Частина перша. Розділ 1.
Розділ 2.
Розділ 3.
Розділ 4.
Розділ 5.
Розділ 6.
Розділ 7.
Розділ 8.
Розділ 9.
Розділ 10.
Розділ 11.
Розділ 12.
Розділ 13.
Частина друга. Розділ 14.
Розділ 15.
Розділ 16.
Розділ 17.
Розділ 18.
Розділ 19.
Розділ 20.
Розділ 21.
Розділ 22.
Розділ 23.
Частина третя. Розділ 24.
Розділ 25.
Розділ 26.
Розділ 27.
Розділ 28.
Розділ 29.
Розділ 30.
Розділ 31.
Розділ 32.
Розділ 33.
Розділ 34.
Розділ 35.
Розділ 36.
Частина четверта. Розділ 37.
Розділ 38.
Розділ 39.
Розділ 40.
Розділ 41.
Розділ 42.
Розділ 43.
Розділ 44.
Розділ 45.
Розділ 46.
Розділ 47.
Частина п'ята. Розділ 48.
Розділ 49.
Розділ 50.
Розділ 51.
Розділ 52.
Розділ 53.
Розділ 54.
Розділ 55.
Розділ 56.
Розділ 57.
Розділ 58.
Розділ 59.
Розділ 60.
Розділ 62.
Розділ 63.
Розділ 64.
Розділ 65.
Розділ 22.

Василь Грім схилився над купою паперів у своєму кабінеті. Принтер постійно працював, викидаючи на доставлений на нього стіл все нові та нові листки.

- Немає гіршого чудовиська ніж паперова бюрократія. Вік електронних технологій, а підписи ставлю ручкою. Цю систему не зламати. Чув про твою вчорашню здибанку з інквізитором. Він, до речі, так і не вказав причину, або що він знайшов у твоїй голові, крім того, що ти чистий. Дивно, зазвичай вони не жаліють часу на описи. Ну та, що це я? Ти проходь, скидай ту купу паперу зі стільця і сідай! Ні, не з того, той потрібний! Сідай ось на той.

Дивно, що інквізитор не згадав у звіті мою розмову з Цепешом. Чекає, поки Влад ще раз про себе заявить? Хоча я занадто мало знаю. Навколо демонстранти, звідкись з'явився Пророк і ряди його постійно поповнюються, а в мене в голові Ліка і де знайти трьох упирів. Я щось не те роблю, здається.

- Спорядження твоє дістав. Однаково збирались дещо списати, — підморгнув мені. — Проте є невеличкий нюанс...

- Нюанс?

- Бач, списане спорядження не може випливти десь на сірій зоні, якщо... Ну, ти розумієш.

- Якщо я не повернусь звідти, правильно?

Василь Грім сумно всміхнувся. Я не засуджував його. Він перестраховується. Знайдуться ж противники мисливців і ходитимуть казки: командування мисливців продає зброю ворогам. Демонстранти тоді не одне проти одних скандуватимуть. Ворог мого ворога, правильно?

- Для того з тобою відправиться один з новобранців.

- Це неможливо.

- Ще й як можливо, Оресте, — Грім пильно глянув мені у вічі. — Така умова. Ти ж вже шукав аналоги спрею, шукав озброєння, тож розумієш, що тобі нікуди діватись. Передаси заодно Нагу, що спробує він ще раз зв'язатись з кимось з мисливців задля торгівлі нашими запасами — я його голову триматиму в себе на столі, як сувенір. Поряд з тим чайником, з котрого він начебто виліз.

- Передам.

Ох, Нагу, Нагу, ну куди ти поліз?! Знав з ким зв'язуватись...

- Передаси, не сумніваюсь. Новобранець піде з тобою.

- Я його знаю?

- Навряд чи. Він не з Еліосу. Переїхав з Нового Батурина зовсім недавно.

Я намалював приблизну карту. 4000 кілометрів сюди, на край світу людей. Близько сотні міст мегаполісів на зразок Еліосу. На біса йому здалось це?

- В Новому Батурині десять років тому стались заворушення. Квартал вовкулак вирізали під ніготь. Сім тисяч з людського боку. Там тепер лише люди. Він просто захотів стати мисливцем, закінчив там воєнно-мисливську школу, служив в Рагнароку, доки його не заповнили монстри і перебрався сюди. Думаю зробити йому хрещення вогнем. А ти мені допоможеш.

- Я виступаю завтра увечері. Батуринський мисливець буде готовий до того часу?

- Він тебе не підведе, Оресте. Гляди, може тобі сподобається працювати в команді?

- В орден я не повернусь.

Вийшовши з управління мисливців на вулиці Гідності 2, я пішов петляти вулицями другої зеленої зони. Мене вкотре втішила така помпезність вулиць: честь, гідність, відвага, хоробрість. Половина з людей З2 монстрів безпосередньо і не бачила жодного разу. Вони їздять, як туристи на монорельсі дивитись на нас, представників кам'яного віку з цифровими технологіями, жителів футуристичного середньовіччя. Розніжені та розбещені вилупки сміються, коли ти кажеш, що живеш на перехресті Б2 та Л3, бо від них ти чуєш: Чесність 5, Вірність 12. В розмові вони наче античні філософи. А насправді просто покоління білих комірців.

З такими думками я блукав на З2 вовком дивлячись на людей, та зайвий раз петляючи в пустий провулок. Нарешті знайшовши вільну лавку на в маленькій алеї між двома хмарочосами я почав шукати в інтернеті будь-яку інформацію по Рагнароку. Я чув про місто, на далекій півночі, де монстри поступово взяли гору. Але що саме там сталось я не знав.

Пошуковик вибив статистику жителів та список цін на людську кров. За офіційними даними там все ще жило 30% людей. Мої очі зайвий раз повернулись до цін на людську кров. Я не економіст, але порівняння цін з нашими в користь Рагнароку. Якби я цим займався, експорт товару туди був би очевидним рішенням. В майже тридцять п'ять разів! А це говорило лише одне: людей там в десятки разів менше, ніж написано в статистиці.

Мої здогади також підтвердились і тим, що досить багато матеріалів вважались не дійсними, або недоступними. Однаково я збирався в архів.

© Іван Дурський,
книга «Стрімер».
Коментарі