Передмова 
Фрагмент 1 – Спосіб існування
Фрагмент 2 – Популяція
Фрагмент 3 – Вчинок
Фрагмент 4 – Воля
Фрагмент 5 – Імператив
Фрагмент 6 – Ототожнення
Фрагмент 7 – Бажання бажань
Фрагмент 8 – Соціальні закони
Фрагмент 9 – Бог
Фрагмент 10 – Націоналізм
Фрагмент 11 – Націонал-демократія
Фрагмент 12 – Лідерство
Фрагмент 13 – Сектанство
Фрагмент 14 – Нація а не блюзнірство
Фрагмент 15 – Асиміляція
Фрагмент 16 – Остерігайся данайців
Фрагмент 17 – Ідея
Фрагмент 18 – Меч
Фрагмент 19 – Щодо асиміляції
Фрагмент 20 – Про націю
Фрагмент 21 – Про віру в Ісуса Христа
Роздуми на задані теми Фрагмент 1 – Про освіту
Фрагмент 2 – Невідправлений лист арештанта
Фрагмент 3 – Що ми бачимо
Фрагмент 4 – Незакінчений лист арештанта
Фрагмент 5 – Ненадрукований лист арештанта
Фрагмент 6 – Караул! спасайся хто може
Фрагмент 7 – Сміття є сміття
Фрагмент 8 – Про те, про се та про інше
Фрагмент 9 – Трохи про мораль
Фрагмент 10 – Злочин і кара
Післямова
Фрагмент 1 – Спосіб існування

Дебілізм як спосіб існування

Що за створіння таке — людина? Чи далеко віддалилася від тваринного світу? Чи з повної дебільності почала вона свій земний шлях, чи на світ Божий явилася вже зі сформованими розумовими здібностями — це не так важливо; куди більш цікавіше, чому людство розвивалося так, а не інакше. Чи були інші шляхи? Історія сама собою не може слугувати доказом того, що людство (як популяція) еволюціонувала в якісний бік, од нерозумної до розумної істоти. Навпаки, вже сам факт, що історія людська є історією кривавою, вказує на факт деградації. З іншого боку, не може деградувати те, що ніколи не знало розвитку. Отже, в історії людства мав бути період розвитку, інакше мусимо визнати, що братовбивство є запорукою розвитку, чи не єдиним способом будь-якого розвитку.

Людина, як істота, могла з'явитися на світ уже з розумовими задатками (скажімо, в результаті Божого акту), проте вона могла безкінечно блукати землею, так і не вийшовши із примітивного дикого стану. (В даному контексті, це не натяк, ніби Творець не здатний створити щось досконале). Що ж стало причиною еволюції?

Тут варто нагадати, що еволюціонувати можливо в протилежні сторони — як у бік надбання, так і в бік виродження, втрати набутого. Отже деградувати, — значить, розвиватися в бік занепаду. Ці визначення дуже важливі з-за умови, що нам невідомо, куди ми еволюціонуємо, тобто що вважати якісним, а що неякісним.

Говорячи про еволюцію, ми не торкаємося морального аспекту, етичних норм, що формують поняття добра і зла; ми розглядаємо лише розвиток розумових здібностей, здатності людини мислити, пізнавати, осмислювати, адже ж прийняте вище положення про вродження цих задатків приймається нами, як аксіома. (Інакше креаціонізм постав би перед дилемою, — поясненням всемогутності Творця та браку в його витворах). Нам не надто важливо спочатку вияснити, коли і як виник соціум, куди більш цікавіше, що спонукало до цього.

Вся історія людства — суцільне братовбивство. Але це не означає, що людина не намагалася змінити дане положення. Саме це доказує: розумовий розвиток, як посилення здатності мислення, пізнання, осмислення оточуючої дійсності, пролягає через здобуття досвіду. А це в свою чергу говорить, що така розумова еволюція можлива навіть за суцільної деградації, тобто при такому стані, коли соціум знаходиться у стадії самознищення.

Тільки відсутність причин для набуття досвіду припиняє будь-яку еволюцію.

Далі слід чітко уяснити: еволюціонувати можна фізіологічно (тілесно), психічно (розумово), соціально (психологічно).

Отже, недієвість позбавляє будь-якого розвитку.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Зображення із відкритих джерел носять ілюстративний характер. Всі авторські права належать їх законним власникам. Якщо Ви є власником фрагменту із випуску і його розповсюдження обмежує Ваші авторські права, зв’яжіться з автором даного блогу.

© О Брама,
книга «Фрагментарій».
Фрагмент 2 – Популяція
Коментарі