Незвичайний гість
Мрії здійснюються
Погроза з минулого
Екскурсія
"Друге травня"
Запрошення до кафе
Смерть Багрія
Червона сукня
В каюті Багрія
Знайомство з командою
Останній звіт агента
Плани експедиції "Аркадії"
На місці злочину
Перший робочий день
Роздуми Нільсена
В кінотеатрі
Напад в ангарі
Галя програє змагання
Неочікуваний поворот
Галя потрапляє на Аркадію
Смерть Мотороли
Відправлення Аркадії
Кропітка робота
Наукове відкриття
Маніфест Другого Травня
Викриття Апостола
Признання Галі
Важке рішення
Нескінченний Всесвіт
Незвичайний гість

                                    Ларс Нільсен, ранок 28 квітня 2114 року за Земним часом

Командор Ткаченко стояв на верхній палубі центрального шлюзу і дивився на камери спостереження. Він легко міг би вивести те ж саме зображення на екрани у своєму кабінеті керівника станції, але хотів особисто зустріти гостя, тому перебрався щонайближче до прибулого транспортника.

“Ларс Нільсен” — ще раз прокрутив у голові ім’я слідчого Ткаченко. Так, марно було б сподіватися, щоб сюди прибув слідчий українського походження. Це треба буде наказати всім переходити на загальноземну у присутності того Нільсена. Абсолютна переважна більшість екіпажу станції були українцями та спілкувалися українською мовою. Ну мова то таке, але ж ще й менталітет. Чи не завадить це у розслідуванні? А може навпаки: скандинавська холоднокровність, прискіпливість та ретельність — це саме те, що треба у подібній ситуації?

— Олексій Павлович, он він вийшов. — перервав його роздуми керівник служби безпеки станції Семенчук, який перший зреагував на сигнал з рамки на виході з транспортника.

Семенчук вивів зображення на екран перед Ткаченко.

“То він ще й кіборг, от же ж халепа!” — вилаявся подумки командор, коли розгледів слідчого. Не те щоб Ткаченко був кіборгофобом, але все ж технологія перенесення людської свідомості у робота була нова і довіри ще не викликала. Не кажучи вже про те, що це додатково ускладнить спілкування з екіпажем станції.

Ткаченко насупився, але рішуче пішов з палуби назустріч до поважного гостя з Землі.

— Вітаю вас на борту станції “Нова Одеса”, пане Нільсен. — доброзичливо посміхаючись сказав на загальноземній Ткаченко.

— І я радий з вами познайомитися, Олексію Павловичу. — Неочікувано чистою українською мовою відповів Нільсен.

“Отакої! Ну так, йому ж, певне, і вчити мову не треба — просто завантажив в електронні мізки й готово. Але за те, що все ж таки потрудився це зробити — явний плюс пану слідчому” — подумав командор.

Вони потисли друг другу руки. Ткаченко відмітив, що рука на дотик не відрізнялася від звичайної людської: була тепла та зі шкірою, що повністю імітувала людську. А от лице у пана Нільсена хоч і було схоже на людське, але відразу впадало в око, що то не людина. Певне, тому що очі були мертві, нічого не виражали та й ані разу не мигнули, жодний мускул, абсолютно нічого, крім рота не ворушилося і ніщо не показувало ніякої емоції. Схожість з людиною і водночас абсолютна “нелюдськість” справляли моторошне враження. Наче манекен, що ожив, з нічного кошмару.

— Сподіваюсь ваша подорож була зручна і легка. — сказав командор заготовлену фразу і тут же подумав: “От дурня, нащо я питаю, він певне просто вимкнувся на час польоту і за хвилину до посадки у шлюзі увімкнувся”.

— Так, дякую. — з усім тим, чемно відповів Нільсен. — Але, на жаль, у нас замало часу на світську бесіду. Чи не можемо ми переміститися до вашого кабінету та почати обговорювати справу?

— Як? Я думав ви спочатку поїдете до вашої каюти, відпочинете, розкладете речі. — здивувався Ткаченко, хоча секунду назад якраз думав, що навряд чи кіборг міг стомитися. — Та й багаж, же ваш треба забрати.

— Олексію Павловичу, на жаль, наша справа і справді термінова. — відповів Нільсен. — А багажу не маю. Все своє ношу з собою.

Нільсен продемонстрував невелику валізу, що тримав у лівій руці.

© Олександр Молодецький,
книга «Захотіла голубка бути з голубом».
Мрії здійснюються
Коментарі