Нільсен сидів у каюті та роздумував. Коли він був людиною то супроводжував такі роздуми філіжанкою кави та люлькою з міцним тютюном. Але то вже давно минулі часи й зараз він був бездушною машиною лише зі свідомістю того старого доброго інспектора Ларса Нільсена з третього відділку поліції Землі. Можливо той чоловік довго б вирішував чи варте таке продовження життя — бути запертим у механічно-електронне тіло, втратити емоції, людські радості та прикрості. На жаль, життя не дало Нільсену шансу на прийняття такого рішення — все сталося дуже швидко, через фактичну смерть на роботі, медики діяли згідно з протоколом та його заповітом.
Тож, жодної гіркої обпікаючої кави чи терпкого запаху тютюнового диму. Його електронним мізкам не потрібні такі стимулятори.
Слідчий просто сидів і дивився на розкладені перед ним речі Багрія. Аналіз даних та прорахунок ситуації йшов у бекграунді його електронних мізків під час усього слідства, щоб він не робив у той час. Але зараз прийшов час звести все до купи, вивести з розрізнених фактів, спостережень та припущень якусь найімовірнішу версію подій і потягнути за ту нитку, що виведе до терористів. Тим більше, що часу залишалося обмаль. Все вказувало на те, що теракт запланований на друге травня.
Що наразі має полковник? Рік назад терористична неорашистська група заслала на станцію Багрія та Моторолу. Можливо через те що вже не довіряли Пилипу, а може це стандартний підхід — мати двох незалежних агентів. Зоною інтересів терористів був головний двигун станції. Чому саме він? Ну нехай його виведуть з ладу — що це дасть терористам? Розрахунки, які Нільсен провів ще тільки, коли почув про двигун зі звіту Багрія, показували, що в короткостроковій перспективі вивід з ладу головного двигуна абсолютно не критичний. Необхідні невеликі маневри можна робити та з допомогою додаткових двигунів, а до того часу, як треба буде залучити основний — його давно відремонтують. Зазвичай — ціль терористів вбити якомога більше людей. Бо саме такі злочини найбільше лякають, дають той терор, жах, на який розраховують злочинці. Тут же ціль не багатолюдний кінотеатр, не їдальня, не життєво важливі для станції об’єкти, такі як киснева станція, центр керування чи генератор гравітації. Незрозуміла мотивація терористів.
Ну ладно. Тож йдемо далі. Багрій передавав терористам дані по станції, які звичайно проходили згоду від Служби Безпеки та часто-густо були наміряно зміненні й не відповідали дійсності. Особливо терористів цікавили, знову ж таки, двигун та силові установки. І от, напередодні теракту, на станцію прибуває голова групи — Апостол і подає про себе знак Багрію Моторола, що давно вже був на “Новій Одесі”. Апостол привіз вибухівку, а його права рука попросила Багрія зробити йому копію перепустки до двигуна. Виходить, Моторола не мав туди доступу. Це добре, тож він не міг перевірити відомості, що посилав їм Багрій. Агент під прикриттям зробив таку копію перепустки, але змінив її таким чином, щоб терорист не зміг зайти до двигуна та додатково був би посланий сигнал до служби безпеки. Коли Багрій прийшов на місце зустрічі, то Моторола симулював поламку трансформатора і вбив Пилипа під виглядом нещасного випадку. Хто міг би бути той Моторола? Маємо тільки загальні прикмети: високий — зріст від метра вісімдесят п’ять до метра дев’яносто, атлетичної статури, блакитні очі. Прибув на станцію разом з Багрієм рік назад. Не має доступу до двигуна. Нільсен ввів всі ці запити до бази даних екіпажу “Нової Одеси”, виключив шахтарів, бо вони працювали вахтовим методом і за рік давно вже всі змінилися. На виході вийшов зовсім невеликий список з шести персон. Непогано. Тепер ще такий фактор — хто знайшов тіло? Максим Голуб. По статистиці нерідко той хто перший знайшов труп, той і є вбивцею. Ймовірність 17,2145%. якщо бути точним. Принаймні один з головних підозрюваних. Чи входить Голуб до списку підозрюваних згідно з прикметами Мотороли та інших фактам з ним пов’язаним? Входить!
В минулі часи в такі моменти завжди холоднокровного Нільсена охоплював азарт мисливського пса, що напав на слід. Зараз же, кіборг не зрушив з місця і не виявив жодної емоції. Його погляд все так же залишався на речах Багрія.
В голові він просто занотував, що головний підозрюваний Максим Голуб і перейшов до аналізу наступних фактів. Тож Багрій вбитий і Моторола заволодів копією перепуски, що зробив для нього Пилип. Нільсен ще раз окинув зором речі перед ним. Так, копії перепуски, як і очікувано, не було. Тож, якщо Голуб-Моторола нею скористається, то буде сигнал на пульті служби безпеки.
Також Нільсен спробував так само зробити список підозрюваних, схожих на Апостола, з тих то прилетів нещодавно. Але то була марна справа — все що він мав з прикмет Апостола — це середній зріст. За такими прикметами підходили чи не дві треті прибулих.
Слідчий вже збирався подзвонити до служби безпеки і попередити, щоб вони відразу сповістили його у разі сигналу з копії перепуски Багрія, але щось привернуло його увагу до перепустки Багрія, що лежала на краю столу.
Він підняв її і перевернув. Ще раз окинув електронним оком, збільшуючи деталі, як під мікроскопом. Щось було не так. Ця думка, як результат аналізу перегляду перепустки вже оформилася у голові Нільсена, але що саме ще не передалося з тої ділянки електронної пам’яті, що обробляла цю інформацію.
Це була не справжня перепустка Багрія. Картка всього на пів міліметра відрізнялася за розмірами від справжньої, але відрізнялася. Напис на карті був зовсім новим, не затертим. За рік він би помітно стерся. Це була та сама копія, яку Багрій зробив для Мотороли.
Значить у злочинця — справжня перепустка Багрія. Вона мала б бути заблокована після його смерті. Але, якщо ні? Тоді Моторола може скористатися нею і пройти до двигуна і жодного сигналу на пульт служби безпеки не прийде.
Нільсен набрав голову служби безпеки станції Семенчука.
— Добрий день. Я б хотів уточнити, чи була заблокована перепустка Багрія після його смерті. Повинна? Перевірте, будь ласка. Сталася якась помилка і вона залишилася чинною? Ні, не треба блокувати, тільки закрийте їй доступ до головного двигуна і зробить сигналізацію на випадок її використання. Нехай сигнал про це йде безпосередньо мені.