Незвичайний гість
Мрії здійснюються
Погроза з минулого
Екскурсія
"Друге травня"
Запрошення до кафе
Смерть Багрія
Червона сукня
В каюті Багрія
Знайомство з командою
Останній звіт агента
Плани експедиції "Аркадії"
На місці злочину
Перший робочий день
Роздуми Нільсена
В кінотеатрі
Напад в ангарі
Галя програє змагання
Неочікуваний поворот
Галя потрапляє на Аркадію
Смерть Мотороли
Відправлення Аркадії
Кропітка робота
Наукове відкриття
Маніфест Другого Травня
Викриття Апостола
Признання Галі
Важке рішення
Нескінченний Всесвіт
Кропітка робота
          Ларс Нільсен, вечір 30 квітня — день 1 травня 2114 року за Земним часом

Попри медичну допомогу Мосієнко помер не приходячи до тями. До другого травня залишалося менш як дві доби, а все що було у слідчого це залишки того, що не встиг знищити терорист перед смертю. Водночас десь поруч на станції, вільно гуляв небезпечний злочинець з вибухівкою і готувався завдавати удару. Втрата помічника і те, що на станції підсилили заходи безпеки та охорону двигуна, мали послабити можливості Апостола. Але Нільсен на це не особливо розраховував, розрахунки в його голові все ще показували найвищий червоний рівень небезпеки.

Залишок дня та всю ніч кіборг в лабораторії кропітко аналізував та обробляв уламки та уривки з каюти Мосієнко. Більшість матеріалів терорист встиг знищити незворотно, спаливши за допомогою спеціального окислюючого засобу у коробці. Це саме він майже не давав вогню, залишаючи як результат горіння багато білого диму та трохи попелу. Постраждалі від того диму співробітники служби безпеки станції досі лікувалися у медичному комплексі.

Всілякі уривки паперу Нільсен віддав на аналіз до лаборантів, а сам зосередився на уламках голографічних дисків. Це була складна робота - багато з уламків були зовсім дрібними, визначити їх форму та підібрати відповідність в інших рештках могли тільки електронні мізки кіборга.

Після того як сотні уламків були відсортовані та зібрані докупи, Нільсен сканував їх і зберіг у пам’яті всю інформацію. На жаль, навіть так, значна частина даних була пошкоджена, але на користь кіборга було те, що пошкоджені ділянки йшли не поспіль, а потроху в різних місцях. Нейроні мережі в голові слідчого працювали на максимумі своїх можливостей. Вони аналізували непошкоджені дані та підставляли різні, статистично найімовірніші, варіанти, які б могли доповнювати вцілілу інформацію. Сто років тому схожий метод допомагав реставрувати старовинні фотографії.

Нарешті, вже у другій половині дня по земному часу, кіборг зміг здобути більш-менш цілісну голограму. Це виявився “Маніфест другого травня” — голограмма-звернення, яку неорашисти планували показати всьому світу безпосередньо перед терактом. Неорашистську маячню та лозунги Нільсен прослухав на підвищеній швидкості, сенсу для розслідування в неї було замало, нехай її аналізують психіатри, а не слідчі. А от ближче до середини злочинці дійшли до деталей свого злочину, а наприкінці навіть зняли маски, певне вважаючи цей теракт вершиною своєї кар’єри та прагнучи до слави.

© Олександр Молодецький,
книга «Захотіла голубка бути з голубом».
Наукове відкриття
Коментарі