Пролог
Розділ І. На зустріч долі або "Закохана парочка"
Розділ ІI. Може й Забагато Нових Знайомств або Хто Такі "Полум'я Правосуддя"?
Розділ ІII. Злодій і Пригода або "Мала"?
Розділ ІV. Поїздка до Столиці або Магічні Артефакти
Розділ V. Випадок в Бібліотеці або Про Особисте Життя Капітана
Розділ VI. Новий Дар або "Дивна" Поведінка..
Розділ VII. Екскурсія "Мудрим" або Багатий Готель?
Розділ VIII. Броз і Актеон або Ніким Не Передбачена Зустріч
Розділ ІX. Знайомство з Генералом або Нове Завдання
Розділ X. Невідомий із "Полум'яними" Очима або Образ Більше Немає
Розділ XI. "Чому ж Я Так Розм'якла?.." або Майбутні Особливі Тренування
Розділ XII. В Гостях у Знахарки або Перший Приступ
Розділ XIII. Святковий Фестиваль або Новий Артефакт
Розділ XIV. Сердечні Справи Броза або Зустріч У Королівському Саду
Розділ ХV. Самотні Піддані Короля або Розмова Закоханих
Розділ XVI. Правда, В Яку Всім Складно Повірити або Як Омід Охороняв Демонесу
Розділ XVII. Зустріч, Про Яку Дівчинка Забула або Майбутня Місія В Безодні
Розділ XVIII. Про Що Краще Не Питати В Капітана або Звільнення Щирих Почуттів Вночі
Розділ XІX. Хамське Ставлення або Про Невдалі Жарти
Розділ ХХ. Повстанський Зрадник або Звикнути До Цього Буде Складно
Розділ ХХІ. Як Я Себе Називала Дурепою або Неочікуваний Подарунок Генерала
Розділ ХХII. Про Екснаставника Капітана або Моя Обіцянка на Світанку
Розділ ХХІII. Плем'я Дореан і Флоґа або Нагле Махлювання Під Час Перегонів
Розділ ХХІV. Велич Містріодіса або Сумна Історія На Ніч
Розділ XXV. Розмова з Мелейною або Ціна Мовчання
Розділ ХХVI. Нова Незвичайна Подруга або Таки Знайшли
Розділ ХХVII. Хороший Відпочинок або Довгождана Розмова Рідних
Розділ XXVIII. Операція "Порятунок" або Правда Про Те, Ким Він Був
Розділ XXIX. Неоціненна Допомога або "Пф-ф, та він просто дивак якийсь." – подумала вона тоді
Розділ ХХХ. Так Хотіли Боги або Він Все-таки Впустив Її у Своє Серце
Розділ XXXI. День Народження або Останній Артефакт
Розділ ХХХІІ. Вирішальне Завдання або Сльози Були Даремними
Епілог
Післямова
Пролог
Музика: Adrian Von Ziegler – Bound

Ная і Арус безтямно кохали одне одного вже багато років. Та звести дітей молодим ельфам чомусь ніяк не вдавалося. Радилися зі жрецями богів, бо, може, вони Вищих чимось розгнівили; обходили сотні цілителів і алхіміків, та ті лише хитали головами. Все було марно. «Ви не будете мати дітей, – спокійно говорили вони подружжю. – Співчуваємо».

Але коли здалося, що Ная вже виплакала всі сльози, а Арус постарів від туги, їм повідомили про хворобу Наїного дідуся. То був єдиний рідний ельф, який у жінки лишився, який замінив їй батька. Тож вони двоє без зволікань попрямували в Емéльрес, до одного з найстаріших ельфійських шаманів, ким чоловік і був.

— Доцю, ми так давно не бачилися, — прохрипів до посумнілої Наї дідусь, і вона взяла його за зморшкувату руку. — І я радий, що в останні хвилини ти зі мною, бо маю тобі сказати… дещо дуже важливе, — ельф важко дихав і старався не кліпати, щоб не віддатися хворобливій втомі. Ная стиснула руку чоловіка сильніше. Арус напружено підійшов ближче до його ліжка. — Ваша дочка...

— В нас немає дітей, батьку, — гірко прошепотіла Ная. Все ж він не міг цього знати, бо вони справді давно не бачилися, відколи вона вийшла заміж.

— Я знаю, доню, — ледь кивнув ельф. — Але буде... Одна-єдина дочка. Темноволоса, з зеленими очима... Та хоч як ви її любитимете, але повинні будете віддати іншим батькам, бо інакше... дівчинка помре... — погляд старого був десь далеко від них, ніби йому хтось щось показував і він переказував те молодому подружжю. — Боги подарують їй могутню й рідкісну магію. І зроблять рятівницею... Лíрона, — чоловік і жінка розгублено перезирнулися, почувши назву королівства, в якому зараз жили. — Про це говоритимуть і інші наші шамани, тому чутки дійдуть до лихих у Ліроні. Вони захочуть її позбутися... Тож послухайте свій розум, а не серце, і коли настане час – відправте доньку подалі від Лірона і від себе...


Все сталося так, як і говорив шаман. Хоч усі й говорили про їхню бездітність, та вони таки змогли дати життя прекрасній дівчинці. Ная з Арусом плакали, коли вперше її побачили. І тому, що були невимовно раді, і тому, що знали, що з дочкою доведеться розлучитися.

Назвали малу ельфійку Ерлайн. Вона справді мала волосся темне, як шоколад феніксів, а очі зелені з сірим украпленням, наче літній хвойний ліс. Хоч батьки не були магами, але навіть вони відчули, що в Ерлайн ховається велика сила.
Коли їй було трохи більше, ніж півроку, у Ліроні королівські гвардійці, наче ті пси, почали повсюдно шукати «дівчинку з пророцтва». Вони дізналися і про її батьків, тому в першу чергу хотіли знайти їх, щоб убити, а дитину забрати і виховати своєю найвірнішою слугою (бо нащо позбавляти світ від сильного мага?). Принаймні так говорили любителі пліток в тавернах.

Для Аруса й Наї це було сигналом до дій. Вони знали, що не зможуть приховати силу Ерлайн, особливо коли з гвардійцями співпрацюють маги. Задля її ж добробуту батьки повинні були пожертвувати своїм часом, який могли б провести з єдиною донькою, спільними спогадами про її дитинство, яким не судилося з'явитися.

Теплого літнього дня, коли погоді було особливо байдуже, що коїться у Тон-Корі, Арус і Ная, прикинувшись парою прочан, із маленькою донечкою на руках пішли на північ Лірона. Вони дивом оминули ласі на підозри патрулі гвардійців. І вже через кілька днів за допомогою добрих подорожніх у критій підводі приїхали до глухого ельфійського містечка. Вирішили, що хоч то й не так далеко від Лірона, але все ж люди клятого короля не посміють проводити пошуки в державі гостровухих.

Ельфи завжди були світлим і шляхетним, хоч іноді й надміру гордим народом. Ліси Емельреса прийняли своїх дітей тихим, привітним шелестінням листя і співом пташок.

Старенька хатина біля самої гущі дерев зустріла їх сумними вікнами. Хоча, ті вікна радше нудьгували, аніж сумували – в домі давно не лунало дитячого сміху.
Немолоді ельфи з деякою настороженістю і цікавістю прийняли в будинок непроханих гостей. Вони були далекими родичами Аруса і, вислухавши розповідь молодих батьків, погодилися прихистити Ерлайн і виховувати, поки не прийде її час повернутися до Лірона.
А це станеться, коли за нею пішлють когось із ліронських повстанців. І батьки були впевнені, що її приведуть до них живою-здоровою, бо повстанці в королівстві всіх рас були хорошими людьми. Саме їхній генерал обіцяв подружжю прихисток від переслідувань у таємному штабі.

Ная й Арус вірили, що ще обов'язково побачаться з донькою, хоч і не скоро. Ця віра допомогла їм жити без неї наступні роки. Вони тоді чим могли допомагали повстанцям у їхніх штабах і рідко виходили в міста, бо гвардійці дізналися про їхню зовнішність і могли схопити. Батьки тихо раділи тому, що “королівські пси” таки не посміли ступити на територію Емельреса. Або ж не сподівалися, що дівчинка з пророкування може бути там.

Час минав. В ельфійському королівстві підростала дитина, яка навіть не здогадувалась, що підготувало їй майбутнє.
А в Ліроні свободи людей дедалі більше угнітала влада короля і тамтешні повстанці щороку з більшою нетерплячкою чекали на рятівницю з пророцтва.
© Radianta,
книга «Любов потрібно заслужити».
Розділ І. На зустріч долі або "Закохана парочка"
Коментарі
Упорядкувати
  • За популярністю
  • Спочатку нові
  • По порядку
Показати всі коментарі (6)
Ричард Вильс
Пролог
Нужно вспомнить украинский язык)
Відповісти
2019-02-02 20:12:31
1
Лія Антонова
Пролог
Що до прологу, то, здається, це не найкращій спосіб сподобатися читачеві. Зараз поясню чому. Коли ми відкриваємо книгу, то пролог мае мати саму пікантну подію, найцікавіші дії, які з перших слів зацікавлять та заінтригують, не важливо у якій частині книги знаходиться цей епізод. Пролог це шлях до серця читача, тому я трохи розчарована, що в цій книзі він виглядає саме так. Особисто мені подобається, коли дії минулого розповідаються не із самого початку, а десь в середині глави, ніби спогади, чи ще щось, важко пояснити. Також я зустріла багато слів ніпрощо, які не доповнюють спільну картину, а лише існують, начебто окремо від основних дій. Але не дивлячись на це все, мені подобається ідея і сюжет судячи з опису. В загалі з прологу мало що можна сказати, але я б трохи відредагувала його, і, як на мене, вийшла б цукерочка, яка прийдеться по смаку кожному третьому це точно.
Відповісти
2019-06-25 12:26:43
2
Nala
Пролог
Дуже цікавий початок і чудовий задум. Пророцтво, ельфи - як таке може не сподобатись? Книга відразу в закладки 😍😍😍
Відповісти
2019-07-27 16:54:19
1