з родиною не дозволить бачитися! Ти подиви! Я йому чо, школяр якийсь, чоб мене вичитувати?! Крила ще не виросли діда життю вчити.

За такими моїми словесними тирадами ми й дійшли до Прірви.

— Бузковий туман, — пробубнив Андрюха гіганту Стефану в каптурі.

— Прийнято, — відповів той і відкрив плащ. — Пристрасть!

— Щирість, — майже не замислюючись, відповів синявий.

— Гарна рима, приймається. Небезпека!

— Лелека! Давай, Стефане, запускай вже нас, а то зараз весь запал вивітриться, і мене смуток накриє! — хоч у мені ще й кипів гнів, але начебто попускало.

— Приймається, проходьте.

Ми зайшли всередину, пройшли коридором і опинилися на трибуні. Народу було не в приклад більше, ба навіть набагато більше, ніж минулого разу. Вільних сидячих місць не було, та й у проходах юрмилося пристойно народу.

— Ну що, ставитимеш сьогодні? — діловито поцікавився Андрій, дивлячись на мініатюрну дівчину з крилами, яка роздавала листки.

— Ні, сьогодні ти ставитимеш. І до того ж на мене.

Не почувши відповідь синюватого, я почав пробиратися вниз крізь натовп, ближче до арени.

Там уже знайомий мені Людина-павук вісімдесят чотири замотав у свої мотузки бідолаху і лупцював його ногами. Цього разу крім червоних треників, синьої сорочки та бордової балаклави на ньому ще був і сталевий бордовий нагрудник.

Я протиснувся до краю трибуни і вишукував потрібного мені кадру. Ось він! Довге біле волосся і довгі, загострені вгору вуха. Гривня без особливого інтересу чекав, коли один із бійців переможе іншого, і він зможе спуститися на арену, щоб оголосити наступних.

— Здоров. Я хочу прийняти участь! — одразу ж звернувся я до нього, намагаючись стримувати людей, що давили з усіх боків, та інших створінь, що кричали.

— Пф, дідусю, знаєш скільки тут таких охочих? Та кожен другий! У мене черга розписана на два тижні наперед. Іди звідси, не заважай працювати.

— Ах, ти ж… Добре, а так? — я присунувся до нього ближче і сунув три золоті монети.

Той діловито потрусив долонею з грошима і крикнув мені на вухо:

— Ще дві такі ж монети, і я можу випустити тебе через шість боїв.

— Ах ти ж, єдрити тебе в печінку!

— Чого?

Я знову представив обличчя Гавриила з тією зарозумілою усмішкою, з якою він мені ставив умови, і мене аж пересмикнуло. Ні! Мені терміново зараз треба когось відлупцювати! А цей супергерой у треніках мене дратував ще більше Конодава, одним лише своїм зовнішнім виглядом. Хлопець то він, може, й добрий, але як же хочеться дати в морду! Не на Андрія все виплескувати, насправді. А можливо…

— Дам ще чотири, якщо випустиш мене проти КрейзіАліси! — кивнув я головою на арену, де Чоловік-павук вісімдесят чотири розправився зі своїм супротивником і із захопленням кричав на трибуни.

— А вона сьогодні не бере участі.

— Ах ти ж… Тоді випусти мене проти цього!

— Домовилися, — погодився Гривня і взяв мої монети. — Анджела тебе поки що просканує!

Білявий зістрибнув на арену, а до мене підлетіла мініатюрна дівчина. Гривня підняв руку, і всі трибуни враз затихли.

— Ваш листок із вкладкою «персонаж», будь ласка, — спокійно промовила Анжела з крильцями, щиро радіючи, що всі замовкли.

Я подумки сказав: «Персонаж», з'явився листок, і я простяг його дівчині. А тим часом Гривня відпрацьовував свої монети:

— Ви хочете ще? — крикнув він, кладучи руку на плече Людини павука вісімдесят чотири.

— Та-а-а-ак! — прокричала трибуна.

— Ви хочете ще?

— Та-а-а-ак!!!

— Хочете ще?

— Та-а-а-ак!!!

— Цьому чемпіону трапився легкий противник, але чи хочете ви подивитися на дійсно цікавий бій?

— Та-а-а-ак!!!

Він щось шепнув типу в балаклаві, той ствердно кивнув і вдарив себе кулаком по нагруднику.

— Тоді зустрічайте! Досвід проти юності! Червоне проти білого! Людина павук вісімдесят чотири проти Миколи Селезньова!

Публіка несамовито і нечітко закричала, а я зістрибнув на пісок арени. Насправді, мені здається, їм можна було будь-що прокричати, і вони б радісно заволали у відповідь.

Я навіть не встиг перехопити арбалет, як супротивник випустив липку мотузку з руки. Та приліпилася мені до ноги, і він різко смикнув. Звичайно, я впав. Причому спиною на свій арбалет.

Здоров'я поменшало на дві одиниці. Ах ти ж, червона паскуда! Він продовжував мене тягнути до себе мотузкою, волокучи по піску. Я подивився назад. Все! Моєму Болтомету гайки. З нього вже не постріляєш. І, не дивно, що це ще сильніше за мене розлютило.

— Ну все, паучаро, габелики тобі! — звичайно, він мене не почув.

Я потягнувся до застібки на черевиках, відстебнув її і звільнив ногу. Мотузка зіграла з павучком злий жарт — заїхала моїм чоботом йому по обличчю.

Той закричав, а я вже був поряд. Якось я спочатку і не помітив, але противник був величезним, на півтори голови вище за мене! Та не був він таким раніше! Невже підріс та підкачався? Та й пес із ним! І не таких валили! І я почав мутузити його. Жодної техніки. Жодного захисту. Просто лупцював його кулаками куди тільки міг.

— Пацана знайшов! — репетував я, продовжуючи сипати ударами. — З Дашенькою він не дозволить мені побачитися! Зустріч із ріднею скасовується! Ти подиви! Та я тобі твої пір'я тобі ж у дупу засуну, півень патлатий!

Я захопився, і прилетіла відповідь. Ворожий лікоть ударив у грудину, і одразу все повітря ретирувалося з моїх легень. Не встиг схаменутися — ляпас прийшов у гості. Потім якась затримка.

Я підняв погляд, а на мене, як паровоз, мчав Паучара. Я зміг лише згрупуватись. І купа м'язів знесла мене до бісівської бабусі. Мене відкинуло на край рингу. Ще й пісок у вічі потрапив.

Щось чвакнуло і торкнулося моїх грудей і стегна. Знову він зі своїми мотузками. Я не встигав нічого вдіяти, і мене з силою потягнуло вперед.

Коротше! Досить гулятися! Мене продовжувало тягнути вперед, очі сльозилися через пісок, доводилося часто моргати. Розчепірив праву долоню. Дав уявну команду «Тяжіння». Уявив, що моя рука — магніт, і як вона притягує залізні предмети. Є! Я вже був упритул до Павука, який хотів мене поплести і зв'язати мотузками, але я зробив різкий крок уперед і застромив йому в бочину болт! Звідки він опинився у мене в руці? Магія, щоб її собаки нехрещені драли!

Ще три різкі удари по корпусу, і супротивник уже, хрипучи, осідає біля моїх ніг. Вирішальний удар наконечником болта в шию. Так! Вбив! Але ж не по-справжньому! Цей супергерой десь уже воскрес.

***

— Нам давай поміцніше! — весело вигукнув я Бармену 2, сідаючи за барну стійку.

— Мені просто води, — додав Андрій.

— А мені, будь ласка, ельфійського елю, — промовив третій голос, і ми з синявим повернули голови.

То був Зазикин. Несподівана зустріч.

— О, Андрію, а ти ще працюєш у нас? Я ж звільнив тебе півроку тому.

— Гавриил взяв мене назад, — невдоволено пробурчав синявий, опускаючи погляд.

— От і добре. Слухай, будь другом, погуляй пару хвилин, у мене є розмова до твого старого товариша.

— Із задоволенням, — зневажливо відповів синюшний і відійшов до однієї з лавок біля вікна.

— Чим зобов'язаний?

Незважаючи на явну особисту ворожість цих двох, я був напідпитку. Перемога в Прірві підняла мені настрій, та й підкинула грошенят. Андрюха все ж таки поставив на мене. А ось решта — ні. Тож сьогодні гуляємо!

— Мені дуже сподобався ваш квест, Миколо Васильовичу, і я хотів би запропонувати вам попрацювати на нас.

— Але ж я й так уже працюю на вас.

— Ні, ви не зрозуміли.

Зазикин присунувся до мене ближче. Але оскільки я сидів на високому барному стільці, а його обличчя було у нього на животі, то мої коліна зараз були на рівні його рота. Тому він поманив мене рукою до себе. Довелося зістрибувати зі стільця і ​​навіть трохи нахилитися.

— Ви людина ерудована, недурна, тому те, що я вам зараз скажу, ви повинні правильно сприйняти. Сімейство Гавриила знаходиться на межі банкрутства, вони вже починають потихеньку розпродувати акції своєї частини Мірантира. А ми потихеньку їх скуповуємо. Ще кілька місяців, і ми вже матимемо права на гру. І я вам радив би прийняти правильну сторону. Ви і я, та ми вдвох можемо такий сюжет створити, що до нас люди натовпом повалять, повірте. А тим більше із новими технологіями, які ми будемо готові пустити в хід, коли заволодіємо контрольним пакетом акцій… Загалом, Миколо Васильовичу, думайте. Але не затягуйте. Чекаю на вашу відповідь, і чим швидше, тим краще. Всього найкращого.

Я нарешті випростався, а Зазикин уже подався до виходу.

— Що треба було цьому лінивому жирному виродку? — мало не скреготів зубами Андрій.

— Та так, побалакати.

— Ага побалакати… Виродок! Він взагалі здогадується, як ці його маніпуляції з артефактом та штучним інтелектом могли вплинути на Мірантир… Та якби ми не видалили ту частину гри, і Кіня змогла б проникнути далі… Весь би Мірантир міг накритися! І потім довелося б все створювати з нуля. Який же виродок! Мабуть, спеціально тестував саме на моїй ділянці гри. Він чудово знає, що мене Гавриил назад узяв... Напевно, так і думав: якщо все вийде з-під контролю, то в краху гри звинувачуватимуть мене. Коли за такі нововведення беруться, треба брати спеціальну команду, яка б тільки три місяці витратила на тести, потім би запускали на маленьких локаціях і уважно за всім стежили, щойно що — зупинити процес! А що він? Створив нову технологію, і одразу пустив на мою локацію, і впевнений, що майже без тестів! Виродок!

— Андрюхо, заспокойся, на ось, випий краще, — я поклав руку на плече хлопця, а того аж трусило.

— Я не п'ю, — випалив він, дістав свою склянку і на мить завмер.

— Що він пропонував тобі? Працювати на нього?

— Андрюха, та чо ти ...

— Ні! — він міцно стис склянку, що аж почувся хрускіт і глянув мені просто в очі. Без сорому й іншого, а в саму душу глянув. — Відповідай! Він запропонував тобі на нього працювати?

— Так.

— І що ти відповів? — ще гучніший хрускіт баночки. Та вона зараз розлетиться у його руках.

— Нічого, він дав час подумати.

Кркххх… Склянка тріснула, зелена погань обсипалася на підлогу, долоня Андрія вся в крові.

— Андрюхо, та ти чо! Звісно, ​​я відмовлюся. Я з такими козлярами точно працювати не маю наміру. Він он тебе як підставив і плюс він явно шістка того павукомордого Алекса. Мутять там всяке. На чотра воно мені треба?

— Чесно? — хлопець несподівано обм'як, і його очі були сповнені благання.

— Чесно. Андрюхо, ти ж мій друг, я тебе навіть із сім'єю познайомив! Я своїх не кидаю.

І ці слова остаточно добили синюшного. У нього з очей потекли сльози.

— Синій, та чо ж таке з тобою сьогодні?

— Прошу, поміцніше! Приємного пияцтва!

Перед нами поставили стопку чогось чорного та склянку води.

Синюшний схопив алкоголь та випив махом чарку.

— Агов! Ти ж не п'єш!

— Я твій друг? — він знову дивився мені у вічі. Не відриваючись.

— Звичайно, — я знову поклав йому руку на плече. Він не ухилився і не відсмикнув її.

— Я так не можу! Я так більше не можу! — у нього знов градом полилися сльози.

— Андрюхо, спокійно, все гаразд.

Він же дитина, просто дитина. Я хотів його обійняти, але він різко випростався.

— Я так більше не можу! Миколо Васильовичу, послухай! Це все брехня! Краще я тобі скажу це зараз! Тому що я більше не можу брехати.

Він замовк і, ну аж такого я точно не очікував, випростався. Сльози перестали литися, він витер їх долонею і подивився мені в очі. Ох нічого хорошого такий погляд не обіцяє!

— Тебе дурять. Ті, хто відвідують тебе, — це не твоя сім'я. Це енпісі, яких я спеціально прописав тобі за наказом Гавриила.

— Чо?! — мене як цеглою по макітрі хаʼхали. — Такого не може бути.

— Вибач! Прости мене! Це він змусив мене! Він змусив мене стежити за тобою та розповідати про все, що тут із тобою відбувається! Все через це! — і він потряс перед моїм обличчям своєю закривавленою рукою, на якій були ще залишки зеленої погані. — Я хворію. Смертельно хворію. Я приймаю ліки. Дуже дорогі ліки. Мені їх купує Гавриил. Я п'ю їх постійно. Але коли я у Мірантирі, я не можу їх приймати. Тому в моєму мозку є спеціальний запобіжник. Перед заходом у гру я спеціально закидаюся потрійною дозою ліків, а потім, коли тут відчуваю, що починаю слабшати, це сигнал, що організму потрібні ліки. І я втираю зелений порошок. Я запрограмував його так, що він є каталізатором для поширення по організму накопичених ліків у мозку. Загалом, я тру порошок, і це служить сигналом, щоб мозок із запасів виділив частину в тіло.

— Андрію! Андрію!

— Що? Я знаю.. це важко…

— Це не моя сім'я? — тепер я дивився в його очі. — Відповідай, як є відповідай!

— Так, це програма.

— Але… А як же… я ж ось виходив на секунду з коми.

— Та це також програма! Це ще одна симуляція! Щоб дати тобі надію та стимул! Що ти можеш вилікуватись і знову бути з родиною!

— А як? Але... А моя справжня сім'я знає, чо я тут?

Тепер уже Андрій поклав мені руку на плече.

— Я нещодавно все дізнався. Ти справді хочеш знати правду?

— Кажи!

— Ти впевнений?

— Андрію!

— Твій син загинув два роки тому.

— Чо?!

— Так. Закоротило проводку, і він згорів уві сні.

— А Дашенька? Онучок? — я не міг повірити в це, але продовжував чіплятися за хоч щось.

— Вони живі. І Гавриил живе з ними.

— Не може бути.

— Він справді твій фанат, і думає, що ти можеш врятувати його гру. Коли ти впав у кому, то онук справді почав робити розсилку в Інтернеті з проханням про допомогу для тебе. Її побачив Гавриил. Приїхав до твоєї родини, сказав, що допоможе. А потім – пожежа. Він забрав онука та Дашу до себе. Допомагав. А потім справи у Мірантирі почали йти погано. Гравці почали йти. Гроші йшли. І він вирішив, що ти і є вихід, і перемістив твою свідомість у гру! А потім сказав мені створити копію твоїх рідних, характери та поведінку яких він встиг вивчити, живучи з ними. А їм він сказав, що ти помер.

— Та це маячня якась...

— Маячня? А навіщо по-твоєму він дозволяє вам бачитися лише півгодини на тиждень?

— Там якісь обмеження…

— Так! Обмеження енпісу! Він боїться, що ти можеш зрозуміти, що вони несправжні, і звів ваше спілкування до мінімуму.

— Цього не може бути.

— Вибач.

— Але навіщо йому я?

— Він почитав усі твої книги, і вважає тебе генієм.

— Та який геній… Це просто історії з життя… Тіло! Я взагалі у комі?

— Я тебе вчора знайшов.

— Моє тіло?

— Так, але… — синявий на мить зам'явся і в його погляді читалася жалість.

— Кажи!

— Від тіла майже нічого не лишилося. Тільки мозок у банці.

— Як? Це…

— Він вирішив, що буде кращим і надійнішим, якщо ти повністю станеш його рабом. Без можливості виходу у реал.

Я схопився за голову. Це все було схоже на якийсь сон! Сину! Мій син помер! А ця тварюка змусила мене думати, що з ним все гаразд. Онучку! Дашенько! Він дав мені надію.

— Вибач. Я зрозумію, якщо ти тепер мене зненавидиш.

— За чо? За чо мені це?

— Хоч мені тепер і легше, що я тобі про все розповів, але я бачу, що краще б мовчав.

— Ні, ти тут не до чого. Ти молодець, Андрюхо.

Я дивився в одну точку. І безнадія, що охопила мене після визнання Андрія, різко змінилася гнівом! Праведним гнівом! Не можна так чинити зі старими! Ох не можна!

— Не бути вторинним? Вигадати чось масштабне?! Чоб основне?! Я придумаю! Я вам такого придумаю, чо ви там потім все життя це згадуватимете, піда…

«Мат у Мірантирі заборонений! Шосте попередження! Бан на тиждень!»

© Дмитро Шилов,
книга «Дедагеймер».
Коментарі